Sakat olacağını öğrenseniz çocuğunuzu aldırır mısınız yoksa doğmasını mı istersiniz?

ALLAH kimsenin başına vermesin ama siz olsanız ne yapardınız?

çocuğunuz olacak, eşiniz /siz hamilesiniz.Fakat belli bir haftadan sonra çocuğunuzun sakat olduğunu öğreniyorsunuz yada gelişiminden dolayı böyle bir ihtimalin olduğunu..aldırırmısınız yoksa doğmasını istermisiniz? cevaplarınızı bekliyorum

seviliyorsunuz..

0|0
12|16

En İyi Erkek Görüşü

• Aldırmayı tercih ederim... ( tabi durumuna göre değişir... )

Şimdi 50 tane kendini bilmiş angut atlaycak " Onunda yaşama hakı varr, vijdansız, vs..vs.. " diye de ..şunu da düşünün..cevaplarken...:

Biz ebeveyin olarak onun her derdine dermen oluruz da, belli bir zamandan sonra bu eğitimsiz toplum onun hayatını zindan eder..o zaman ne olacak..Biz 20 yıl sonra Göçüp tahtalı köye yerleştiğimizde kim bakacak? Islah Yurtları mı? Normallere neler yaptıklarına hepimiz şahidiz, Esirgeme kurumları mı? onların da neler yaptığını biliyoruz..kim çekecek vebalini...

Cevap verirken o çocuk 20 yaşına geldiğinde ne olacak diye de düşünün...

6|1
    1|3

Erkekler Ne Diyor 15

• ateş düştüğü yeri yakar!

1|0
    0|0
  • Hayat bir imtihan ise sizin imtihanınızda budur kesinlikle o çocuğu doğurup allahın size bahşettiği sınavı başarı ile geçmelisiniz unutmayın dünya fani ahiret bakidir.

2|0
    0|0
  • Çok kazık bir soru hocam ya. kpss de çıksa boş bırakırdım.

1|0
    0|0
  • hayatı risk taşımıyorsa sakatlıktan ötürü aldırmam bizim canımız aldırmak kolay değil kimseye vermesin zor bir karar çünkü

1|0
    0|0
  • Aldırma kararı alırdık :(

1|0
    1|0
  • tabii ki aldirmam Allahin verdigi cana ben mi kiyacagim? ne haddime!

1|1
    0|0
  • Ya bak bu ciddi bi konu kardeşimin başına geldi başka testler başka şehirde tektikler yapıldı bebegimiz 4 aylık maşallah diyim turp gibi yapma böyle .. emin ol ...

1|0
    0|0
    • O çocuğun sağlıklı veya sağlıksız doğması çok büyük bi sorumluluk.. Allah yardım etsin ben 2 gün kafayı yedim nefes bile alamadım annesi babası nasıl duruma düşüyor Rabbim yardım etsin ama tedbiri elden bırakmamak gerek

• annesi karar verir. ama ben olsam aldırırdım. ama tabi sakatlığı tıbbi müdahalerle bile düzeltilemiyorsa

1|0
    0|0
  • zor soru be isyan ederdim heralde link

1|0
    0|0
  • Aldırmam ömür billah bakarım

3|0
    1|0
  • doğmasını beklerim.sonuçta çocuğum bu da bi imtihan derim çocuğumu en güzel şekilde yetiştirmeye çalışırım.

1|0
    0|0
  • doğmasını acı çekmesini istemem. sakat kalıp yaşamak çok zor. ama canı veren allahtır. bizi imtihan ediyor. allah göstermesin büyük konuşmayalım ama yapacak bir şey yok.

1|0
    0|0
  • bilmiyorum Allah kimsenin basina vermesin burdan atip tutmak kolay da gercegi cok farkli

1|0
    0|0
  • Sakatta olsa nefes almaya hakkı var.

1|0
    0|0
  • Eşler arasında anlaşır orta yolu bulur ama aldırdıktan sonra her iki tarafından psikolojik olarak çökecekleri kesin

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 12

• çok zor bir soru ama sanırım aldırmam Allah onu öyle yarattıysa belkide benim imtihanımdır herşeyde bir hayır var

1|0
    0|0
  • çok zor sakat bi çocukla her gün üzülmek..ama bu Allah'ın imtihanı.aldırırsan imtihanı kaybetmiş olursun.sakat da olsa dünyaya gelme hakkı var.sen şuan sakatlansan seni öldürsünler istermisin?tabiki doğmasını isterim

küçük bi not da paylaşıyım.bi arkadaşımın çocuğuna sakat dediler doktorlar hep.çocuk doğdu sapasağlam!

1|0
    0|0
    • İmtihanı kaybetmezsin..Alla Kullarına Akıl- Fikir ve yetenek vermiş, buna karşılık da karşılarına imtahan etmek için çeşitli ve değişik olaylar yaratıp alternatif çözümler sunmöuş. Aklını kullanıp doğru kararı vermek lazım...

• ama can alma hakkı vermemiş Allah akıl fikiri doğru yerde kullanmak önemli! akıl fikiri istediğin yerde de kullanbiliyosun

• doğduktan sonra sakatlanan insanları da öldürelim öyleyse ayrıca doktorların sakat doğacağını söyledikleri halde sağlıklı doğan bebekler var kendi bebeğiniz bile olsa hiç bir insanın yaşam hakkını elinden alamazsınız ben bir imtihandır derim ve elimden geleni yaparım

1|0
    0|0
  • ben aldırırdım çnkü doğrursam onun da hayatı kabus olabilir.gerçekten Allah kimseye vermesin çok acı..

1|0
    0|0
  • link

sende sevılıyorsun ebru :)

1|0
    0|0
  • Aslaa aldırmam !

1|0
    1|0
  • doğmasını istemem doğupta zorluklar çekmesini istemediğim için.

1|0
    0|1
  • zor bi karar ama aldırmaktan yanayım

1|0
    0|0
  • hep bundan korkmuşmdr

1|0
    0|0
  • Aldiririm. Nedenlerini uzunca yazmak isterdim ama ausname gayet iyi belirtmia.

1|0
    1|0
  • Allah kimsenin başına vermesin cidden.Ama bir arkadaşımın başına geldi.3-4 doktora götürdü down sendromu var aldır dediler o aldırmadı ve şimdi şükür ki bebeği çok sağlıklı.Bu ihtimali de düşünüp aldırmazdım sanırım.Sen de seviliyorsun:))))

1|0
    0|0
    • Evet çok zor.Sabırla ve sefkatle ilgilenmek gerekir o çocuklarla.

• arkadaşımın ablasının başına geldi bu. 6 aylık hamileliğini sonlandırdılar. teşhisi koyan jinekolog olan diğer abla. ailecek ciddi bi yıkımdı ama bizi asıl şaşırtan, oldukça dindar olan büyük babanın "bile bile çocuğa eziyet çektirmek daha büyük günah kızım kürtajdan" demesiydi. o destek oldu, bi şekilde atlattılar, şimdi sağlıklı mı sağlıklı tosun gibi bi oğulları var. zor bi karar, evet, ama bende büyük baba gibi düşünüyorum.

2|0
    0|1
Yükleniyor...