Köpekten korkan var mı ve köpek insanın korktuğunu anlar mı?

ben köpekleri çok severim korkmam ama bir gün yolda gidiyordum bir köpeğe rast geldim sakindi ona baktım ah canım demeye kalmadan bir havladı yüreğim oynadı yerinden içimde tuhaf bir şey oldu. köpeğin gözünün içine baktım sevgi dolu sustu ama ben korkmuştum kalbim çok hızlı çarpıyordu. acaba köpek insanın korktuğunu anlar mı ?

Güncellemeler:
hepinize çok teşekkür ederim. sohbetinizden ötürü ve verdiğiniz bilgilerden dolayı :) geceniz güzel ve mutlu geçsin.

0|0
7|19

En İyi Erkek Görüşü

• Senden adrenalin salgılandıgı anda vucudunda sitokin adı verılen bır takım kımyasal habercıler salgılanır ve bunların kokularını kopek algılar...:):))) Ama kopeklerın havlama davranısı ne yazıkkı sadece korkarsan havlar korkmazsan havlamaz kadar basıt degıldır... senin ona zarar verecegını dusunurse de havlar yada saldırır belkı korumaya calıstıgı yavruları vardır o zaman da saldırgan davranır hatta hava sıcaklıgına gore degısıyor mesela fazla sıcak havalarda hayvanlar mayısıyorlar ve hareketlerı azalıyor :)))) ama bır kopege yaklaşacaksan kendınden emın davran ve korkma :)) zaten korkmuyormussun kopek korktugunu anlar ama sen korktun dıye susmus degıl bence korktugunu anlayan saldıran kopek daha da cesaretlenır senın gordugun kopek senden zarar gelmeyecegını anlamıs ve susmus bence :)) ben en kucuk sus kopegınden bıle korkardım sonra kopegım olunca kopek korkum azaldı... pitbull Rotweller doberman buldog ve alman kurtlarına yıne de yaklaşmam ama onun dısında ne olursa severım...

0|0
    0|0
    • çok güzel açıklamışsınız :) teşekkür ederim . demekki köpecik bana bu kızdan bişey olmaz bu bana bişey yapamaz dedi bana saldırmadı :)) bende sanırım adrenalin salgıladım. hayvan sevgisi çok güzel ya .

• bulldog da mi tehlikeli ? digerleri urkutucuydu de bulldog pek öyle gözukmedi

Erkekler Ne Diyor 18

• "yeşil yol"filminde bir sahne vardı...köpeklerin hiç umulmadık biranda ısırabilceğini tasvir ediyordu avukat.şimdi mutasyona uğramış(pitbull,Rottweiler,doberman,Presa Canario,dogo argentino...)köpeklerden korkarım çünkü ne yapacakları belli olmaz;ama ırkı belli köpeklerden zarar gelmez diye düşünüyorum.

dip not:havlayan köpek ısırmaz diyorlar ya b*k ısırmaz!saygılar.

1|0
    0|0
    • evet bence de ısırabilirler. işte onlara zarar veren insanlar yüzünden köpeklerde karşı atağa geçiyor :(

• bence anlamaz ama kaçarsan kovalar kaçan kovalanır misali köpeklerden korkmam ama havlayıp havlamıyacağınıda anlarım duruşundan

1|0
    0|0
  • Ah kuzuuuum :/ sen gene köpekten korkuyorsun korkmuşsun . benimde horozla öyle bi anım oldu horoz göreyim kaçıyorum :(.. anlıyor hayvanlar yau .

1|0
    0|0
  • havlayan köpek ısırmaz diye tabir vardır çok doğru. oda kokmuştur bu yaklaşımınızdan ve korunmak için havlamıştır. sokak köpeklerine çeşit çeşit insan rastlıyo küçücük çocuk bile taş atıyor

1|0
    0|0
    • hım evet gayet mantıklı şimdi bende öyle düşündüm. aslında bende ondan korktum ama bilemedi yavrucak :)

• Hem havlayıp hem ısıran nice köpek gördüm ben.

• onu boşver de kedi çok tatlı

1|0
    0|0
  • köpekler sahibine sadık olur...

1|0
    0|0
  • anlarlar...hisleriyle yaşarlar onlarda

1|0
    0|0
  • pitbull dışındaa sorun yok

1|0
    0|0
  • Insanlardan kork ama köpeklerden asla

1|0
    0|0
  • amin.

1|0
    0|0
  • geçen hafta bağlı bir köpek beni kandırmıştı, kuyruğunu sallıyordu elimi uzatınca canavarlaştı

1|0
    0|0
  • köpeklerden çok korkarım ve bunu çaktırmama gibi derdim yok. hatta lise yıllarında köpek havladı diye kız arkadaşımı bırakıp kaçmıştım o derece

1|0
    0|0
  • Köpeklerden çok korkarım ama çaktırmam :)

0|0
    0|0
  • Onu bilmemde biçok köpek insandan korkuyor.. Hayvandan daha hayvan insanlar var çünkü..

Cevap : Köpekleri acaip severim

0|0
    0|0
    • bende çok seviyorum ama beklemiyordum havlıyacağını birden korktum. sonra göz teması kurdum . neyse uysallaştı. belki de oda korkmuştur değil mi ? benden

• ama senin profildeki sıpada yenir yani

• bende o kediye hayranım :) teşekkür ederim :)))

• kuduz bir köpeğin saldırısına maruz kalıp ısırıldığım halde köpekten korkmam ama sevipte okşayamam..

0|0
    0|0
    • evet en azından zarar veremmek önemli sevmeme durumu olabilir. korkmamanızda çok iyi ama inş öyle bir durum başınıza gelmesin .

• Köpeklerden korkma korktuğunu anlıyabiliyor.

0|0
    0|0
  • Anlar ve yalvartır.

0|0
    0|0
  • köpekten korkulurmu yau :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• evet anlıyolar.

1|0
    0|0
  • Kesinlikle ne hissettiğini hemen seziyorlar. Ama bu durumda senin korkman ya da korkmamanla alakası yokmuş. Bazı köpeklerin huyu öyle sadece.

1|0
    0|0
  • x)) bende aynısını yapıorum sevgi dolu bakıyorum ki saldırmasın diyee ..anlar hele birde bağırırsan ve kaçarsan tamamdır bırakmaz peşini x))

1|0
    0|0
    • :) yok kaçmam inş çünkü bence de kovalar. kaçyorsa kesin birşey yapmıştır diyen polis gibi kovalar vallahi :)

• aynen x)) allahm korusun korkusuda kötüü ya kalbn yernden çıkcak gibi oluyor

• amin evet aynen bende öyle oldum

• Korkmadığım hayvan yok ki karınca uğur böceği falan en fazla gerisine dokunamıyorum

1|0
    0|0
  • Hayvanları çok severim ama köpeklere güvenmem.

Kedi en fazla tırmıklar ama köpek öyle mi aç kaldığında sahibini bile yer.

0|0
    0|0
    • yemez ya :) yemesin ...

• korkuyorum köpeklerden dokunurum yanından geçerim köpek olan yere girerim ama korkuyorum.

• en son kedi evde ölen sahibini yedigini izlemistim haberlerde kokudan insanlar iceri girmisti :/

ama köpekler sahibi ölse bile yemezler asla tabi pittbul rottveiler ws haric

• Tanımadığım köpeklerden korkuyorum biraz, belki.

0|0
    0|0
  • Korkanı, seveni, sevmeyeni hissediyorlar

0|0
    0|0
Yükleniyor...