Neden kaşarız da çökelek değiliz? :)

Her Kaşar peyniri alşımda,vallahi gülüyorum..

Kaşar alan kadın.. ŞooooK şoKKK şOkkkkk

RIZ dedim,kısa anlatmak için..yoksa kaşar manası

malüm,hemcinslerimi tenzih ederim:))

SANKİ Tüm alışveren yapan kalabalık bana bakıyor gibi geliyor..

Peynir çeşidi ve Karakter benzetmesi...

Fikir alışverişi yapalım istedim..

Neden Çökelek değilde kaçarız biz yav:D

ÇÖKELEK te peynir,TULUM da!peynir çeşidi çokk:))

NEDEN KAŞAR:))?

Güncellemeler:
Herkeze teşekkür ederim,

kaşarsız kahvaltı,

ustasız sanırım çıraklar yetişmez sonucu çıkıyor,

kaşarlanmak,ustalaşmak,:))

dilerim herkez kendi kaşarını imal eder:)))

0|0
15|37

En İyi Erkek Görüşü

• "Kaşarlanmak" kelimesinden gelir. Eskiden ustalaşmak anlamında kullanılırdı. Zamanla kaşar işi biliyor anlamına çekildi ve kötü amaçla kullanılmaya başlandı.

2|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 36

• Kaşarı severim ama beyaz peyniri daha çok severim. Hem nerde o eski kaşarlar, şimdiki kaşarların tadı tuzu yok zaten... Kaşarların çoğu sahte kaşar ve yumuşak lastik gibi, köşelisi var yuvarlağı var. Beyaz peynirler daha az yağlı ama onşarda tuzlu oluyor. Çökeleğe gelince, çökelek peyniri ile kız kolerasyonuda pek tabii mumkun ama çökelek kolay tuketilir değil. Ekmek arası kaşar, kulağa hoş geliyor. Ekmek arası çökelek? I ı . Tulum aslında kıllı kızlar için uygun. Ama ben hellimi öneriyorum. Mesela, turisk kızlar için hellim, kırsal kızlar için çökelek, okul kızları için beyaz (az yağlı ama); şikolar için çok yağlı da denilebilir. Ama Kaşar daha çok yaşını almış, gün görmüş karılar için uygun. Genç kızlara asla uymaz. Tecrübeliyse başka bişekkilde ifade etmek lazım.

İnatçı kızlar, gösterip vermeyenlere de keçipeynirini öneriyorum:)

3|0
    0|0
  • Ciddiye alalim :)

Birden fazla erkekle sürekli olarak cinsel ilişkiye giren bayanlar için kullanılan "kaşar" sözcüğünün asıl kullanımı "kaşarlanmak" şeklindedir.

"Kaşarlanmak" ise, çok masum ve asil bir sözcüktü. Bir işte tecrübe kazanmak, ustalaşmak anlamında kullanılmaktaydı. Bu tecrübe sürekli o işi yaparak onu iyice kavramaktan ileri gelmektedir.

İşte "kaşarlanmak" sözcüğünün argolaşmasının altında, sözcüğün bu anlamı yatmaktadır. Sürekli olarak farklı farklı erkeklerle birlikte olan kadının, cinsel ilişkide ustalığa eriştiğini ifade etmek için kullanılmaya başlamıştır sonraları.

NEDEN "KAŞARLANMAK"?

Peynirin eskiyerek daha iyi bir tad almasından ötürü literatürde "ustalaşmak, kıvama ulaşmak" anlamında kullanılmaya başlanmıştır.

Alinti: biyerlerden

1|1
    0|0
    • teşekkürler,alıntı biryerlerden de olsa, zaman ayırdın ve güzel bir açıklama oldu:)

• amacımız zaten,seviyeli şekilde ,fikir alışverişi konu kaşar peyniri olunca sanırım kolay olmuyor:D

• Kaşar peynirin en pahalısı olduğundandır. Yani bir kıza KAŞAR demekle, o kıza aslında sen benim süt ürünlerimin içerisinde PIRLANTAM sın demek oluyor. Bu açıklamayla da kızlara yalakalanmak nasıl oluyor öğretmiş oldum..:))

1|0
    0|0
    • güzel bir benzetme ,keşke peynir çeşidi yerine pırlanta gibi taşlar ile şekillendirilse:))teşekkür ederim yorumunuz için

• @z kAşArDaN tOsT ç0q kAş@RdAn DoSt oLmAz !

1|0
    1|0
  • kaşarın ayrı bir tadı var:D

1|0
    0|0
  • Yok ya alakası yok bence.Bende bakarım insanların ne aldığına bazen .Ama bakma sebebim seçenekler arasında karar veremememden dolayıdır :)

Bence ondan bakıyolardır.

1|0
    0|0
  • Bilmem kıyma da kaldım ben :(( açım yine lanet olsun.

3|0
    0|0
  • Çökeleğin tadı kötü.

2|0
    0|0
  • Bekledikçe kıymetlenir, değeri artar, lezzeti artar...Onun için o benzetme..En kıymetli olanı eski kaşardır..Çökelek bekledimi bozulur...Tulum peyniri bol tuzlu olur...kaşar lezzetli olur...

1|0
    0|0
  • link Sahte kaşar üretmişleeer :D

1|0
    0|0
  • herşeyden önce çökelek bir peynir türü değildir. yoğurdun çökeltilmesiyle elde edilir. peynir ise bir çeşit mayalanma sonucunda elde edilir :p aslında kaşarlanmak diye bir tabir var ve bu başlarda sadece kızlar için kullanılmıyordu. yaptığı işte ustalaşmış artık o işte her yol vız gelenler için kullanılırdı. sonraları kızlara yakıştı galiba :) erkekler konusunda kaşarlanmış manasında kaşar kullanılıyor. ama sorunun en başına dönersek bu anlatım için neden kaşar da yarım kilo yağsız kıyma değil ben de bilmiyorum :)

0|0
    0|0
  • edebiyatın baya iyiymiş şiir gibi yazmışsın .d bende bilmyiorum ama kaşar severim

1|0
    0|0
  • eriyor ve yapış yapış ya belki ondan. hellim demek istemezdim ben.

1|0
    0|0
  • Kaşar güzeldir.

1|0
    0|0
  • erkeğin kaşarıda fena olur..

1|0
    0|0
  • kaşar kadın dışındaki anlamı: kaşarlanmış ,eski kaşar-tecrübeli,çakal uyanık manasında da kullanılabiliyor yani:) illa kaşar demek o manada kaşar olmuyor.

0|0
    0|0
    • bu yorumuda sevdim..kaşar ve kadın = benzetmedeki kilit kelime lazım ..teşekkür ederim yorumun için..

• rica ederim aslında kaşar erkek için de kullanılabilir işin kaşarı gibi bunlar argodur sadece kadın için kullanmaz ben o manada kullanılmaz

• haklısın :)

• Neden kaşar derler..eski Kaşar diye bi kavram vardır..Bayağı bekletilir..ondan sonra yenir..bu da kadına sen o işte (ırspılıkta) tecrübelisin anlamı katar.. Bide kaşar ortama hemen ayak uydurur..hafif sıcak olur erir..Yumuşaktır falan fian..bu yüzden..Alıntı değildir..Bizzat kendim uydurdum :D

0|0
    0|0
    • kırem peynirde olabilir:))kadınların tek başına tecrübe sahibi olmadığına göre:)) erkekler çökelek olur sankim:)

• kedi ciğer hesabı

0|0
    0|0
    • yok kedi ciğer olmaz,onca peynir var :)) küp peynir vs..6 ay toprağın altında bekliyor...sonra enfes bişy çıkıyor ortaya:)

• topragın altında kaldıça tatlanır kalite artar dimi. kaşarlaşmıştan geliyo aslında . herkese veren kıza flan derler dıyorlar ama yok oyle bısey alamadıgına bok atıyorlar :D alırsa da bok atıyo hoş .D hamsalak mı yok :D onlarda çökelek olsun :D

• Erkeğin kadına yakıştırdığı benzetmenin zihniyetine mi yanayım benzetmeyi üstlenip neden farklı isimle anılmadığını sorgulayan zihniyete mi.

1|0
    0|0
    • Katılıyorum.

• bende bunu düşnerek,asıl mana ve mantık nedir..ve değişk ama seviyeli bir tartışma sorusu açmak..:)) sanırım başardım:) kişisel bir sıkıntımız yok ,soru cevap fikir alışverişi:)) teşekkür ederim

• Sorgulamak adına güzel bir soruydu bende cevapları ilgiyle takip ediyorum. Ama beklediğim doyurucu bir cevap gelmedi henüz.

• tost yaparken araya en ıyı gıden peynir çeşidi kaşar :D cok guzel sünüyo ağızda gıjırdıyo .. yolda gecen bı hatuana öff çökeleğe bak desen olurmuydu hıcc :DD

0|0
    0|0
  • tercih edildiği için olabilirmi çökeleği ka. kişi tercih eder bunun için üzerinizde kalsa gerek ben yinede motor demeyi tercih ediyorum.

0|0
    0|0
    • tercih sizin,bizimde erkekler için geniş tercihlerimizin olması gibi,lakin ..genel bir kaşar yorumu var..

• kaşarın kabuğu küflenir ama kabuğu kesince kaşarrr çıkar yine yersin. ama çökelek küflendimi at çöpe:) işte kadında 20 sinde 50 sinde de peyniri aynı sadece dışı eski:) arala arala ye yiyebildiğin kadar anladınmı:)))

0|0
    0|0
    • kalite manası çıkar burdan:)) mantıklı:D

• inek bacağı çağrışım yaptı bende :)) süt sağmak diyelim cici olsun:)

• inek bacağı değil kadın bacağı arala arala hem aynı mal işte:) eskidikçe sütün tadı kesilir:)

• Kaşar denıldıgınde çok kaba bır tabır olarak bır benzetme yapıldıgı ıcın kasarın yapısından oturu sunebılen bır peynır oldugu ıcın o benzetme yapılmıs kasar cokelek olursa dagılır :)

0|0
    0|0
    • kaşar ve kabalık.. kahvaltı masalarının vazgeçilmezi:)) ne ilginç değilmi:)

• aynen öyle yıcek konusunda :)

• bence sen eski kaşar ol çünki daha kaliteli ve pahalı:))mecazi anlamda farklı yere gitmesin

0|0
    0|0
    • böyle bir soru açmak lazım..hangi peynir çeşidi olmak isterdiniz gibi:)) erkekleri merak ediyorum..

bu soruyu sorar iken ,sonuçlarınıda düşünmedim değil..maksat değişk bir soru :)) sanırım seviye hiç bozulmadı..bir iki kişi var oda azınlık:)

• evet evet sorduğum sorulardan ilk kez 40 cevap alan bir soru oldu:))) kaşar ve çökelek gibi bir sıkıntı var iken değilmi:)

• ayrıca ben küp çökeliğini çok severim,hani çökeliği küpe basarlar sonra toprağa gömüp üç beş ay küflendirip çıkarırlar süper oluyor valla

• ama hep sana büyük harf yazma diyoruz :):):)

1|0
    0|0
  • "dilerim herkez kendi kaşarını imal eder:))) " varsa makınası yollayın lan darılırım bakk :D

0|0
    0|0
  • erimesinden dolayı olsa gerenkk...

0|0
    0|0
  • orjinal kaşarda delikler olur... :D

0|0
    0|1
  • biz neden suçuksak sizden ondan kaşarsınız :)

0|0
    0|0
  • laşk olmuş yollu bu kız deyimleri gibi kaşar tabiride oruspunun bi alt kademesi demektir.

0|0
    0|0
    • bak ya :D kaşardan nerelere gittik..uruspu ,yollu hepsinin farkli bir iması var,ve kadına çıkıyor..:)

• kişiselleştirirsek,zoruna gider bebeğim:))

• kişilesştirmeni isterim doğrusu :)))

• Erkekler Devam
    6

Kızlar Ne Diyor 15

• Kaşar peynir eridiğinde her tarafa bulaşıyor sünüyor diye her halde, yumuşak diye. Ne biliyim takma ya al gitsin...

0|0
    0|0
  • En çok satılan peynir çeşidi.Talep çok.

2|0
    0|0
  • kaşar demek yani kaşarlanmış bir işte iyice pişmiş demek .argado çok sevgilisi olan meşref kadınlara verilen isim .kibarcası yani

1|0
    0|0
    • bir dilim kaşarın tadı ve farklı farklı anmalları:)) ne ilginç değilmi,:)) usta dense daha açık olmamı:))

• evet ben çözemem valla adileri falan anlamam efendi kim kim değil yeteneğim yok

• :) ks den fikir almak daha kesitirim sanırım:)

• erkekler laf atarken uyumlu olsun ıstemıs ler bence bak su tuluma cokertmeye hay masallah nasılda guzel ezıne peynırı bu dıyemıyeceklerı ıcın vay bak su kasara demısler :P

1|0
    0|0
  • Evet neden kaşar.. cevapların takibindeym=)

1|1
    0|1
  • necün crem degilik? beyaz?

1|0
    0|0
  • Neden peynır cesıdlerı :(

1|0
    1|0
  • kaşar bir çok kere işlenmişdir...karakderi kaşara benzetmek çok kişi tarafından ellenmek anlamına gelir..

0|0
    0|0
  • Neden tulum değilik?

0|1
    0|0
  • bunu mu düşünüyosun

0|0
    0|0
  • kendini kaşar görüyosun demek:) ben ikisinide görmüyorum kendimde

0|0
    0|0
  • cok güldüm sen ölme emi :D

0|0
    0|0
  • Kaşar peyniri yerken dişleri gıcırdatıyor ondan.

0|0
    1|1
  • Çünkü eşşek yüzünden.

0|0
    0|2
  • ben genelde o türlere hayabusa diom :D

0|0
    0|0
Yükleniyor...