Bayanlar için Squat gerçekten faydalı mı?

Soruyu acmak gerekirse yani kalcadaki yaglari duzlestiriyor bacaklari sikilastiriiyormu bir emin olamadim yapan bir kiza rastlasam sorucam ama hic bir fikrim yok

http://i.hizliresim.com/78MQDr.jpg
Sizce bu gercekmi daha cok kilo almis gibi duruyor

0|0
32|69

En İyi Kız Görüşü

Erkekler Ne Diyor 69

• Epey kilo almış squatla şekillenmiş. Squat kalça ve bacaktaki kasları çalıştırarak o bölgeleri sıkı ve güzel bir şekle sokuyor.

1|0
    1|0
  • squat yaparken kalça ve bacak kasları çalıştırılır, kalça ve bacak yağları değil. yani squatın bacak ve kalçadaki yağları yakmayla herhangi bir alakası yoktur. kasları çalıştırır ve o bölgeleri sıkılaştırır.

tabi sağdaki resimdeki gibi bir kalça için sadece squat yapman yetmez. Lunges ve daha bir çok kalça-bacak haraketleriyle kombine edilmiş güzel bir antreman programı oluşturman gerekiyor.

Ayrıca bu işte en önemli olay beslenmedir. Protein ağırlıklı beslenmen gerek.

1|0
    0|0
  • Eğer gerçekse, bütün düz fizikli kızlar başlasın bence. Foto doğru ise harika bir etki olmuş. Squat'ın şekillendirdiğini ben de duymuştum.

1|0
    0|0
  • Resimdekiler super ama genetikte yoksa olmaz bu popo. birazda yaratılış yani. se spor yap kesin faydası olur

2|0
    0|0
  • Faydalı tabikide.

1|0
    0|0
  • Squat bacak kasları için süper bir hareket , orada bulunan yağlarn hepsini bu şekilde yakabilirsin. aynı zamanda bacak kaslarınıda çok iyi geliştirir. Sen kilo falan almışsın çok iyi olmuş vücudun, belirli bir zaman yap çünkü haltercilerde olduğu gibi sürekli yaparsan boyun kısalmaya başlar. AYNEN DEVAM :)

1|0
    0|0
  • faydalı tabi, resimdeki kilo almıs gibi durabilir ama 2. resimdeki hali her türlü daha iyi

2|0
    0|0
  • Bu sadece squatla olmaz. Daha doğrusu imkansız. Squat bacak için temel hareketlerden biridir. Ama tek başına bu hale getirmesi mümkün değildir.

1|0
    0|0
  • Gerçek kadın olmuş işte. Squat ı doğru yaparsan kalçalarını şekillendirir bacaklarına da faydası olur :)

1|0
    0|0
    • Her sekilde deniyorum kalcalarda hissedilmiyoki

• 3 gun 25 le basladim 5 er artiriyorum 1 gun dinlenerek

• İstersen bigün çalış bigün dinlen daha sağlıklı olabilir senin için dinlenmekte güzel..

• Bu gerçektir ve de çok iyi bir değişim olmuş. Eski kız arkadaşımda gitmişti spora. Hatları belirginleşti , sıklaştı, bel kısmında incelme olmuştu. Bence yapmalısın faydasını görürsün. Ama şu anki vücudun ona müsaitmi bilemem.

1|0
    0|0
    • Evet 50 kiloyum

• Olsun olsun spor yapınca düzelecek zaten. Kolay gelsin şimdiden sana. Sonrada before after foto koyarsın:)

• Tabiki:D

• Az miktarda kilo almış, squat yapmış ve başarmış.

2|0
    0|0
  • bir fizyoterapist olarak yararlı olduguna garanti edebilirim :)

2|0
    0|0
  • O değilde yerdeki poşetin içinde ne var onu çok merak ettim...

1|0
    0|0
  • Faydalı taş gibi olabilmenin yollarından bir tanesi.. Bu arada o kilo değil sımsıkı et yığını.

1|0
    0|0
  • bende yapıyorum aydır. Etkisini gördüm foto atayım istersen :D

1|0
    0|0
  • Zaten Kilo Alıyorsun ve Onu Yapılandırıyorsun. Ondan Dolayı ki Zayıf Gösterir. Ancak Kilo Vardır. Yağ Yoktur Sadece.

1|0
    0|0
  • Of diyorum sadece. d

1|0
    0|0
  • Ben işe yaradığını gözümle gördüm

1|0
    0|0
  • Ne guzel olmus iste. Sıkılastirir. Sekil verir.

1|0
    0|0
  • Cok geride kaldik heralde l*n

Squatte ne lov ne arar bazarda

2|0
    0|0
  • Bildigin gotu buyumus bunun :)

1|0
    0|0
  • Kilo almamış, aşırı sporla alt kas grubuna bağlı olarak kas yapmış.

1|0
    0|0
  • evet faydalı tabi , "kalk kız 50 squat çek" dese keşke tüm analar

1|0
    0|0
  • 1|0
    0|0
    • Bu gercek degil :D kadinin belinden ve kalca yanlarindan da anlayabilirsin squat boyle yapmaz :D

• zaten aynı kişi olduğunu söylemiyor ki squat yapan ve yapmayan diyor musait kişilik :D

• idare eder aslında

1|0
    0|0
  • Squat iyidir

1|0
    0|0
  • Bu kadar faydali oldugunu düşünmüyordum ya

1|0
    0|0
  • Sadece bayanlar için yararlı değil, baylar da yapsa iyi olur :)

1|0
    0|0
  • Kanka bende fitnessciyim kalcayi buyutuyo :)) cok yapmiyom bu hareketi ama bacaklar icin lazim

1|0
    0|0
    • Iyide hissetmedigim kaslari yani gluteus kaslarini nasi etkileyebilirki :D

• Nasil. hissetmiyosun anlamadimki ben agirlik olmadan egil kalk yapinca bile hissedilir yani

• kıyafet kandırmış

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    39

Kızlar Ne Diyor 31

• Bu ne arkadaş 2 harekete dayanamadım zayıf olduğum halde

1|0
    0|0
    • Haha oyle ama ben bu soruyu cook once yazmistim 2 aydir spor yapiyorum ve squatin mucize etkisi var kesinlikle pes etme hareketi dogru yapıyorsanız hic sorun yok :)

• hadi ya muuucizevi derece diyosun hmm peki teşekkürler :))

• Rica ederimm 😂😂

• www.google.com.tr/search canım bunu direk kopayala yapıstır resme bak kız kaç gun kaç squad yapmış yazıyor ve super sonuc

1|0
    0|0
    • Ya acilmadi ama eminim guzel sonuctur hepsi harika cunkii

• Tamam bendee başladım atarim :)

• tamam takip ediyorum seni sende et

• bende yapıyorum ama sırtıma 60 kiloluk bir arkadaşı alıp o şekide eğil kalk yapıyorum tabiki tamamen çök kalk değil dizini kırıp tekrardan dik pozisyona dönüyosun. Hem popon şekilleniyo hemde hayvan gibi bacak kası yapıyosun. Ama uğraştığım spor dolayısıyla bu ağır bir haraket sen bunu 5-10 kiloluk ağırlıklarla yapabilrsin

1|0
    0|0
    • Peki ilk olarak ağırlıksız baslasak agirlikla 10 tane yerine agirliksiz 20-30 zaten yapsak olurmu? Ornek sayilar

• 30 fazla olur ama 20 ideal olur

• Teşekkürler :)

• Dünyaca ünlü sporculara sormuşlar favori hareketiniz ne diye hepsi squat cevabını vermiş. Bunu kime sorsan böyle cevaplar. Mükemmel bir harket. bir kere bacak kasları kalca hepsi çalışıyor

1|1
    0|0
  • kötü duruyo sanki yaa kaslı kaslı filan :D

1|0
    1|0
  • Nen yapiyorum 1 yili tamamladim

1|1
    0|0
    • Oha basinizi sisirebilir miyim sorularimla? :Dd

• Bide gunde kac kez yapmak gerek degisimi hangi ayda farkettin :/

• Bence tek sorun on bacaginda carlos gibi kaslanmasi forografdaki kizinda oyle olmus. Ozele gel fotograflarimi falan atayim ayrintili anlatirim

• soldaki daha güzel gibi yorumlar aradım ama lant olsun yok :D

1|0
    0|0
  • baktımda ikinci resim gibiyim zaten ben hergün bir saat yürümeye devam

1|0
    0|0
  • 1 yıldır yapıyorum futbolcu gıbı kaslarım var bacagımda ve popomda cok düzgün

1|0
    0|0
    • Ozelden resim atamazsin dimi ya benim gaza gelmem gerek :D

• ama cok şişiyor kılolu sanıyorlar seni bak benım öyle şişikliğinden şikayetciyim erkekler bılıyor hemen anlıyor squatı ama kızlar dırek kılolusun dıyorlar felan

• bende bisikletle çalışıyorum karın bölgesinede acayip faydalı oluyor

1|0
    0|0
    • Ya bence bolgesel yoktur yani insan zayfiliyosa heryerinden esit gidiyo buda cok kotu bisey

• olabilir =)

• benimde bacaklarım çok incecik ben de mi yapsam? :)

1|0
    0|0
    • Acilen basla sonuca hayran kalcaksin :D

• o zaman bu pazartesi :) 1 ay boyunca

• Evet işe yarıyor

1|0
    0|0
  • Ust bacagi dag gibi olmus :/

2|0
    0|0
  • İşe yaradığını duydum denemek gerek tabii jşkilkş

1|0
    0|0
  • Kesinlikle ise yariyor denendi onaylandi :)

1|0
    0|0
  • Çok akıllıca daha alımlı olmuş tebrikler

1|0
    0|0
  • squat baya bir işe yarıyo hem o kadar zor da değil

1|0
    0|0
  • Evet ise yariyor

1|0
    0|0
  • Cok iyi olmus :((

1|0
    0|0
  • evet faydası olur... çok

0|0
    0|0
  • bence de oluyor

0|0
    0|0
  • Squatı belli aralıkla artırmak gerekiyor, ve yapış şekli çok önemli.

0|0
    0|0
  • Duzenli sekilde yaptigin surece cook faydali.. bu gercek olabilir..

0|0
    0|0
  • Tabikide cok ise yariyor. Ayrica baska haraketleride yaparsan cok guzel bir fizige sahip olabilirsin

0|0
    0|0
  • Evet buna nolmus bilmem ama ben 2 beden incelmistim.

0|0
    0|0
  • bana da tam tersi yani zayıflatan bir şey lazım :) zaten resimde ki gibi vücudum :/

0|0
    0|0
  • Bu koz zayidti kilo almis peki zatn kilolu biri yaparsa nolur daha cokmu kilo alir?

0|0
    0|0
    • Hayir tabiki sikilastirip zayiflatiyor bu kiz isteyerek kilo almis

• Olurrrr selulite ve basene cok iyi geliyo bu squat :)

• Ben ni program yaptim kendime simdi sana yazicam ozelden

• Soldaki daha hoş bence yapma

1|0
    0|0
  • Yaz tatilinde hergün 50 squat yaptım bacaklarim şu an tas gibi sımsıkı :)

1|0
    0|0
    • Ohaaa nasi dayandin :D bide bir sureden sonra cogaltilmazsa faydasi olmuyomus :/

• Bende yapiyorum boyle bir sey olmadi

1|0
    0|0
    • Nasil oldu ve ne kadar zamandir setlerlemi

• Ama ben sadece squat yapmiyorum eritmek icin yapmistim isede yaradi. 1,5 ay oldu daha yeni

• Kızlar Devam
    1
Yükleniyor...