Beşiktaş'taki değişim Slaven BILIC etkisi mi?

BJK nin son sampiyonlugunda arkadasima 7-8 yilda bir oluyorsunuz iyi kutla demistim !
Ancak Samet AYBABA ile baslayan degisim, Blic`in gelisiyle hizlanmis Arsenal maciyla zirve yapmisti. Bugun gösterdi ki sonuc ne olursa olsun Türkiye`nin mevcut en iyi takimi BJK.

Sizin mac ve genel anlamdaki görüsleriniz?

0|1
6|27

En İyi Kız Görüşü

• Biz bu konuyu arkadaşlarla da konuştuk. Çıkan sonuç şu:Başarının bilimsel açıdan formülünü yapmışlar. Bilgi ve beceri yeteneği oluşturuyor. Tutum ve durumsal koşullar motivasyonu oluşturuyor. Kaynak ve motivasyon potansiyel gücü oluşturuyor. Bilgi ve beceri olarak Fenerbahçe ve Galatasaray kadar iyi olmayabiliriz ama kötü de değiliz. Yetenek kısmı var yani. Tutumumuz çok iyi ama durumsal koşullar açısından eşit haklara sahip olmadığımız motivasyonumuz da düşük oluyor. Potansiyel gücümüzü motvasyonumuz düşük olduğu için istediğimiz gibi ortaya çıkartamıyoruz ama Arsenal maçındaki ve genel olarak gösterdiğimiz başarının en büyük nedeni kaynağımızın çok iyi olması. Kaynak da Slaven Bilic.
    -Gecen bol olsun.-

0|1
    0|0
    • Bir seyler anlatmaya calismissin ama hepsi birbirine karismis :/ :D
      bubarada ne gecesi ya :S

• Super anlatmissin. Eic lik cvp. Perfect :)

• Formül benim değil:) Bilimsel bir formül. Anlatan da bir arkadaşım. Ben sadece aktardım. Ama teşekkürler:)

Kızlar Ne Diyor 5

• Valla Slaven Bilic'i Euro 2008'de tanıdım. O zmaandan beri takip ediyorum. Allahım şu adam Türkiye'ye gelsin diyordum. Duruşu, hayata karşı bakışı, karizması, yakışıklılığı herşeyiyle beni çekiyordu ve Allah dualarımı kabul etti. Gerçekten çok iyi bir teknik direktör dünyada sayılı kişilerden olduğunu düşünüyorum bu işi yapanlardan.

0|0
    0|0
    • Muzigi? :(( :D

• müizği de iyi adam rocker gitar çalıyor her türlü takip ederim kendisini:)

• Adamin tr'ye gelmesi cok buyuk surprizdi bence *-*
      Antalyaspor macinda semihe bakisi :D

• Bilic Beşiktaş ruhunu takıma iyi yansıtıyor. Bana kalırsa ihtiyacımız olan şey de bizi diğerlerinden iyi yapan da bu

0|0
    0|0
    • ruh degil de sistem diyelim

• İşte realiteye değil ben bana yansıttığına bakıyorum sanırım anlatamadım ama

• anladim

• AHH BİDE FİKOYUN KATKISI OLSAAA :))
    OGUZHANIMINDA KATKISI VAR :)

0|1
    0|1
  • Bilicin katkısı da var ama Fikret Orman da besiktas için çok çabaladi.

0|0
    0|0
    • Hükümete karsi geri adim atmasa onun da adini yazmayi düsünmüstüm

• seni darbeci seni :D

• Bjk benim gordugum hep beraberlik alıyo bu mu en iyi takım :D

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 27

• Türkiye'de bekleneni veremeyen bir takım avrupa da hırs yapıyor bunun tek açıklaması maç maç konsantrasyon bilic etkisinden ziyade türkiye liginde top oynamak istemeyen futbolcuların konsantrasyonlarını tuttugu düzey burada belirleyici özellik. Eskiden Türkiye ligi şöyle ya da böyle bir heyecan estirirdi taraftarda ve futbolcuda ama son dönemde taban yaptık, en büyük örneği galatasaray türkiye de olmasada avrupa da heyecan verirdi şu an da o da kalmadı. Beşiktaşlı futbolcular avrupa maçlarında oynamaktan keyif alıyorlar, burada Bilic'le alakalı pozitif bir fark yok, ama yine de iyi niyetli bir teknik direktör ve oyunu okuyabiliyor

0|0
    0|0
    • Abi bilicin mac sonu icin aciklamalarini okudun-dinledin mi?

• He diyip geçiyorum sadece profesyonelliğe özenmiş olmana veriyorum yorumlarını ne de olsa burası Türkiye herkes teknik direktör

• Arkadas kafana gore fm oynayan sensin sonra yargilayan yine sen :D

• Bilicin katkisi büyük

0|0
    0|0
    • her takimin basina böyle hoca..
      Umarim Prandelli de gönderilmez de bir Bilic etkisi yaratir

• düzgün sahayı görünce, çapı belli bir kadroyu önemli kulüplere kafa tutacak hale getiren sihirbaz.

• Prandelli`nin de eksigi yok ondan. Ama ikisinin de altini kazan cok !
      Fener`e de Di Matteo ya da Luce gelse 4-5 yila gercekten Avrupayi titreten takimlar olurlar.

• Kimi diyor yedek kadroyla çıkmış kimi diyor sürekli performans olacakmı arkadaş kim ne derse desin takım dün çatır çatır top oynadı deplasmanda iyi oynuyor Beşiktaş... Birde şu saha sıkıntısını çözersekçok daha iyi olacak... Slaven bilic in teknik bilgisi zayıf ama motivasyon olarak takımı iyi hazırlıyor... Gönül isterki 10 yıl kalsın takımda

0|0
    0|0
    • Teknik bilgisi zayif mi :O?

Bilic de saha konusa parmak basti dün :/

• beşiktaşın oyunu istediği kadar iyi olsun ne olacak yunanistan iğrenç bir futbolla avrupa şampiyonu oldu ama emin ol bir süre sonra kimse futbolu kötüydü demeden Avrupa şampiyonu diyecek.

yani ben sonuç odaklıyım chealseaden iyiysen eleyeceksin. yeter artık

0|0
    0|0
    • Chelsea Barcayi elediginde butun dunya chelsea'ye acidi ! Yunanistan sampiyon oldugunda rakibi portekizdi ! O yil tarihe kara leke olarak gecti. Cunku futbol adina hic bir sey yoktu iki takimda da ! Arsenal yaklasik 8 yil kupasiz gecirdi Wenger ile ama ingilterede sir alex ferguson kadar degerlidir..

Haklisin tarih kazanani yazacak. Ama insanlar kazanandan cok futbol oynayanlari hatirlayacak

• FENERBAHCE LİYİM prof olarak futbolda oynadım..
    ama sunu diyip
    gs Fenerbahcenin 90 li yilardkai hali gibi cok kotu gunler bekliyor
    Fenerbahce Aziz yildirim in sekeri ve eogsu ve yanlişlari yuzunden - takımın yas ortalması yüzünden bir donem dusese girecek
    bu durmda bjk 3 4 sene ligi dmine edecektir.

0|0
    0|0
    • Gs prandelliden vazgecmez oyuncular ego yarisina girmez ise bu sene cok kotu duruma duser galatasaray. Ama sonrasi bilic etkisi misali.
      fb konusunda dedigin gibi aziz egosu kader olacak. Duruma el koymasi lazim adam gibi td lazim ama soylendigi jorge jesus gelirse fenerde yapamaz..

• gs Fenerin 90 donemi ynetimsel krizlere girecek bir 14 sene lik daha donemce girerlerse sasrısma
      gs yi kurtarmakıcın ulusoyu tff baskanı yapabilirler.
      Fener asilk 3 temmuzun zararını bu sne ile bileikte gormeye baslaycak
      bjk akıllı olursa ligi domine dede 4 5 sne

• Beşiktaşımizin bu oyun anlayışında olmasının tek nedeni Bilic adamın hayatını da inceleyin mütevazi ama inançlı biri Beşiktaşlılik kimliğiyle cakisan mantalitesi var. Lucescu dan sonra kartalimizin başına gelen en iyi teknik adam oyun seyir zevki açısından da son dönemde en iyisi göze hoş gelen futbol oynatiyor. Bizim için önemli olan bu yensede yenilsede takımımız futbolun zevkini yaşatsın yeter kupalar nasıl olsa alınır

0|0
    0|0
    • Arkadas adam ateistte olabilir.
      Dini ya da bagliligi beni hic ilgilendirmiyor.

ama tamamen haklisin ! Umarim Bilic gibi adamlar daha cok bulunur ülkemizde

• Inancli derken dini olarak kastetmedim arkadaşım futbol adına insanlık adına değerleri olan azimli biri
      Dikkat ederseniz yürüyüşü biraz farklıdır 98 dünya kupası maçlarında iğne ile oynayıp geç ameliyat olduğu için yürüyüşü bozulmuş

• Yanlis anlamisim

• Galatasarayliyim ama bilic gibi bir hocaya imreniyorum. Gercekten efendi ve isini iyi yapan bir adam. Helal olsun 👏

0|0
    0|0
    • Ilk geldiginde prandelli den farjsizdi alinan tepkiler.
      Umarim biz de sabeetmesini biliriz

• şu an Türkiye'nin en iyi takımıyız ve her yıl şampiyon olacağız diye bir kaide yok biz kupaların taraftarı değiliz

1|1
    0|0
    • Su an icin kesinlikle katiliyorum sana !

Ayrica kupalarin degil halkin taraftarisiniz !

• Biz liverpool maçında 8 tane yedik yine bu takımdan vazgeçmedik bizimkisi bir aşk adı BeşiktAŞ'K

• kısmen ama yönetimin ve önder özenin payını unutmamalı çok kompakt bir takım oluşturdular hemde çok ucuza örneğin Franco nun beşiktaşa toplam bonservis ve maaş maliyeti 4 yıl için 5 milyon civarında yanındaki sivok veya fb deki yobo ise yıllık 2 milyon civarı maaş alıyo futbollarıda ortada

0|0
    0|0
    • Iyi de onder ozen ile bilic transfer de hic anlasamadi ki.
      ama yine de haklisin

• Kesinlikle... Eger kalici bir futbol kulturu olusturmak istiyorsak Slaven Bilic cok uzun yillar bu takimin basinda kalmali... keza diger takimlarimizda degerli bir teknik adam bulduklarinda onlara uzun sure gorev vermeliler... Turkiye futbolu olarak dunyada yer edinmek istiyorsak artik baskanlarin, futbol yoneticilerinin hadlerini bilip sadece islerini yapmasi lazim.

0|0
    0|0
    • eic direkten döndü kardesim :/

• Sadece ve sadece Bilic etkisi. Umarım Galatasaray'a da böyle bir teknik direktör nasip olur. Bilic'in asgari ücretle 3 çocuk okutan babadan farkı yok benim gözümde.

0|1
    0|0
    • Güç halkındır. Sosyalist takım yaratıyorum
      Slaven BILIC *-*

• Ben Sivasspor'a bile 10 tane pozisyon veren takım istemiyorum. CL'nin en önemli özelliği kolay gol şansı vermemektir ve biz Arsenal'den 4 tane aynı gol yedik. Hepsi kaleciyle karşı karşıya. Sen kanatları kapatmadan Arsenal'e karşı oynarsan olmaz Sivas bile kanatlarını deldi geçti. Telles'te ne şut, ne pas, ne savunma, ne adam geçme özelliği kaldı şu anda. Geçen sezondan sonra kendisini geliştirmek yerine yatmayı tercih etmiş. Veysel ve Telles'te ısrarcı olunmamalı. Sneijder yaratıcı olacağı bir pozisyonda değerlendirilmeli. Melo ise ön libero kökenli bir oyuncu. Yani hayatı boyunca arkaya adam kaçırma lüksüne alışık olarak oynamış. Sen onu Emirates'te 3 lü savunmanın ortasına koyarsan Wellbeck böyle şamar oğlanı yapar seni.

• Ön liberonun defanstan farki daha hizli ve teknik olmasi ! Yoksa bildigin defanstir !
      Khedira Xabi Alanso daha niceleri

Mactan önce Demirkol bayagi iyi konusmustu ama eksikti :D Arsenal kanatlari sadece rakibi hapsetmek ve top cevirmek icin kullanir ! Yoksa kanat orta gol? Pek arsenal oyunu degil o is ! Pasa ara topa beceriye ve zekaya dayalidir arsenal oyunu ! senin söyledigin sistemde arsenal ilk yaridan 5i bulurdu :D gerci senin söledigin sistem welbeck kazmasina pek uymaz. ha sistem yanlis miydi ! Cok degil. Yanlis olan neydi? hizli oynama ve kazanma arzusu !

Sen barcelona olsan sneijderi arsenale karsi forvet arkasi oynatamazsin. Bu takima karsi city hizli oynamaya calisti sahadan silindi. Bu takima karsi Dortmund sakin oyun hizli baski dedi sahadan sildi !

• blic sosyalist bir takım yaratmak istediğini söylemişti.. bunu başardı.. parlak bir yıl bekliyor beşiktaşı.. zemin sorunu aşılırsa tabi..

0|0
    0|0
  • Beşiktaş takım olarak iyi top oynuyorlar kadrosunu bilic i çok beğeniyorum

Ama Tothnem in yedek çıktığını da unutmayalım Premier Ligi takip edenler farketmiştir sanıırm...

0|0
    0|0
    • Yedek demek cok dogru degil. Rotasyona gidilmisti ama tam yedek kadro denilemezdi. Zaten oyuncularinin cogu ilk 11 birkaci sonradan da olsa oyuna giren oyunculardi.

Kaldi ki arsenal tam kadroydu. Arsenal takip ettigim tek takim ama bjk daha cok haketti. Bilic in uzun sure kalmasi durumunda 4 yil once dalga gectigimiz takimin turkiyenin barcasi olabilecegini dusunuyorum

• Lütfen objektif olun ben burada beşiktaşı kötülemiyorum ya da korumuyorum gerçekleri yazıyorum.
      Anladığım kadrıyla sadece süper ligi takip ediyorsun neyse iyi günler tartışmaya gerek yok

• hayir sadece EPLyi takip ediyorum

• İyi oynuyorlar helal olsun galatasaray ne kadar battıysa beşiktaş o kadar yükseldi

0|0
    0|0
  • Zafer gelene kadar komutan Bılıc.

0|0
    0|0
  • Helal Olsun Bilic e Beşiktaş li olarak Bilice Teşekkür Ediyorum Oğuzhan i Olcay i Pektemek i Adam Standart Futbolcu yken Ligin En Leri yaptı Takımı - den Aldı Helal olsun

0|0
    0|0
    • Bence sizin efsaneleriniz arasina girmeli
      dusunsene demirorenin takimi ne hale getirdigini. Gecmedigim dalga kalmamisti. Su an benim icin tr nin en iyi takimi

• Besiktasliydik degil de artik besiktaslilik vatanseverlik noktasina geldi.
      Nereden nereye gercekten tam uyuyor.

• Aynen Türkiye nin En Cefakâr Kulübüdür Beşiktaş ve En Vefalı Taraftara Sahip Kulübüdür Beşiktaş

• Takım oyunu oynayanların başarısı. Ve tabi ki Bilic. Bir teknik direktörden daha fazlası o adam...

0|0
    0|0
    • Sametle basladi bilicle zirveye ulasti..
      Umarim bilicin kuyusu kazilmaz

• %100 onun etkisi var

0|0
    0|0
  • Bilicten sonra oldu

0|0
    0|0
  • zaten kupunumu yaktı niye aklıma getirdin yaw

0|0
    0|0
  • Artan takım ruhu.

0|0
    0|0
    • Artmasinin sebebi havalarin sogumasi mi?

• En kotu gunde bile BESIKTASK.

0|0
    0|0
    • Ne gunlerdi be :/
      Nerden nereye bjk

• Yaw dünkü maçta o kadar kendimi sıktımki şimdi her yerim ağrıyorr :)

0|0
    0|0
    • 1-1 ya da 2-1 tottenham dedim gittim kg var oynadim. Bjk gol yedikten sonra tamam kesin geldi dedim de beraberlige gercekten uzuldum abi ya :/

• boş wer takma kafaya

• biraz da ouncular cabalasa daha ii olcak

0|0
    0|0
  • Katkısı büyük ve Fikret orman

0|0
    0|0
    • Hükümete karsi geri adim atmasa onun da adini yazmayi düsünmüstüm

• Galatasaraylıyım diğer takımlar hakkında bilgi sahibi değilim açıkçası. Kendi takımım hakkında da çok bilgi sahibi olduğum söylenemez aslında. :)

0|0
    0|0
  • fenerbahceliyim bir tek bjk nin avrupa macları zevk veriyor izlerken takım çok istekli fb gs gibi ölü balıklar misali oynamıyolar

0|0
    0|0
Yükleniyor...