Akıllı kadın nasıl olur?

Arkadaşlar eşim bana akıllı değilsin der,yani tartışmada falan çok üzülüyorum nasıl olur akıllı kadın yada akıllı kadın ne yapar?eşine nasıl davranır,aklınıza ihtiyaçım varr

Güncellemeler:
ben eşime karşı pasifim suskunum her dediğinide yaparım bundan dolayımı diyor

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• her erkeğin akıllı kadın anlayışı farklı olabilir. yani kocanın bahsettiği " suskun, dediğimi yapan " kadın da akıllı kadın olabilir ya da "pratik zekası olan, nerede ne diyeceğini bilen, olaylara yön veren" kadından da bahsediyor olabilir. tanımadığım için bunları söyleyebilirim.

Erkekler Ne Diyor 10

• Bence kişiden kişiye değişir akıllı kavramı ama bence bu kadar kafana takma bunu Çok seviyor olabilirsin ama sevginin %100 ona gösterme ayrıca kavga tartışmalardada bağırma Aksine neden bana bunu dedin neden böyle davranıyosun gibi karşındaki kişiyi düşündürmeye yönelik konuşursan hem o düşünür hemde bidaki rounda o kelimeleri kullanmaz :)

• Bence fikir paylaşan ve empati kura bilen kadın, eşinin sözünden çıkmayan böynunu bükük her dediğini yapan akılı sayılmaz bence herzaman fikrini söylemeli

• Karşındakine kendini kullandırmaz,misal arkadaşları bir yere giderken onu çağırdıklarında hemen gidipte kendi bir yere gitmek isteyince ekilen kadın tipidir...

• neye gore akıllı kıme gore akıllı, kımıne zekı gelen kadın bana mongol geldı mesela, akıllılıkkavramı kısılerın zeka sevıyesı ıle uyumludur, esın kaf dagından ınsın senı de bır ınsan ve esısın saygıyı ogrensın sende akıllılıgı akfan takma, ha evdekı akıllılık sudur, her sırrını kımseye verme, esyalarna zarar verme, cocuklarna ıyı goz kulak ol sıraflı ol temız ol. tabı baska sorunlarnz varsa bılınmez ama bunlardır bı kadını kıyaslattırn bızlere

• pasif kalma itiatkar kadın sevilir ama ara sıra dişlerin oldugunu bılmelı. yosksa benım karı salak der daha acık gozlusunu gornce gonlude kayar uckuruda acılır unutma

• Saf olmayan kadındır. Aşk uğruna körü körüne bağlanmayan, mantığıyla her zorluğun üstesinden gelebilen.Güçlü ve ayakları üzerinde durabilen kadındır.

• Kendini ve kişiliğini iyi tanı. Ve kendinle ilgili bir anaya hazırla .Hazır olana kadar karşı cinsle ilişki kurma . Kendini geliştir yani . Okuyorsan başarılı bir kız olmaya bak .

• ben safım işte,bunu nasıl aşmalıyımm

• hangi dvranışlarından sonra diyor?

• Necip Fazıl Kısakürek Üstada sormuşlar; ''Üstad kadının akıllısını nasıl anlarsın?''

-''Konuşmasına bakarım''

-''Ya hiç konuşmuyorsa''

Üstad cevabı yapıştırır ''O kadar akıllısına rastlamadım'' :)Bence çok yerinde bir cevap.

• tartışıp kavga etmek yerine 2 hafta kanepe cezası vermek akıllı kadın ısıdır mesela :D

• akıllı kadın

ailesine sahip çıkar

erkeğine bağlı olur

şirin olur

dindar olur

sevimli olur

alçak gönüllü olur

bakımlı olur

duygusal olmaz mantıklı olur

güzel konuşur

hava atmaz

• Akıllı olunmaz akıllı doğulur..Eşin sana akıl derken olgunluktan bahsetmiş..Olgun davanmaya çalış

Kızlar Ne Diyor 9

• Bence sen ondan ayrıl, demek ki onun ideallerindeki eş "akıllı bir kadın" , akıllı bir kadın bulduğunda seni aldatacaktır.Ama senden de ayrılmayacaktır, çünkü rahatlıkla ezebiliyor, egosunu tatmin edebiliyor.Yerinde olsam ayrılırdım, akıllı kadın nasıl olurmuş görürdü.

• Her zaman itaatkar olmayan , geri geldiğinde yumruğunu ortaya koyan , sevgisi uğruna kör olmayan , evi çekip çeviren , kan kussa kızılcık hoşafı içen , zorluklar karşısında ay ne yapcaz şimdi* demeyen , erkeğini yeri geldiğinde ruhunu okşayan , seksi , ateşli aynı zamanda bebeksi ve şirin bir kadındır.

• Akıllı kadın bunu sormaz

• akıllı kadın tanımını erkeklere sorma

seni yanlış yönlendirecek kadar akıllılık yaparlar

• Esine sorsaydin bi akilli kadin dedigin nasil olur diye ?!

Cok goreceli bence herkese gore degisir.

• Canim valla oesinin karakteriyle alakali . Onun sana bakis acisini degistirmen gerekiyor bisekilde. .

• evet az vardı oda gitti şimdi güven kalmadı,fikirlerimi dinler ama yapmaz istedim olmaz yani,bunu yolu nedir nasıl başa çıkarım yoruldum.:::.(

• Eşin seni kücümsüyor olabilir mi? Benim tanidigim birisi var oda boyle cunku. Senin fikirlerine deger verirmi mesela. ? Ona kendini ispat etmek zorund degilsin ama once kndine sen guven , akilli olduguna inan . Bence senin kendine guvenin yok esin de sana boyle diyerek koruklemis bu durumu!

• Öncekileri Göster
  • Bıraz güçlü dur , herseye ve her tartsmaya aglama

• +1

• gunecelleme : evet aynen ole .

• Akılı bir kadın işinde başarılı , nerede ne konuşacağını bile nerede susmasıu gerektiğini bilen kadındır .

İlla okumuş olması gerekmez kendini geliştirmesini bilen kadındır , çevresine saygılı ve kendine de saygı gösterilmesini başaran kadındır.

Haksız olduğunda özür dilemesini bilmeli haksızlığa uğradığında hakkını sonuna kadar aramalı.

• Neden tartısma geregi duyuyorsun ki? "O" soylenince sen sus, zamanla, sen soylenince o- susacaktır

• akıllı olunmaz doğulur

Yükleniyor...