Kapat

Bir kadının ideal evlenme yaşı kaçtır?

Blr kadın kaç yaşına gelince evlenmeli? erkek kaç yaşındaki bir kadınla evlenmeli? Ayrıca aradaki yaş farkı kaç olmalı sizce?

Kadınların cevaplarını daha çok merak ediyorum :)

0|0
280355

En İyi Kız Görüşü

• 23-27 arası olmalı bayanın evliliği..

27-30 arası da erkeğin olabilir. yaş farkı min. 0-max. 7 mümkündür.

1|3
    0|1

En İyi Erkek Görüşü

• ben 24 yaşında evlendim eşim de 26. ama daha erkende evlenebilirmişim :) ama evlenmek için uygun şartlar olmadıktan sonra 30 yaşında bile olsan evlenilmez uygun şartlar varsa 20 yaşında da evlensen problem olmaz diye düşünüyorum.

1|0
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 279

• Kadın da erkek de ne zaman evlenmek isterse o zaman evlenir. Erkek kişi olarak kimle evlenmek istiyorsa kadının yaşı da şekli şemali de o olmalıdır. Aradaki yaş farkı da önemli değil... Her şeyi şekle kalıba sokmanın, başkalarının söylediğiyle yaşamanın bir anlamı yok

1|1
    0|0
  • 25-30 iyi gibi sanki...

O hiç belli olmaz. Kimi zaman birkaç ay yeter, kimi zaman da birkaç yılı bulur.

Yine de bence uzun döneme yaymak daha sağlıklı.

2|1
    0|0
    • bencede uzun dönemde daha iyi tanımak daha iyi kızlar aceleci ama benim gördüğüm kadarıyla evlilikde ilk buluşmada ne zaman evlenecez diye bile soranı oldu bana

• ışık hızıyla omasada gidiyoy sahiden:D ne bu acele sani dertlei şeyden başka birşey değil gibi geliyor bana gol atıp kaçmak gerekit onlara anladıgım kadarıyla

• Hahah :D yok başa bela almamak gerekir. He he deyip usulca kaçmalı.

• Tam olarak bir sinir verilemez aslinda

Genel olarak kisinin kendisini her anlamda hazir hissettigi yastir ideal olan

O sorumlulugu tasiyabilecegine inandigi zamandir

Bu kimisi icin 19dur kimileri icin de 25,30 vs...

Yine de genel olarak olgunluk yasi diyebilecegimiz 25-20 yas arasi

evlenmek icin ideal denebilir

Cünkü bu yas araliginda olan kimseler genel olarak olgunlasmis,hedefleri belli,

kisilikleri oturmus...calisan kisilerdir.

...

0|0
    0|0
  • 24-28 ...

0|1
    0|0
  • Bence evliliğin yaşı yoktur ne zaman sorumluk kaldirabilirsen ve kendine güveniyorsan o zaman çünkü biz deriz 25 yok 30 ama belki sen hazır degilsin o yükü taşımaya onu sen bizden daha iyi bilirsin yani cevap sende saklı merak etme en geç ortaya çıkar

0|1
    0|0
  • 21 yasındayım.evlenip evlenmemek arasındayım.bazen anne olmayı okadar cok istiyorum.sorumluluk almak istiyorum.ama bazende uzak durasım var.evli çocuklu görünce bana uymaz diyorum :) ama en ideal 23-24

0|1
    0|0
  • Kızlar için 28-30

erkekler için 30-34

0|1
    0|0
  • bence bir bay ve bayan arasında en fazla 10 yaş olabilir ötesi kuşak çatışmasına ve ileride çeşitli tartışmalara sebebiyet verebiliyor...

1|0
    0|1
  • hazır olduğun yaş

1|0
    0|1
  • İdeal evlilik yaşı kadında 25 erkekte 27-28 olmalı. Mesela şimdi ben esime sıkıca sarılmış uyuyo olacağım yasta KS ye girip bu soruya cevap yazıyorum. %@&&#%+@? Devam edemicem :-(

0|0
    0|1
  • 21-22 bence.

0|0
    0|0
  • bayanda 23-24 ten başlıyor Erkekte ise 29-30dan çünkü erkekler biraz daha geç olgunlaşıyor. Bırakalım yaşasınlar yaşıcaklarını yorulsunlar dışarda ne olduğunu bilsinler ki geldiklerinde artık dışarda gözleri kalmasın :D

1|1
    0|1
    • Buna katılıyorum bazende sevceğin ınsanın yasını seçemıyosun :(

• sorun ne dinlemek isterdim ama..

• Ah bir bende anlasam aileme anlatıyorum psıkolojık problemlerı var bence dıyolar cidden ruh hastası gbı

• 30dan sonra ideal ve mantıklı

0|0
    0|1
  • 24-25ten aşağı değil. Erkeklerde 30u bile zorlayabilir hatta

0|0
    0|0
  • 24

0|1
    0|0
  • Ne zaman gerçekten hazırsa o zaman...

0|0
    0|0
  • 25...

1|0
    0|0
  • 24-25 iki cins içinde

0|0
    1|1
  • 26-27 ideal olmalı bizler içinde 22-23

0|1
    0|0
  • 22 - 23 falan

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    259

Erkekler Ne Diyor 354

• ERkek ve kızlarda ayrım yapılmalı bu konuda. Kızlarda 22 ler baslangıc olmalı. Erkeklerde ise 26-27ler baslangıc olmalı.Kızların tabi erkeklerden daha hızlı olgunlaştıgı bir gercek.Ama her zaman bu baslangıclarda evlenmek daha iyidir diye düşünüyüroum. Tabi eger bulabildiysen. Cünkü iki tarafın da farklı maceralara atılması kadar sacma birşey olamaz. Tecruyeyi yaşyayacaksan tek kişide yaşa. Gereksiz yere farklı ruh ve bedenlerde gezinmemek daha mantıklı.Zaten insan ömrü su gibidir hızlı akar ve damlalar kalır o da zamanla tükenir...

0|0
    0|0
  • 25 - 28 diyebiliriz.

0|1
    0|0
  • Erkekte: 99 yaşında
    Kadında: 96 yaşında

2|1
    0|0
  • kadın için 22-24 erkek için 24-27 en ideal yaşlar

0|1
    0|0
  • Erkeklerin kızlardan ortalama 4-5 yaş kücük ve sonradan olgunlaştıgını düşünürsek

Erkek 29-40 arası

Kız 21-28 arası yaş sınırdır

0|0
    0|0
    • geciktirmemek lazımdır tabi ama hazır olmadığında evlenmekte yanlıştır.boşanmaların çoğu bu yüzden zaten.

• ben bayan olarak 20den örnek verdim ama tabiki bir erkeğin askere gitmeden evlenmesini bi kere doğru bulmuyorum.ama hazır olmaktan kastım belli bir olgunluğa gelmiş insanlardı.kim hangi yaşta olgunlaşır bilinmez belki ama hazır olma yaşıda öyledir.bazı insanlar görücü usulu evleniyorlar hazır olduğundan eli yüzü düzgün biriyle.ve uzun sürüyor.

• Herkesin kısmeti neyse odur.

• Hayat kuracağın kişiyi buldunmu basacaksın imzayı ben onu bunu bilmem.

3|0
    0|0
  • bak canım sana bır abı tavsıyesı,40 ından once evlenırsen hata edersın,ha sevıyorsan sevılıyorsan geç bıle kalmıssın,laf olsun evleneyım dersen kendını oldur daha iyi...

0|1
    0|0
  • 25 çok iyi

0|1
    0|0
  • erkek:30-35

bayan:25-27

0|1
    0|0
  • 18-28 yaşlarında düşük yapma ihtimali 0a yakınken -

(genetik yapı hariç) . 30dan sonra risk oranı belli bir yüzdeliklere kadar ulaşmaktadır. en geç 30 da evlenmelidir. kadın erkek arasındaki yaz 0- 10 yaş arası olabilir. kaderde ne varsa o olacak.

0|1
    0|0
  • 30 dan sonra evde kaldık diye düşünüyorlar sorun çıkıyor

0|1
    0|0
  • Kendini hazır hissedince olmalı. Sonuçta herkes evlilik hazırlığını aynı yaşta bitirmez. En önemlisi olgunluk tabiki sonra ekonomik durum.

1|0
    0|0
  • kızlarda en az 23 erkeklerde en az 29

0|0
    0|1
  • kadınlar 25 erkekler 29

0|0
    1|0
  • şimdi durumu kabaca hesaplarsak 4 yıllık üniversite okumayan neredeyse yok. 1 yıl da hazırlık var tabi. 18+5=23 master cart curt yoksa masrafları karşılamak için minimum 2 yıl çalışmak lazım e 1 yılda askerlik var ettimi sana 26. Yani nereden baksan en erken 26. Master da 28 ;)

0|0
    0|0
  • daha 7 yılın var

1|0
    0|0
  • Dünya değişiyor ve gelişiyor bakir ve bakire sayısında yaşanan azlık zinaların çoğalması gökdelenlerin çoğalması ormanlıkların artması bar ve clup sayısındaki muazzamlık her barın yanına mutlaka 1 otel açılması gibi faktörler evlilik sayısında düşüşe yol açmakta..

Tüm bunlarla beraber ''ulan evlensem düğün masrafı 40 50 milyar ben bu parayla ölene kadar yaşarım'' gibi maddi sürümcemeler evlilik yapma hevesini ortadan kaldırdığı gibi bekarlık sultanlıktır sözüne referans olmaktadır..

Not:Evlenmeyin sevişin..

0|0
    0|0
  • kızlar 23 26 erkekler ise 26 30 en ideali budur. ayrıca erkekle bayan arasında en az 5 6 yaş farkı olmalıdır.5 6 yaş erkek büyük olmalıdır

0|1
    0|0
  • insanın kendini hazır hissettiği yaş idealdir.

1|0
    0|0
  • Kişiye göre değişir. Yaşadıkları herşeyi. Kadınla erkek arası en fazla 5 yaş fark olmalı..

1|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    334
Yükleniyor...