Antibiyotik kaç günde etki gösterir?

Boğazım iltihaplandı augmentin başladı doktor. çok acı çekiyorum bu kaç günde rahatlatır beni? çarşamba günü tatile gidecektim :(

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• onun tam etkisini göstermesi en az 3 günü bulur. genelde böyle durumlarda doktorlar tylol hot benzeri parasetamol içeren kırgınlık gidericiler de verir ki ağrıyı da azaltsın. velakin bence ekstra kimyasala ihtiyacın yok, ağrın arttıkça sıcak suyun içine bal ve az bir şey limon karıştırıp iç, rahatlır epeyce. limonu çok koyma yalnız, sonuçta o da asitli olduğu için abartırsan tahrişi artırabilir.

• teşekkürler :)

• rica ederim, geçmiş olsun:)

• sağol denicem

Erkekler Ne Diyor 5

• bilemiyor ben

• bence tatil işini ötele,antibiyotik başlamışsın,şimdi soguk soguk terlersin,yutkunma sorunun vardır,ateşte yapar,2 günde inmeye başlar ama ilaç bitene kadar devam et,bu arada limon ye,limon suyu ile gargara yap,adaçayı iç, çok ,sıcak olmasın

• teşekkürler

• 48 saatte etkisi başlar

• az ilaç içen biriysen 2 günde bi ince etki eder yoksa 3 4 gün benim 5 gün de ilaç bitiyodu yetmiyodu tekrar ilaç 10 gün içtigimi bilirim halada hastayım ama ilaç almadım igne olcam böbregim bitti 7 yıl antibiyotik

• kronik bademcik iltihabı

• yuh 7 yıl ilaç mı içilir? hastalığın ne senin?

• Augmentin iyidir. Düzenli kullan birkaç günde geçirir.

Faranjit misin?

• sanada geçmiş olsun sağol

• kronik faranjit var bende de. bademcik şişmesiyle birlikte 1 hafta yataktan çıkamadığım oluyor çoğu kez. düzenli kullan karnını tok tut dinlen yorma kendini bikaç güne iyileşirsin geçmiş olsun.

• evet çok kötü acıyor boynuma vuruyor acısı :(

Kızlar Ne Diyor 6

• 48 saatten önce etkisi başlamaz

• 2 gün falan

• 3-4 günü bulur.

• 1 haftaya geçer en fazla çok geçmiş olsun :(

• rica ederim..

• çok sağol

• 2-3 gün sonra

• Yine gidersin tatile engel değil ki.İlaç 3. günden sonra etkisini gösterir.

• Olmaz ama ihmal etme saati saatine al.Kutu bittiğinde iyileştiğini görüceksin.Çok geçmiş olsun.

• çok acıyor ama engel olacak gibi

Yükleniyor...