Üzerimdeki bu ölü toprağını ve çekingenliği nasıl atarım? Normal mi bu davranışlar?

21 yaşındayım ve istanbul'da bir üniversitede ekonomi okuyorum. Çok fazla arkadaşım yok hatta okulda 2-3 tane yakın arkadaşım var o kadar. Yaz tatili geldi ve benim bir ay zorunlu stajım var dönemimdekilerin hepsi yurtdışı olsun türkiye'nin önde gelen kuruluşları olsun stajyer olabilmek için sene boyunca kendilerini yırttılar ve başardılar da bana gelince ben hiçbirşey yapmadım. Babamın ayarladığı dandik bir yerde 10 gün gideceğim adam staj karnemi imzalayacak o kadar bana birşey katmayacak yani. En basidinden bu staj konusunda bile hırslı olamadım, utandım çekindim, insanlarla iletişim kurmaktan nefret ediyorum Seneye mezun olacağım ve iş bulacak mecalim bile yok. Çalışmak dahi istemiyorum ama bütün gün odamda oturmak da istemiyorum ama yaz tatilim dizi-film izleyerek geçiyor. bunu da istemiyorum gerçekten ben de arkadaşlarımla tatil yapmak falan isterdim ama sonunda evde otururken buluyorum kendimi ve nasıl sinirleniyorum anlatamam.

Üzerimdeki bu ölü toprağını ve çekingenliği nasıl atarım? Normal mi bu davranışlar? Zamanla geçer mi?

0|0
7|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bu davranışlar evet normal,belki de ekonomi okumamalıydın bunu düşündün mü hiç?Mezun olduktan sonra da emin ol iş bulacaksın , ben de dandik yerlerde staj yaptım ,ama iş hayatına hırslı başladım , çünkü ne istediğimi biliyordum , öncelikle ne istediğini bilmen gerekli...Ya da en önemlisi...Ne istemediğini

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Zamanla geçmez ama seni anlayan bir insanla bu durumu atlatman daha kolay olacaktır...

Anlaşabildiğin ve birlikte iyi zaman geçirdiğin bir dostuna bu durumu anlatarak sana destek olmasını isteyebilirsin...

1|0
    0|0
    • onu denedim de bu sefer dah beter davranıyorlar daha ezik görüyorlar ve davranışları değişiyor. önemsememeye başlıyorlar. zaten 21 yıllık hayatımda öğrendiğim şey şudur ailen dışında kimseye zayıf yanını göstermeyeceksin

• zayıflıklar insanı insan yapan özelliklerdir... Öyle düşünmene üzüldüm... kendini kötü hissetme, sana burdan anlatamayacağım çok şey yaşadım ben de... Seni anlıyorum ama herşeyden önce karamsarlıktan çıkman herşeyin güzel olacağına inanman lazım

• ailen seni salsin bir kac ay tek basina, o zaman duzelirsin. maddi manevi hic bir destekleri olmasin bak nasil buldugun her iste calisip karnini doyuracaksin

1|0
    0|0
  • evet ben de pek atik-hevesli değildim staj konusunda, ne hissettiğini anlıyorum ama kendini kaptırma derim. spor yapmaya veya üniversitede topluluklara vs. üye olmaya, kısacası farklı alanlarda bulunmaya çalış.

0|0
    0|0
  • zamanla geçer

0|0
    0|0
  • Senin yaşadığın durumu çok sayıda üniversite öğrencisi yaşıyor... Gayet normal... Fakat bu sıkıntıyı atmak için bir şekilde çalışmaya başlaman iş hayatının atmosferini yaşaman gerekli... Başkalarına bakıp kompleks yapmana gerek yok.. Bir şekilde bir yerlerden başlaman gerekiyor...

0|0
    0|0
  • Psikolog veya psikiyatristle konuş bence burada soracağına, ne kadar bilgili de olsa buradakiler sonuçta eğitimini almamıştır neredeyse kimse.

0|0
    0|0
  • normallll bence

0|0
    0|0
  • Aynı ben

0|0
    0|0
  • değil.

0|0
    0|0
  • ablacım sevgilin falan yokmu sen çok asosyal olmuşsun

0|0
    0|0
    • yok ya asosyallikten sevgili de yok

• yok teklif çirkin de değilim güzel de değilim ama biraz soğuk ve sessiz olduğum için sanırım kaçıyorlar.

• Ablacim istanbulda yasiyorsun azicik kendine gel bi titre ya hayatini evde cocuk bakarak dizi film basinda komsu dedikodulariylami gecirmek istiyosun

Kızlar Ne Diyor 7

• O 2-3 yakın arkadaşın da arkadaşlığın gereğini yapıp sana destek olabilseydiler keşke.Durmakla hiçbirşey geçmez.Birşeyler yapmak için çabalaman lazım.Hayatını şu an olduğu standartlardan daha iyi bir hale taşımak senin elinde.Kendini eve kapatarak hiçbirşey başaramazsın.Kararlı ve azimli olmalısın.Daha 21 yaşındasın.

0|1
    0|0
  • harekete gecme zamanı gelmiş bu senin elinde biraz girişken ol cabala, hırs yap.

0|0
    0|0
  • zmna bırak...

1|0
    0|0
  • kişilik meselesi, herkes hırslı ve dişli olacak diye bir kaide yok. memnun değilsen bir danışmandan yardım al ya da kişisel gelişim şeylerini oku.

0|0
    0|0
  • geçer mi bilmiyorum ama geçmeli olması gereken o sanırım

0|0
    0|0
  • ekonomi okuyorsun bir de.yurtdışına çık,otostopla yurtiçi yolculuk yap bak o da iyi

0|0
    0|0
  • bende senin gibiyim ve üni bitince iş bile bulamadım :((

0|0
    0|0
Yükleniyor...