Bir evde en fazla kaç gün misafir kalınabilir?

Ben artık rahatsız olmaya başladım bir akrabamızın oğlu 25 yaşlarında tam 5 gün oldu hala bizde tamam anlayışla karşılarım 2 3 gün kalırsın ama hiç gitmeye niyeti yokmuş gibi evde rahat rahat gezemiyorum hapis gibi odama kapatıyorum kendimi uyuz oldum babama kalsa perşembeye kadar bırakmıçak çocuğu hele erkek kardeşlerim çok seviyorlar ama bir evde iki genç kız varken bu kadar kalınırmı sicze doğrumu yaptığı şey?

0|0
13|21

En İyi Erkek Görüşü

• ulen ıkı genç kız var dıyerek olayı haremlık selamlık seklıne sokan kızlara acayip sınır olyrum..

1|2
    1|1

Erkekler Ne Diyor 20

• Bizim evde kız yok. ama 2 kız kuzenim misafirliğe gelip 8 ay kalmıştı =)) Ben öyle birşey düşünmemiştim hiç

1|0
    0|0
    • Benimde erkek kuzenim gelse bende rahatsiz olmam isterse hep kalsin ama bu uzak akraba ikisi ayni sey deyil birde aradaki samimiyete bakar rahat olup olmamak

• “Allah’a ve âhiret gününe iman eden kimse misafirine câizesini versin!”. Ashâb-ı kirâm: “Yâ Rasûlallah, misafirin câizesi nedir?” diye sorunca Peygamber (s.a) şöyle cevap verdi: “Onu bir gün ve bir gece ağırlamaktır. Misafirlik üç gündür. Misafiri üç günden fazla ağırlamak ise sadakadır”(Buhârî, Edeb 31; Müslim, Lukata 14; Ebû Dâvûd, Et`ıme 5; Tirmizî, Birr 43; İbn Mâce, Edeb 5).

0|1
    0|1
  • abla sen evli değilmiydin?insan biraz misafirper olur yaw nerde kaldı karadeniz insanındaki o misafir sevgisi alt tarafı 5 gün olmus kovsaydın bari

0|1
    0|0
    • Ne evlisi yaa k.b. ama bana fazla evin icinde yabanci bir erkek olunca kiz rahat edemez en azindan ben edemiyorum

• o zaman ben seni baskasıyla karıstırdım pardon

• 1 Gün Max 2 Gün

Sonrası kabak tadı vermeye başlar.

0|0
    0|0
  • misafirlik eğer senelik tatil dönemi nedeniyle istanbuldan köye akrabalarına 15 gün gitmek üzerine proglanmamışsa en fazla 3 güne kadardır. 4.cü günden sonraki her gün o aile için sadaka sevabı yazılmaktadır.

1|0
    0|0
  • misafirsever milletiz diye adımız çıkmış harca harca dur ,bu sizinki içgüveyliğe dönmüş nerede ise :))

0|0
    0|0
  • bu avatar resmi ile 61'i biyerden tanıyorum sanki neyse ...

yakın akraban değilse sorun olabilir tabi. bize hep misafir kız akraba geldiği zaman bayram ederdik ama kesin mahalleden birine tutulurdu o zaman sinir olurduk birden aklıma geldi konu ile alaksı yok bura cok sıcak sacmalıyorum.

Soruna gelince genel olarak okadar cok misafirlik olmaz zaten adam size yerleşmiş :))

0|0
    0|1
    • Kiz ile erkek bir deyilki ben sicak havada askili rahat üstümle dolasmak tv seyrederken bacak bacak üstüne atmak yada canim isterse uzanmak istiyorum kardeslerimin odasina rahatca girip cikmak nintendo vi oynamak istiyorum ama yok isde olmuyor ben cok SIKILDiM

• Deyil zaten babam cocugu cok seviyor prsembeye kadar kalsin diyor hatta gidiceyi vardiysada gitmicek babam yüzünden

• babana söyle işte rahat edemiyorum rahatsızım de

• Doğrudur çok yakın olmadığı sürece 5 gün çok fazla en fazla 3 gün yani ama 5 gün kaldı diye evden kovacak halin yok

1|0
    0|0
  • onuda bi kardeş olarak görsen nasıl olur.akraban yahu dış kapının mandalı değil.

0|0
    0|1
  • 1 Gün...niyete bağlı..Siz rahatsız oluyorsunuz ama..even geri kalan ahalisi memnun sanırım...

Rahatınız kaçmı sanırım..kih..kih...kih...

0|0
    0|0
  • Başka bir şehirden gelinmiş ise en az 1 hafta kalınılabilinir

0|0
    0|0
  • Durumu babanla paylaşsan?

0|0
    0|0
  • Haklısın ama belki de birinizde gözü kalmıştır.. :D

0|1
    0|0
  • bence hklısın.

0|0
    0|0
  • bencede yanlış çok yakın olsa neyse bunu onun düşünmesi gerek sonuçta abdestinin bozulduğu biriyle aynı yerde kalmak yanlış bunu aile büyüklerin düşünmeli .

0|0
    1|0
  • tamam ya gideriz alla alla buraya yazmana gerek yoktu :D

0|0
    0|1
  • kovulana kadar.bu 1 günde olabilir 31 günde

0|1
    0|0
  • sana karşı bı hatası oldumu cocuğun

0|0
    0|0
    • yok olamazda zaten yaninda durmuyordumki nerdeyse hic. Hapis hayati yasadim

• oldu baska valla abim kücük erkek kardesim onun tarafini tutardi gerci yinede onun tarafini tutuyorlar cocuk ne yaptiysa cok sevdirdi kendisini

• kaleyi içten fethediyo enişteniz olcakya ondan:)

• ben kaldıpım yerde duramam evim gibisi yok. ama 2 hafta kalırım

0|0
    0|0
  • Kuzen çocuklarısınız. Bu kadar rahatsız olunucak bir durum yok. Yedi kat el olsa dediğin tamamda, kardeş gibi olmanız lazım sizin. Hatta geceleri kardeş kardeş yatın yan yana, inan bişey olmaz ;)

0|0
    0|0
    • Oldu baska bu dedin de kisiden kisiye deyisir öyle dedin gibi olmuyor herkesle

Kızlar Ne Diyor 13

• Sen niye odana kapanıyorsun bukadar çekingen olma.akraba işte çık konuş

0|0
    0|0
  • akrabalık derecesi nedir?

0|0
    0|0
  • Bence de yanlış..Evde genç kız varken o yaşlarda bir erkek çok fazla kalmamalı.. Bunu babanın düşünmesi lazımdı aslında, çocuk yüz bulmuş ne yapsın.Bence anne vasıtasıyla rahatsızlığını dile getir bir şekilde babana..

0|0
    0|0
  • önce gelen misafirin , sonra da erkek kardeşlerin ve babanın düşünmesi lazım.. hoş değil bir genç kızın olduğu evde öyle günlerce yatılı kalmak..

0|0
    0|0
  • balıkla misafir 3 gün sonra kokmaya başlar

0|0
    0|0
  • Yakın akrabamsa kalsın istedigi kadar :)

0|0
    0|0
  • delirirm sanırım 1 haftayı bulursa

0|0
    0|0
  • belki siz 2 kızdan birinden hoşlanıyor olabilir :)

0|0
    0|0
  • 2 gün

0|0
    0|0
  • bize yolla..ben bakarım ona..

0|1
    0|0
  • 48 saat

0|0
    0|0
  • 1