Light ürünler neden daha pahalı olur?

bilgisi olan var mı?geçen pınar kaşar peyniri alıyordum normal yağlı olanla light arasında 2 lira gibi bi fark vardı.neden acaba?

0|0
8|18

En İyi Erkek Görüşü

• işleme teknolojisi işlemleri fazla olduğu için pahalı,yada almak zorunda olduğun için pahalı,reklamı iyi yapıldığı için pahalı. mesela light süt,normale göre pahalı. içindeki yağı ne mi yapıyorlar,tereyağına katıyorlar yada başka yerde kullanıp daha çok para kazanıyorlar :)

0|1
    0|0
    • şeker hastaları için özellikle yapılmış olabilir.başka bir seçeneği olmayanlar almak zorunda kalabilir.dikkat ederseniz tatlandırıcılardaki (şekere göre) uçuk fiyat farkı da bundan olması küçük bir ihtimal değil.

Erkekler Ne Diyor 17

• Yağını alıyorlar, yağınıda ayrı satıyorlar. Diyet diye kandırıp, birde yüksek fiyat koyuyorlar. Sütün yağı ne kadar şişmanlatacak ki ? Sadece sebze yesen bile, vücudun yağa ihtiyacı varsa, kendi kendine bile üretiyor. Ayrıca insan beyni sırf yağ. Diyet ürünler yedikçe beynin eriyor :)))

Son kısmı şakaydı :) ... Sanırım şakaydı ! ... Şakamıy dı ?

0|0
    1|0
    • ben diyet için almam ağır geliyor diğeri o yüzden.ayrıca şaka tabi.

• Kendimi diye yazınca, sanki bütün dünya beni kurtarıyormuş gibi oldu. Kendimizi kurtarıyoruz demek istemiştim.

• taam :D

• kadınlara uretılen hersey pahalıdır bu ne sacma soru

0|0
    1|0
  • Türü light diye fiyatının da mı ucuz olmasını bekliyordun? Daha çok veya detaylı işlemden geçiyor onlar.

1|0
    0|0
  • hayvanal yağlar aksine vücut gerekli ve faydalır boşuna kasma yağsız peynir süt vs vs yemekle

süt ürünlerinde asıl yağlanmaya neden bir çeşit karbonhidrat olan laktozdur ..

ve evet süt inekler içindir mecbur kalmadıkça içmem

git mis gibi yağsız lor peyniri al kaşık kaşık ye bi şey olmaz

0|0
    1|0
  • Arz - talep

0|0
    1|0
  • Light dediklerinde herşeyi yiyen bir toplum kesimi olduğundan pahalı.

PAKETLENİP SATILAN HERŞEY NORMAL STANDARTLARIN ALTINDA KALAN ÜRÜNDÜR.

Bu ürüne gidip birde fark ödeyerek sağlıklı beslendiğini zannedenlere acıyorum :)

0|0
    0|0
  • cok haklısın artık birisi bu soruları sormalı. Apple ürünleri, bavullar ve light ürünler niye çok pahalı

0|0
    0|0
  • light ürün dediğin şey daha pahalı olsun, para kazandırsın diye yapılmışlardır zaten. mal çok nasıl olsa...

0|0
    1|0
  • arz-talep meselesi. İktisatçı arkadaşlar daha iyi bilir gerçi ama:-)

bir ürün çok satılıyorsa masrafını ucuz olsa da karşılar

fekat bir ürün az satılıyorsa masrafını karşılamak için fiyatını yüksek tutarlar..

0|0
    1|0
  • Yağı azaltmak için özel işlemlerden geçiyor oda ekstra maliyet demek

1|0
    0|0
  • O kadar fark varsa peyiri yağından ayırmak zor olsa gerek. Zaman,işçilik ve ekipman maliyeti..

1|0
    0|0
  • Sigaralar için öyle bir şey söz konusu değil.

0|0
    0|0
  • talep çok

1|0
    1|1
  • çünkü onlar kilo yapmıyo :) bi nevi zararsız..şimdi cevap ver..zararlı ürünmü pahalıdır zararsız mı?

0|0
    0|0
  • daha sağlıklı diye olabilir belki

0|0
    0|0
  • almaya mecbur oldugun için :)

0|0
    1|0
  • aralarında bir fark olduğunu sanmamızı istedikleri için.

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Aslında light ile diğerleri arasında pek fark yoktur, hatta daha sağlıksızdır ama malum dünyada şişman çok... Milleti nasıl yolarız diye düşünüp duruyor ve aciz insanları kullanıyorlar işte hepsi bu...

1|0
    1|0
  • cunku kandırma psıkoljısı var ortada ligth gorunce herkez aa kilo aldırmaz zaten yagsız vs deyip psikolık olarak ona el atıyor dolayısıyla da sen ben o derken cogumuz onu almak istiyoruz bu yuzden de daha degerli oldugunu dusunup ne de olsa alıcımız cok diye ustune fiyat eklıyolar bide...ahhh ahhh cok sacma aslında ccoooooookkk

0|0
    1|0
  • daha fazla işlem gerektirdiği için daha çok masrafa neden oluyor.

1|0
    0|0
  • Cunku tuketici diyet bir urunun daha pahali olmasini bekler...

1|0
    1|0
  • Daha çok işlem görüyor , bu da masraf demek

0|0
    0|0
  • Light hale gelene kadar işlemden geçiyor sanırım o yüzden

0|0
    0|0
  • light diye kasacaginiza 100 gr eksik yiyin

içeceklere lafım yok tabii

0|2
    0|0
  • Icinde Azaltan yag parasini cikarmak icin:)

0|0
    1|0
Yükleniyor...