Dövüş sanatları yapacak olsanız hangisini yapmak isterdiniz?

hangisini yapmak isterdiniz yanında hangi spor dalını yapardınız

0|0
11|26

En İyi Erkek Görüşü

• Zamananında güreşle uğraştımİnanması güç biliyorum ama boks en iyisidir insanın aklına şöyle bir soru geliyor ama karatede kick boxta ayağını kullanabiliyorsun doğru boksta yalnızca elini kullanabiliyorsun ama elleriyler daha çok teknik hareket uygular boksörler çok korkunç bir nefesin olur ve fitleşirsin yumrukların çok hızlı ve güçlüolur bilmem hiç boks torbasına vurdunmu ama vurduysan elin çok acımıştır bokörler bazen torbayı patlatıyor bile o yumruk sıbokör olmayan bir insana gelsin ölür bile peki hiç hız torbasına vurdunmu üstüne gelir ve ondan kaçmaya çalışırsın eğer rahat rahat kaçabilirsen kavga esnasındak yumruklardan da kaçarsın uzak doğu sporlarıyla 8 10 kişiyi dövme yalan dır amerikan filmlerinin süslemesi adamklar havalarda uçup biribirlerine tekme atarlar mümükünmü hiç bu hareketleri durmadan yapmak gerçek uzak dövüşü maçları izle aradaki farkı göreceksin.Fillerdeki gibi heyecanlı olmayacak Aynı zamanda boksörler yumruk yemeye alışkındırlar karateciler bir yumrukta yere yıkılır. Hem sokak kavgası ani ve kuralsızdır asıl kavganın içinde rakibinş kolundan tutup yere vuracak hareketleri yapacak vakiti bulamassın direk suratına yumruğu basıp yere yıkarsın boks sayesinde BRUCE LEE BİLE BOKS EĞİTİMİ ALMIŞTI İSTERSEN VİKİPEDİDEN ARAŞTIR

0|0
    0|0
    • Ya sokak kavgası biraz daha farklı birşey tabii ki.Karateci de bir yumrukta yere yıüılacak diye bir kaide yok.Eğer birden fazla kişiyle uğraşmam gerrekirse ilk yapacağım iş arkamı sağlama almak ve mümkün olduğunca tek cephe de kalmak olur genelde.Boksta da bu böyledir.Yalnız boksunda zaafları yok deme şimdi bana.Teke tek te eğer bir boksör yer dövüşünü bilmiyorsa ve karşında da bir bjj ci varsa bjj ci %95 alır dostum.Bir de ayrıca boksörlerin yumruktan kaçma teknikleri sakat.Adamlar eğiliyorlar.

• :)Helal olsun kardeşim ya.Valla güldürdün beni.Doğru söylüyorsun.Sende bende dönmeyecez fikirlerimizden,bir sonuca da varamayacağız.Haklısın.Yine de değerli fikirlerini paylaştığın için teşekkür ederim:)

• Birşeydeğil tartışma tatlı bittiya:D sen de kendi değerli fikirlerini tartıştığın için sağol:))

Kızlar Ne Diyor 11

• Elimin tersi.

Uzun menzilli terlik kullanımı.

Bu iki mevzuda "dan" sahibi olmak istiyorum. Cidden.

Terlik dedimde, eskiden mınçıka mı ne, onun heveslisiydi er milleti. Peh.

Ayrıca jet li herzaman 1 numara.

1|1
    0|0
    • sen hangi sanata el atarsan at bu analiz yeteneğin sayesinde işi kafada bitirirsin zaten :))

• Jet li ne yapıyorsa ondan ...

0|0
    0|0
  • judo piuuu

1|0
    0|0
  • KARATE

0|0
    0|0
  • Kung fu

0|0
    0|0
  • taekwondo, kickboks. whu-shu hepsini yaptım :)

0|0
    0|0
    • :D:D sakın karşıma çıkma

• onu biliyorum ama dan almak önemli :D:D siyah kuşak demek herşeyi biliyom demek değil vurgumu anlamamışsın

• hahaha anladım :)

• judo

1|0
    0|0
  • kısa bir dönem judo yapmıştım..onun haricinde aikido yapmak isterdim.

0|0
    0|0
  • taekwondo

0|0
    0|0
  • aikido

0|0
    0|0
  • Amerikan güreşi asdfgh

0|0
    1|0

Erkekler Ne Diyor 25

• Ben 10 Yıllık dövüçüyüm yaşım daha genç 4 lisansım var Karate Kung fu Aikido Wushu üstüne Wushu Ve Karateyi 10 yıldır yapıyorum Wushu hem taolu hem sanda yapıyorum Kungfu yu 7 yıl yaptım Aikido 4 yıl sürdü ve size şunu söyleyebilirm her insanın yatkın olduğu stilller vardır bide kendi stilini yaratan insanlar vardır sırf Kung fu en iyisi diye Taekwondoya yatkınken Kungfuya gidersen kendini harcarsın yani insan iyi olmak istiyorsan bünyesinin kabul ettiğini yapmalı en iyi olanı bularak değil ben 4 lisansım var diye MMA ya başladım kendi stillerimi yaptım kimseye özenmedim ya da başka bir dövüş sanatı daha iyi diye ona gitmedim hepsine gittim ve hangisine yatkın olmadığımı buldum Aikido ve 4. yılımda bıraktım süreç isteyen olaylardır bunlar yani en büyük dövüşçüler kendi stlillerini kuranlardır çünkü insan özündekini ortaya çıkarırsa diğerlerinden daha güçlü olur :)

0|0
    0|0
    • Hmm.Demek ki aktif dövüşü benimsiyorsun.Yani sakin bir stili istemiyorsun.Tahminimce stilin Jeet Kune do ya yakın birşey olmuştur.

• Evet tam ve tam üstüne bastın :)

• Yer dövüşünde ne alemdesin?Biliyorsun MMA'de yer dövüşsüz olmaz.

• osmanlı ordusundakı akıncıların deliler kolundakı gibi tokatla işi bitirmeyı isterdım adamların bir tokadı 150 kg gucundeymıs atı falan ölduruyormus

düşünsene adama şapppppppppp dıye bır koyyon adam 2 saat ayılamıyor

0|0
    0|0
  • taekwondo ile uğraşıyorum ayrıca body yapıyorum.ikisi bir arada çok güzel gidiyor.tekmeler her zaman işine yarar ;)

0|0
    0|0
  • kung fu'nun diğr dövüş sanatlarından daha etkili olduğu kanıtlanmış birşeydir.. tartışmasız kung fu diyorm.

0|0
    0|0
  • Wushu aikido ve boks yaptım, tercihim koşulsuz olarak bokstur aikido da gerçekten harikaydı belki hayatımı ona adayabilirdim ama müsabaka olmadığı için aikidoyu bıraktım.

0|0
    0|0
  • hiç tereddütsüz aikido yapmak isterdim

0|0
    0|0
  • Bir aralar wing chun'a giderdim.Az dalga geçmediler.

0|0
    0|0
  • aikido.yalnız dövüş değiş savunma sporudur.

0|0
    0|0
  • Sambo da fena değildir bak.Ama Kung Fu,Taekwon do falan filan boş o işler.Wing Chun falan filan.Adam seni yere atıp bi armbar a aldımı ne oluyoruz lan ben daha tekme çıkacaktım yumruk atacaktım diye acıyla gıvranmaya başlarsın:)

0|0
    0|0
  • Bjj üstüne tanımam.Bjj-Crossfit,takedownlar için judo,Ayakta dövüş içinde Muay Thai ya da Kyokushin Karate.

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
  • halen yapıyor olduğumu yapardım kick boxa dewam

0|0
    1|2
  • Aikido yapardım ki, zaten yapıyorum...

0|0
    0|0
  • profesyonel olarak 5 sene jeet kune do ve jiu jitsu yaptım

0|0
    0|0
  • 9 yaşımdan beri yapiyorum..Kick boks en b.ktan olanı.Tekvando ve Boks en güzeli

0|0
    0|0
  • kickboks

0|0
    0|0
  • Capoeira

0|0
    0|0
  • Lotus :)

0|0
    0|0
  • judo.

0|0
    0|0
  • Bu aralar hapkido çok fazla ilgimi çekmeye başladı.Ama judo yıllardır ilgimi çeker.

0|0
    0|0
  • Aikido, mma, kung-fu

0|0
    0|0
  • Kung fu.

0|0
    0|0
    • bende kung fu yapmak istedim ama çok az ilde eğitmen var

• ben öğreteyim. i know kung fu..

• seni sifu kabul ederim ama beni yenersen :D:D ıpmanden alıntı yapıyom aga kızma imkan olsa olur neden olmasın amaç spor olsun

• kesinlikle ninjitsu derim ama çin'e veya japonyaya gitmen lazım..

0|0
    0|0
  • okçuluk cirit atıcılık

0|0
    1|0
  • yatak dövüşü.

0|0
    1|0
Yükleniyor...