Gardiyanı şikayet etmek için hangi yolları izlemeliyim?

Merhaba.

Bugun, guler misin ? aglar mısın? bilemedigim basıma rezillik diye nitelendirebilecegim bir olay geldi;

Kardesimi acık ceza evinde annem, babam, teyzem ile ziyarete gitmistim, ust arama sırası bana gelince kabine girdim ve kadın gardiyan ustumdekini komple acıp sutyenimi cıkartarak "bunda sunger var" deyip (sungersiz) gogsumu taciz edercesine tabiri caizse mıncıklamaya basladı."Ne yapıyorsunuz!" diye bagırarak gogsumu kapatmaya calıstım, o sırada arama kabininin perdesini acarak beni ustum yarı cıplak halde "aramıyorum o zaman" deyip, kabinden dısarı itti.Kabin dısında bekleyen erkek gardiyan diger insanlar o sekilde beni gormemesi icin siper alır gibi durarak tekrar iceri itti.

Erkek gardiyanlar toplanıp "ne oluyor" deyince o kızgınlıkla " bedenim 95, ustumu cıkarttıgı halde takmıs kafasına sungerli sungerli diye gogsumu mıncıklıyor" diye yuksek sesle sinirden titreyerek anlattım ( tum ailemin ve tanımadıgım onca insanın icinde bu durumda konusmak zorunda kalmamın verdigi sinir apayrı, anlatılmaz ) O sırada kadın gardiyan baskasından cıkan nuskayı erkek gardiyana gostererek "bak neler cıkıyor" dedi, "o benim degil" dedim o sırada nuskanın sahibi kadın gelip " benim" dedi.

Erkek gardiyan bana, -kusura bakmayın, sakin olun vs vs.. seklinde ortamı yumusatarak tekrar kabine gonderdi (gonderdi dedigim 3 adım ileri-geri gel gitler)

Kabine girdim;

-Kadın gardiyan " aramıyorum seni!" diye bagırdı,

-Ben " aramak zorundasın " diye ustune yurudum,

-Gardiyan " aramıyorum istedigin yere sikayet et" seklinde devam edince,

-"Adını soyle sikayet edecegim" dedim,

-"Kameralar goruyor, istedigin yere sikayet et" deyince

-1-2 kere tekrarladım "adını soylemek zorundasın sikayet edecegim!"

Israr edince kadın gardiyan yumusayıp, "biz isimizi yapıyoruz hanımefendi ben sapık degilim" diye pis pis sırıtarak konusmasının ve biryandan da ustumu aramasının ardından cebimde bulunan 60TL yi bulup -" simdi gosterecegim sana gunu" diyerek kabinden cıktı, kısa sure sonra geri gelip parayı bana verdi. ( iceri 50TL den fazla para sokmak yasakmıs kapıda soylenmisti, bozuk olmadıgı icin 60 aldım)

simdi ben neyleyim a dostlar? bu durumu kime sikayet edecegim ?

Not: Gizliye de acık, gulenlere kızmayacagım :(

Güncellemeler:
Yakın arkadasım avukat.Tatilde oldugu ve ayın 15inde gelecegi icin rahatsız etmek istememistim, fakat rahatsız etmek zorunda kaldım.

Kardesimin 1 yıl daha cezası var, iyi hali goz onunde bulundurularak 10gun sonra salınma ihtimali yuksek.

Avk. "1yıl daha cezasının uzamasını istemiyorsak susmak zorundayız, mail v.b atma, sikayetci olma, yoksa onunla ugrasırlar, iyi halden salıverilmesini engellemek icin herseyi yapabilirler"dedi.Turkiye de adalet yok :(

0|0
2|7

En İyi Erkek Görüşü

• Adalet bakanlığı sitesine gir kesinlikle dikkate alınır. yada o cezaevi bulunduğunuz bölgedeki cumhuriyet başsavcılığına bağlıdır, cezaevinden sorumlu savcıyı bulcaksın adalet sarayından, kesinlikle git ve yap davacı ol kamerada varsa işin kolay, cezaevine bende çok gittim ziyarete falan durumu çok iyi anlıyorum.

1|0
    0|0
    • adalet gov tr-yi actım, inceliyorum fakat bu olayı e-mail yolu ile nasıl lanse edecegimi bilmiyorum

• link başından geçen olayları, bu gibi resmi sitelere gönder düzgün bir metin hazırla hepsine kopyala yolla, hakkını gururunu ayaklar altına aldırtma kimseye. hadi sağlıcakla kal

• Sagol.inceliyorum..

Erkekler Ne Diyor 6

• Bu yaşadıgın olaydan dolayı geçmiş olsun derim,adalet bakanlığının portalına gir,oradan vatandaş portalı var,oradan şikayetini et,ama istersen bekle,kardeşin salındıktan sonraedersin,ama bu gün yaşadıklarını bir kenara yaz,hazırla,sonra gönderirsin,

1|0
    0|0
    • Bulundugum duruma bakılırsa kardesimin cıkmasını beklemekten baska carem yok, cıktıktan sonra gec olmus olsa bile gerekeni yapacagım.

• öncelikle müdüre şikayet edeceksin dilekçe yazıp ismini alcaksın ordan doğru awukata o seni yönlendirir zaten hakkının bu denli yenmesine boyun eğme

1|0
    0|0
    • isim vermiyorlar, sorun orada, kamera varmıs oradan sikayet edecekmisim. var mı boyle bir zihniyet ?

• malesef yok, cok gec olur mu ?

• olsun 15 git o zaman wea bş telefondan ara bahset biraz

• Resmen Midnight Express.Okurken tüylerim diken diken oldu.

Bir avukatla görüşürseniz daha iyi yönlendirecektir

1|0
    0|0
    • avk. ile gorusecegim ayın 15inde, o gune kadar neler yapabilirim diye sıcagı sıcagına arastırmaya, fikir almaya calısıyorum

• Maalesef cezaevlerinde bu tür olaylar çok sıkça yaşanıyor. Görüşçüler de mahkum gibi muamele görüyorlar. Cezaevi savcılığına şikayet etmen gerekiyor. Geçmiş olsun...

1|0
    0|0
  • BU nasıl bi olay yaa vayy bee Şerefsiz insanmı yok ülkemizde...doluuuu

1|0
    0|0
    • malesef :(

• babam cok sert bir insandır fakat ortamda ben varsam babam konusmaz, bugun kendini zor tuttugunu ilk defa gordum :(

• şimdii bi avukatla görüş dicemm bu konunun uzaması seni ve aileni cok üzücekk... hiç ugraşma dicemm bu seferde olmicakk zor bi durum.

• ne gülmesi yav. oranın müdürlüğüne şikayet et. acı ama şuçlu yakını olduğunuz için aklı sıra değer vermemiş gibi davranmış.

1|0
    0|0
    • cıkısta sordum tekrar ismini erkek gardiyanlara -gecici gardiyan isim veremeyiz kusura bakmayın- dediler

• bu ülkede adalet yok bunu unut 10 gün var madem bekle elleme kalsın her şey. cidden sonra kesinlikle savcılığa gidiyorsun. kimsenin yanına kar bırakma bunu.

• adaletin olmadıgını biliyorum, olsaydı kardesim orada olmazdı :(

Kızlar Ne Diyor 2

• Şikayet et tabi üzerinde dur..Kadın resmen hayvan yerine koyuyor insanları orada, lafım sana değil mecazen söylüyorum! Bir ara parmaklıklar ardında vardı dizi, okurken o geldi gözümün önüne,ne insanlar var ayrımcılığında böylesi! Hakkını ara ve şikayet et derim..

1|0
    0|0
    • Kesinlikle haklısın, suc isleyen ne suctan icerde oldugu onemli degil, yakınlarına da suclu gibi davranıyorlar.

• bunu basımıza geldikten sonra daha iyi anladım, herkes suclu adayıdır

• Kesinlikle.. Kimse bile isteye işlemiyor bu suçu, düşene bir tekme daha vurmak insan olana yakışmaz, gün gelir devran döner o demirlerin ardında sen olursun, yüzün bile olmaz su istemeye.. Sen hakkını ara canım, kimse mükemmel değil, cezasını çeksin..

• terbiyesiz ! kadın

birde bu dışarıdaki insana böyle davranıyor kim bilir ordakileer neler yapıyordur :((

1|0
    0|0
Yükleniyor...