Spor sonrası kas yapımına yardımcı olacak içecek?

Spor sonrası, kas yapımına yardımcı olacak bir içecek tarifiniz var mı acaba? Öyle tozlu mozlu istemiyorum, doğal yiyecek ve içeceklerden olursa sevinirim.

0|0
09

En İyi Erkek Görüşü

• kakaolu/cikolatali sut iyidir
    gencvefit.com/beslenme/spor-ve-cikolatali-sut

0|0
    0|0
    • Bu arada yanlış anlaşılmasın ben body building tarzı spor yapmıyorum evde kendim bir gün cardio bir gün squat, lunges gibi hareketler bir gün zumba bir gun pilates bir gün yoga şeklinde çalışıyorum zamanımda göre kimi zaman 20 dk kimi zaman 1 saat çalışıyorum. Bazen enerjim düşük olduğu için işime yarayacak ve kas yapımına yardımcı olacak bir içecek istedim. Kakaolu sütün iyi olacağını düşünüyorum ben de. Peki bu karışıma muz, badem, ceviz, fındık gibi besinleri de ekleyeyim mi?

• olabilir, daha once blenderde 1muz, 1bardak sut, 50gr yulaf ve fistik ezmesi ve ya kakoyu karistirip iciyordum.

• eic icin tesekkurler ;)

Senin görüşün var mı?

Erkekler Ne Diyor 8

• Sadece spor sonrası içecekle olmaz senin işin. Bir insanın günlük alması gereken protein miktarı bulunmaktadır. Bunu 24 saatlik çerçevede düşün. Sadece spor sonrası proteinli içecek içerek kas yapamazsın.
    Proteini belirli zamanlarda almalısın hepsini bir kerede bir içecekten karşılayamazsın. Bir öğünde fazla aldığın protein vücuttan idrarla atılır. Bunlara dikkat etmelisin.

0|1
    0|0
  • Supplement (yani senin tabirinle toz) doğal olmuyor mu? Bu kötü , kaka diye bahsettikleriniz aslında peynir altı suyunun fabrikada rafine edilip proteini ve amino asitleri ayrıştırılmış ve toz haline getirilip aromalandırılmış hali. Yani %100 doğal ve kim ne derse desin herhangi bir zararı yoktur. Biraz araştırmalısın.

0|0
    0|0
  • içeçek sadce whey protein olur besin olrakta muz bşka bişey yeme içme katoboliğe girersin doğru idman 1 adım ileri yanlış beslnme 2 adım geri atar

0|0
    0|0
    • peki fıstık ezmesi+1 muzun yarısını sütle karıştırsam nasıl olur? bir arkadaşım öyle yapıyor da merak ettim.

• olmaz sütde laktik asit var protein ve karbonhidrat emilimni geciktirir onu gce yda sabah ypman olur ama idmn sonrası olmaz gece lor peynri ve yumurta beyazı yersen çok dha iyi olur

• Muz spordan önce spordan sonra yenirse vücudu gerer

0|0
    0|0
  • Meyve suyu iç ama spor sonrası için sart değil. Şart olan şey yumurta akı.

0|0
    0|0
  • Öyle bir içicek yok yani :)

0|0
    0|0
  • peynir altı suyu iç

0|1
    0|0
  • Su ( hay cevabinin da kisasinin da..)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0