Tecavüz davamın peşini bırakmıyorum ama zor geliyor...

Tecavüze uğramıştım, bir çoğunuz biliyorsunuz. 7 ay geçti üzeribnden travmayı atlattım hayatıma öncekinden bile daha sağlam adımlarla devam edebiliyorum çünkü o yaşadıklarımı belleğimden silip attım. Kendimi bu derece toparlmış ve mutlu kılmışken o adamın hapse girmesi için çabalama düşüncesi ve eylemleri baya zor geliyor, kara dumanı kendi elimle tekrar başımın üzerine çekmek gibi...

Adliyeyi aradım, hala savcılıktaymış bir sonuca varamamışlar, avukatım korkmamam gerektiğini ve muhakak savcılıktan sonuçlanacağını, mahkemeye çıktığında en az 8 yıl yiyeceğini söylüyor.

Bu arada adliyeyle konuşurken ellerimin nasıl titrediğini size anlatamam...Tekrar aynı karanlığın içerisindeyim...korkuyorum, o gerçeğin içerisine tekrar giriyor olduğum için. Telefonda adliyeye adamın hala cezaevinde olup olmadığını sorarken mantığım , "cezaevinde" sözünü beklerken, kalbim "cezaevinde değil" sözünü duymak istiyordu, duysam belki bu kabusu yok sayabilir ve devam etmeyeceğini düşündüğüm için rahat bir nefes alıp hayatıma devam edebilirdim. Karışığım ve tek başımayım.

0|0
1116

En İyi Kız Görüşü

• Cezasını almalı.Mantığının dediğini dinle.Cezasını almadığında senin için unutmak daha kolay olacak belki ama adam için caydırıcı olmayacak.

1|0
    0|0
    • Öyle ama keşke bende aynı anda cezalandırılmasaydım. Yine de mantığım duygusalığıma pauç bırakmaz biliyorum sadece bu gel git içerisinde, dışarıdan ne kadar güçlü gözükürsem içeride o kadar eziliyorum.

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 16

• Bu hayattaki bütün senaryolar insanlar için, sizin senaryonuz da buysa üstünüze düşeni fazlasıyla yerine getirmeniz lazım, bırakınız cezasını çeksin, zerre kadar vijdanınız sızlamasın, emin olunuzki o kişi şuan dışarda olsa yine aynı şeyleri yapmaktan çekinmez sizin davranışınız ona cesaret vermiş olur.

Kadının teki tecavüzcüsüne aşık olmuştu, o duygusallıkta birşeymi bu

0|0
    0|0
    • Ne saçmalık ya sen nerden çıkardın "kadının birisinin tecavüzcüsüne aşık olma senaryosuyla benzer olabileceğini... Nasıl okudunda bu yargıya vardın. ;Lütfen böyle mide bulandırıcı kuşkuları düşünmeden önce net okuyun. Gerçekten midem bulandı.

• Yasadıklarının ne kadar kötü oldugunun farkındayım ve bu bir insanlık ayıbından başka şey değil, utanıyorum tiksiniyorum o mahlukatlardan, karar gerçekten zor çünkü en ağır cezayı alması gerekiyor ama senin bunlarla tekrar yüzleşmen inanılmaz bir sıkıntı ben inanıyorum ki onun cezasını çektiğini bilmen seni rahat ettiricek en azından dışarıda olduğunu bilmek seni daha kötü hale getirir eminim o yuzden davanın sonuna kadar git sabretmeye çalış bu küçümsenecek bir şey değil, eğer yardıma ihtiyacın olursa konuşmak istersen seninle istediğin zaman konuşabilirim sadece sakin olmaya çalış ve korkma her şey geçicek birgün.

0|0
    0|0
    • neden gizli cevap verdin anlamadım...

Desteğin için teşekkür ederim, dışarıda olduğunu bilsem elbette daha çok üzülürüm ama şu an psikolojık dengesizlik içerisindeyim yok saymak ve yeniden yaşamak :( bu evrede de beni tanıyan ailem başta olmak üzere herkesden bu olayı gizlemeye öğrenmemeleri için çaba sarfetmeye çalışmak. Dava başka bir şehirde görülüyor , oraya gitmem gerekecek, evime mahkeme bildirimi gönderilcek.. :( bu tatsız olayın ailemin ve özel hayatımın içerisine girmesini istemiyorum

• bldirim ile ilgili hiç bir şey yapamıyorum ne yazık ki :(

• Davandan vazgeçme, ailen duyarsa tepkileri ne olur bilemiyorum ama mecbur kalırsan duysunlar.

• Amerikadaki bi araştırmada Kızlar genellikle tecavüzcülerine aşık oldukları konusunda bi makale okumuşdum...

0|0
    1|0
    • Nasıl sağlıksız bir araştırmaymış o?

• Yook öyle mutlu olur erkeklikden ettinmi en fazla cinselligi ters yaşayacak onun etini ısırarak koparmam gerek onu ayıltıp ayıltıp köpeklere tecavüz ettirmem gerek

• Saçma bir araştırma. Keşke bu araştırmayı bu konunun altına yazmasaydın. Ciddi manada midem kalktı ve duyugularımı paylaştığıma pişman olma aşamasına geldim

• Bak canım kardeşim, Sen en doğrusunu yapmışsın. Ancak Türk yargı sisteminin bir hastalığı var ki yargılamada tektar tekrar aynı şeyleri yaşamak zorunda bırakılıyorsunuz.Davalar uzun ve meşakkatli. Önünde çok zor bir süreç var. Dava açıldıktan sonra da mahkeme aşaması olacak bunun. Güçlü olmalısın. Avukatın sana profesyonel anlamda destek olacaktır. Ancak bu süreçte psikolojik destek almayı da ihmal etmemelisin.

0|0
    0|0
    • Psikolojik destek aldığım an , kendımı daha zayıf hissedebilirim.

• Üzücü bir durum. Güçlü ol... Zoru atlatmışsın gerisi daha kolay emin ol!

• Teşekkür ederim.

• kendi cinsimdeki insanlardan bazen nefret ediyorum tecavüz suçunun cezası idam olmalıdır hadım falan olmaz böyle insanlarla aynı gök yüzünden bile aynı havayı solumak istemiyorum

1|0
    0|0
  • yaşadıkların gerçekten çok zor ve artık atlattığını düşünüyosan bence tamamen üzerine sünger çek ve uğraşmayı bırak. Bunu neden diyorum çünkü uğraştıkça kafanda canlandığını söylüyosun ve bu seni mutsuz ediyor. Bu muhabbeti hatırlıyorum daha önceden de. Kendini iyi hissetmene çok sevindim. Bu arada sen restaurant tarzı bi yer mi açıcaktın ben yoksa ben yanlış mı hatırlıyorum

0|0
    0|0
    • doğru hatırlıyorsun. Açacağım ortağım ki benden yaşça büyük; bana farklı duygular beslediğini itiraf edince, yapım aşamasında bıraktım o planı. Ama tekrar mesleğime döndüm. Ve çok da başarılıyım Allah'a şükür.

• :Teşekkür ederim

• :) çekinmen normal sorun değil :)

• yanlış hatırlamıyorsam o kişinin evine gitmiştin, erkek arkadaşındı... eğer o kişiysen tecavuzcü ceza almayabilir. ama o kişi değilsen sorudaki durumu biraz açman gerekiyor...

0|0
    0|0
    • Yanlış hatırlamışsın. Yok adamı tanımıyorum bile. Ceza alacağını düşünüyorum ama adalet sistemi işte belli olmuyor.

• adamı tanımıyorsan, yolunu kesip tenhada sıkıştırıp tecavüz ettiyse eninde sonunda ceza alacaktır meraklanma. davanın peşini bırakma...

• bırakmıcam. Yıpratıcı olacak ama başka seçenek göremiyorum

• Ejder kapanı filmini izlediğimde , keşke böyle bir kahraman günümüzde de olsaydı demiştim.En büyük parti liderlerinden daha fazla sempati toplayacağından hiç şüphem yok.Çok geçmiş olsun , Allah yardımcın olsun.

0|0
    0|0
  • sakın vazgeçme.vazgeçersen hayatında daha büyük yaralar açılır.birkere kendini korkak olarak göreceksin.bide çevrede insanlar bu konuyu farklı yorumlarlar.başka vakalarla karşılaşırsın allah korusun

0|0
    0|0
    • ÇEvremde kimse bilmiyor. Bu olayı aile hayatıma sokup onları mutsuz ve bizi üzgün yapamam, sosyal hayatıma ise asla sokmam... Zaten buda zorlandığım bir diğer olay hem tek başımayım hemde saklamak için öğrenmemeleri için elimden geleni yapmak zorundayım. Davanın başka bir şehirde görülüyor olması ise daha farklı zorluyor beni. Korkak olmadığımı biliyorum. Sadece halı hazırda toparlnmışken bir yandan tekrar yaşama düşüncesi zor geliyor

• Hayır aileme söylemem üzülürler. Birde onlar üzülüyor diye üzülürüm yeterince sıkıntılı değilmiş gibi. Arkadaşlarıma söylemem bugün dost olan yarın düşman olabilir. Avukatım yeterli şimdilik. Tek başımayım ama en güveniliri bu

• hıımmmmm...ama boşver birazda takma aammmmman.biliyorum demesi kolay...ama geçmişe kader gelecege irade gözüyle bakmak lazım.

• bir insan birine tecavüz etmesi bu kadar kolaymı bilmiyorum yanlış anlama ama evinemi gittin o kişinin sen yoksa dışarıda böyle birşey yapamaz

0|0
    0|0
    • Kolaymış... Dışarıda, alanya kalesini turluyordum, fotoğraf cekıyordum , kimse kalmamaya başladığında ve hava hafiften karardığını farkettiğimde hotele doğru gitmek için taksiyi nerede bulabilirim diye sormuştum, yanlış kişiye sormuşum.

• offffffff bu ülke artık abaza dolmuş

• Ne güzel unutmaya başlamışken neden adliyeyle uğraşıyon . Avukatınla konuş yeterli. Demiş zaten. Kararlar hep geç çıkar zaten

0|0
    0|0
    • Ağır ceza ahkemesi. Mahkemede benim bulunmam şar olacak ve avukatımı sürekli olarak takip etmemde gerekecek.

• ...

Böyle adi suçlar için idam geri gelmeli.

0|1
    0|0
  • adamın içerden çıkmasını istiyorsun nasıl bir mantık.

1|0
    0|0
    • Mantığın tüm yazıyı okuyup anlatılmak istenilen kısmı kavrasaydı, orada kastettiğimin adamın içerden çıkması değil, bu kabusu yok sayabilmekti. Türk hukuk sisteminde, tek başına bir kızın bir tecavüz olayıyla uğraşmasının aynı anda binlerce kez hukuk binalarında tekrar tekrar ruhunun tecvüze uğrayacağı anlamına geleceğini bilemiyorsun ki şikayet aşamasında da hastaneden rapor alırkende en kötü şekilde yaşadım . Ben sadece tekrar o anları yaşamak istemiyorum ve tamda eskisinden daha iyi olmuşken.

• yaptım, ama duygusal anımdaydım sınır krizi geçiriyordum. Sadece mantığım otomatikmen çalışıyordu. Yine kendimi bırakmıcam, yine bu davanın peşinde koşucam, dışarıdan güçlü dururken ben içimde ericem. Bu yüzden o adama ceza verirken kendime de ceza çektiricem. Bunlar kolay değil helede adalet sistemine güvenmezken kendi duygularım üzerinde kumar oynamak. bunlar kapanmıcak yaralar açıyor.

• Güçlü dur. Herşey gelir geçer. Cezasız dışarda kalması senin için daha kötü olur bence. .Hiç kendini üzme. Dik dur ve gülümse bırak neden gülümsediğini merak etsinler. Umarım herşey istediğin gibi olur , hayatında başarılar , mutluluklar...

• sen bir yazar gibi yazmışsın bu metni:))

0|0
    0|0
  • talihsiz kardeşim,sabırlar diliyorum sana

0|0
    0|0
    • hayır sizlerden farklı değilim, herkes farklı farklı tadar kederi, benim ki de bu yöndeymiş.

• Suç işleyenler, kötüler hakettikleri cezalarını bulsunlar.. Aksi olduğunda dünya insanlar için yaşanmayacak hale geliyor.

O hapse girmezse başkaları da tecavüze uğrayacak... Çünkü demek ki tecavüze ceza yok diyecekler...

1|0
    0|0
    • Diyorlar zaten.. bakalım gerçekten hakettiği cezayı görecekmi... Beni mutlu kılan şu an ona ailesinin bile sahıp çıkmaması (bildiğim kadarıyla)

Kızlar Ne Diyor 10

• çok zor bir durum.tam unutmaya başlamışken hatırlatılması.avukatınla konuş o ilgilensin.cezalandırılması için gereken neyse yapmalısın.ne kadar zor olsa da onun bir daha böyle bir şey yapmaması için gerekli.

sen bunları düşünme avukatla konuş o halletsin.

0|0
    0|0
    • ağır ceza mahkemesi sürekli olarak benimde bulunmam gerecek dava içerisinde. Bir yandan da ailemden saklıyorum ve dava başka bir şehırde, buda çok zor olacak ama istesem de istemesem de mantığım otomatik çalışacaktır biliyorum ama bu dışardan güçlü dururken içerden çökmeme sebep oluyor.

• unutma ki herkes kötü değil,kötülerde er ya da geç cezasını bulur canım

• bu dunyada varsın onlar kazansınlar hak yerını bulamazsa.. benim asıl hesabım ahirette sorulacak ondan

• Allah yardımcın olsun öncelikle...Vahim bir durum..Bunu yanına bırakma her türlü hukuki yolları denemelisin.Bunu erkek arkadaşın yapmışsa bile cezalandırmalı adi..Söyleyen arkadaşlara lafım rızası olarak evine gitse bile bunu orda bırakırdın neden mahkemeye taşıma gereği duyasın ki?Peşini bırakma.Cezalandırılmalı.Yok öyle dava.

0|0
    0|0
    • Kimsenin evine gitmedim. Tanımıyorum. Cezalandıralacak kendımı bıraksamda mantığım kendısını bırakmıyor otomatık olarak çalışıyor ama onu cezalandırırken bende ceza çekmeye devam ediyorum.

• Yaşadıklarının ne kadar zor olduğunu yaşamadığımız için anlayamayız ama tahmin edebiliriz.Belki bu dünyada adalet yavaş ilerliyor belkide hiç.Ama bu dünyanın öbür dünyası var.Sen sabırlı ol Rabbine sığın ona tevekkül et ve ona güven canım.Allah yar ve yardımcın olsun.

0|0
    0|0
  • seni çok iyi anlıyorum kimse bilmesin hiç olmamış gibi hayatıma devam edeyim diyosun ama davayı açmışsın bi kere çokda iyi yapmışsın bu durumda ailenden gizleyemezsin zaten illaki öğrenecekler başkalarından öğrenmeden sen anlatmalısın ve birlikte göğüslemelisiniz bu sıkıntıyı

0|0
    0|0
    • hayır öyle yada böyle öğrenmelerini engellicem. Kendi sıkıntım bana yetiyor birde onların üzülmelerine üzülemem..

• kısa sürelik sıkıntıdan sonra o şerefsiz hapse girdiğinde şimdi hissettiğin mutluluğun 5 katını yaşayacaksın sabret canım

0|0
    0|0
    • Kısa mı :( Türk hukuk sistemi, nasıl kısa olabilir... Bu sadece küçük bir sıkıntı değilki üstelik, ben onu dava ettiğimde o komiserler bana nasıl davrandı hayal edemezsin, hastaneye gittiğimde alttan muayene eden doktor erkekti, ve erkek stajerlerı ile geldi, çıkın dedim istemedim ağladım bana bağırdılar susarsan işimizi yapcaz die, insanlar tuhaf tuhaf bakıyordu, gözlerinde ise acımadan önce yargı vardı. nedense tecavüze uğrayanda illaki bir hata olmalı gözüyle bakıyorlar haketmiş gibi.

• off çok ağır şeyler yaşamışsın ya bi destekçin bi elinden tutan yokmuydu o çıkarttırırdı en azından kendini aşağılanmış hissetmezdin.. insanlar neydim diyor ne olucam demiyor malesef kendilerinin kızlarının annelerinin başına aynı şeyin gelebileceğini hesap etmeden yaşıyorlar Allah yardımcın olsun canım bu dünya çok kötü biyer...

• Hayır şu an avukatım ve pasif (yardımı dokunmucak) bir kız arkadaşım dışında kimse bilmiyor. Eski sevgilim biliyordu oda ayrıldı zaten :) Umuyorum ki kimsede duymaz, insanların bilmesi destek değil köstek olu daha çok. Tek başıma uğraşırken daha güvendeyim.

• neden cezaevinde değil demesini istiyorsun. Sana bunu yapanın cezasını cekmesini istemiyor musun? bu nasıl bir mantıktır. Bence hala atlatamamışsın sen.

0|1
    1|0
    • mantığın yazımı daha mantıklı okursa , istediğimin içeriden çıkması değilde, her şeyi yokmuş gibi saymak olacağını ve bu kabusun devam etmeyecek olduğunu anlar. Evet o içerideyken bu dava devam etmek zorunda ve ne yazıkki Türk hukuk sisteminde, tecavüz edilen dava süresince sürekli olarak ruhu tecavüze uğramaya devam ediyor. Zira ben onu şikayet aşamasında ve hastane raporlarını toplarken gayet iyi gördüm. O insanların nasıl davrandığını bilmiyorsun.

• sabret ve asla pes etme ne hissettigini senin kadar anlayamayız ama tek basına değilsin yanındayız ve sen pes edersen onun gibiler artacak yapılanlar cezasız kalmasın artık

0|0
    0|0
  • Az daha sabret. ne gerekiyorsa yap. kendimi senin yerine koydum ve tüylerim diken diken oldu. kimse sen istemeden sana dokunamaz. malesef ülkemizde bürokrasi yüzünden adalet yerini gec buluyor. bazen de hic bulmuyor. cok üzüldüm senin adına.

0|0
    0|0
    • üzülme lütfen. Herkesden farklı değilim. Herkes kederi tadıyor benim kısmetime de böyle bi konudan kederi tatmak varmış. Ve ben bunun en sağlıklı şekilde altından kalkmaya çalışıyorum. Sağlıklı olanın adaletmi yoksa psikolojım için kendime destek olmakmı olduğunu bilemiyrum bazen duygusal davranıp. Ama mantığımın otomatıkmen devreye gireceğine inanıyorum

• neyi bırakınca ? anlayamadım.

• kendini bırakınca...

• cezasını almalı snde korkmamalısın hatta bunun uzerıne gıtmelısın sana bu kotulugu yapan adam belkı baskasına da yapacakır en azından cezasını almalı.

0|0
    0|0
    • kesınlıkle almalı öyle umuyorum. Ama aynı anda bende cezalandırılıyorum

• bırakma.zor evet,mahkeme berbat evet.ama sen yaşadın ve sırıtarak gezmesine izin vermeme imkanın varsa vermemelisin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...