Kitap okumanın kazandırdıkları ve kitap seçiminiz?

Kelime hazinesini geliştirmek, sınavlardaki paragraf sorularını anlamadaki yardımcı olma durumu, başka ufuklara doğru yol almak, karakter oturtulumu vs vs.

Saymakla bitmez kitapların bize olumlu etkilerini.

Peki siz kitap olsun da taştan olsun düşüncesini savunanlardan mısınız? Yatmadan önce 100 fırça darbesi, Oğlak dönencesi gibi sadece bazı kişilik tespitlerinde bulunmanızı sağlayabilecek kitaplar mı okursunuz? Yoksa size sadece kişilik tespitinin yanı sıra daha bir çok şey kazandıracak kitapları mı tercih edersiniz? Bu seçimi hep merak etmişimdir.

0|0
5|2

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 2

• Mevlana - Mesnevi'ye ne dersin , bu cümleyi ikinci kez yazışım.

Bir kitap beni nasıl değiştirebilir ki diyorsan elindeki kitaba bak, o da biz zamanlar odundu..

1|0
    0|0
    • Hee bu arada unutmadan Necati TOSUNER kesinlikle keşfet

• Hiç okumamıştım çok merak ettim...

1970 TRT Sanat Ödülleri Başarı Ödülü, "İki Gün" adlı öyküsüyle

1978 Türk Dil Kurumu Roman Ödülü Sancı Sancı ile

1997 Haldun Taner Öykü Ödülü "Armağan" adlı öyküsüyle ödülleri varmış.. Nasıl kaçmış gözümden :(

• Diğerlerini duymadım bu ikileme o zaman cezbetmişti beni. Bilemiyorum ama çok beğendim okuduğumda.

• Mevlana - Mesnevi

Aşkın Gözyaşları---Tebrizli Şems

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Çocukken en büyük hayalim beni kitaplarla dolu bir yere hapsetsinler ve yanına da birşuru birsuru elma bıraksınlar ben orda kitaplarımla yaşayayım şeklindeydi:) Tabi o zamanlar ilgim ansiklopedilere romanlar falandı. İlginç gelen şeyleri okuyup duruyordum.

Şimdi malesef o kadar eğlenceli kitaplar okuyamıyorum, Eğlenmek için light şeyler de okuyorum tabi ki, ama her vakit bunu yapamıyorum.

0|0
    0|0
  • Her tür kitabı okurum ama başucu kitaplarım vardır. Takvim yaprağının arkasını bile okurum. Gazetelerin ölüm ilanlarını dahi okurum. Kitap fetişistiyim.

0|0
    0|0
  • Kitap okumamın bana kazandırdığı en önemli özellik, okumayı unutmamamı sağlamasıdır.

Kitap seçimim keyfidir. Merak ettiğim konular üzerine okurum. Elimin altında her zaman iki çeşit kitap vardır; biri ders kitabım, diğeri çerezlik.

0|0
    0|0
  • edebi açıdan zengin kitapları seviyorum. olay değil de içinde edebi zevk olmalı.

0|0
    0|0
Yükleniyor...