Fitnessa yeni başladım?

Arkadaşlar fitnessa yeni başladımda şunu merak ediyorum. Fiziksel görüntü olarak düzelmenin dışında , güç olarak da güçlenirmiyim? Mesela bana yazdıkları programda bikaç alet var (ipe bağlı ağırlıklar) onları yapamıyorumda

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• Elbette gücün de artacaktır, ama bunu yumruk gücü olarak düşünme, yani fitness yapan bir insan sert yumruk atmaz, ancak vücudunun dayanıklılığı ve ağırlıklara karşı olan kuvvetin artacaktır. Yani evet, düğününden sonra eşini kucaklayarak otelin en üst katına taşıyabileceksin :D

0|1
    0|0
    • Naıl mantıksız bir cevap bu gülçenin ce ister istemz yumruk tekme şiddetide değişir babasının hayrınamı güçlenecek sanki

• Tamam tamam anladım ben onu :D

• Ah ahhh, eminim ki her vücudu yapılı insan çok iyi bir yumruk basıncı a sahiptir. Dövüş sporlarında gücü nereden aldığın, bedeninin kondisyonu, hızın, reflekslerin önemliyken; vücut geliştirmede neredeyse bunların hiç biri gerekli değildir. Kuvvete bağlı olarak elbette kol kuvvetin vs de gelişecektir, ancak bu çok da önemsenecek bir şey değildir :) Kaldırma, indirme vs, fitness bu. Kas yapısını geliştirmek ve şişirmek. Oysa uyguladığın basıncın nelere bağlı olduğunu bilmiyorsun sanırım. Ya biri de aklıyla cevap versin, susacağım.

Kızlar Ne Diyor 2

• Guçlenirsin tabi ama çevikliğin azalır

0|0
    0|0
  • Evet güçleniyorsun onlarıda zamanla alışarak yapabilirsin.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Programa uy kendini baştan çok zorlama, vücudun alışma evresi şu an ilk 3 ay falan çok bir şey bekleme. Gücün artar yeterki düzenli çalış ve dinlenmeye önem ver.

0|0
    0|0
  • Zamanla güçlenirsn tabi kaslar gelişiyor sonuçta alısnca yaparsn hepsini.

0|0
    0|0
Yükleniyor...