Muhakeme yeteneği olmayan insanlara yetki verilmesi ne kadar mantıklı sizce?

adam dar görüşlü yahu, bu insana yetki verir miydiniz her hangi bi konuda? (aman sözüm meclisten dışarı şimdi kaldırmasınlar bu soruyu da kişisel algılayıp)

0|0
6|7

En İyi Kız Görüşü

• muhakeme yeteneği olmayan,tarafsız olamayan insanlara yetki verilmemeli.çünkü yetkilerini kendi görüşleri doğrultusunda kullanabilir ya da olması gerektiği gibi kullanmayabilir.

0|2
    3|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Muhakeme yetkisi olmayan insanlara neden yetki verilir?Bu kesinlikle tartışılıcak derin bir konudur..Şöyle ki hiç bir kimse,gürültü,patırtı yapan birine yetki vermez.Hakkını savunan birini,başkalarının hakkını savunan birini yetkili yapmazlar.Bu işleyiş böyledir.Baksana ticari kaygısı olan onca şirketin başında olan insanlara ve özelliklerine...Birine yetki verildiği zaman ne kendisini ne de başkasını düşünmeyecek yalnızca firmanın geleceğini düşünmek zorundadır.Bir çok yerde bu böyledir.

0|1
    0|0
  • Muhakeme yeteneği olmayan insana yetki verilmesi doğru değil, çünkü ona tabi olanlar olacaktır, sorumluluğu olacaktır, en iyi şekilde bunları kaldırabilen, üstesinden gelebilecek olan kişiye verilmelidir yetki.. Ama dar görüşlülük başka birşey. Görecelidir, sana dar gelebilir, diğerine gayet doğal..

2|1
    0|1
    • muhakeme yeteneği olmayan insan dar görüşlü olduğu için öyledir bence.

• Yok bence kişiliği oturmamış, gerekli olgunluğa erişmemiş insandır bana göre..

• mesela bayan bir bakanımız var torpilin somutlasmıs hali

gülsem mi ağlasam mı diyorum gördükce

0|0
    0|0
  • sorunun kaldıralibiliritesi yüksek bizim adminde çok alıngan yahu her şeyi üzerine alınıyor ne zaman kaşarlarla ilgili bir soru sorsam kaldırılıyor sanırım kaşarlarlada bir sorunu var kaşar peyniri sevmiyor galiba

0|0
    0|0
  • mantıkısz

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• muhakeme yeteneği olmayan ,konusunda uzman olmayan insanlara tabii ki yetki verilmemeli ama ne yazıkki biz de tam tersi olur ve bu yüzden ülke kalkınamaz ve halk cahil ve fakr u zaruret içerisinde kalır.Fakat bunun böyle olması bu topraklar da ezelden beri birilerinin işine gelmektedir.Muhakeme yeteneği olmayan insanlara yetki vererek koltuk vererek onları kullanmak ve halkı sömürmektir amaç bu konu da osmanlıdan kalma bir deyiş bile vardır. Devlet-i ali osmaniyyede terfi-i temayun ilim irfan ile olmaz; ya olacak kuvvetli iltimas, ya olacak madeni haz ya da olacak delikle temas.

0|0
    0|0
  • işinin ehli olmayan kişilere yetki verilmesi hiç hayra alamet değil dünyanın sonu gelecek.Kıyamet alametlerini oku istersen

0|1
    0|0
  • Ben olsam asla vermezdim. Ama ülkemizde ne yazıktır ki bir insana mevkii verilirken insanın yeteneklerine değil diplomasına bakıyorlar.

0|0
    0|1
  • Türkiye de böyle zaten .

0|0
    0|0
  • adamlar yetkiyi verirken ona bakmıyor malesef onun neyi geldiğine bakıyor

0|0
    0|0
  • dayin varsa padisah bile olursun yetki ne la

0|0
    0|0
  • Muhakeme, muhasebe ve insiyatif kullanamayan insanların yetkilerini direkt olarak almak (aslında hiç vermemek) gerekir.

Bimex'te böyle bir olay yaşadım. Adam müdür ama en ufak bi' insiyatifi kullanamıyor.

Sert bi' tartışmanın ardından adama :

+Siz sakın burada müdürüm diye dolaşmayın. Bi' insiyatif bile kullanamıyorsunuz. Normal personelden farkınız, maaşınız.

dedim.

Sonradan adamla iyi olduk ama lafı yediği ile kaldı.

0|1
    0|1
Yükleniyor...