Biriktiğirdiğim altınları ablama vereyim mi siz ne yorum yaparsınız?

Benim biraz köşede altınım var.Ben bekarım ablam ev almayı düşünüyormuş.annem diyorki ona ver ablan bankaya kredi ödemesin.O sana geri öder diyor.Kaç seneye öder kimbilir.Bende evlenip ev almayı düşünürsem ne olacak? Ne diyorsunuz.

0|0
11|17

En İyi Erkek Görüşü

• aile baglarına kalmış ben teyzemin ogluna evlenirken aldıgım tazminatı komple verdim.

hatta ab,me b,raz verd,m sormadım ne zaman geri öderseniz diye bizde para lafı pek gecmez ama birine kefil oldum 15.000 tl gerci parayı 1 sene sonra aldım o kisiden ama o sırada abim kuzenim benim dememe kalmadan verdiler. bir sene sonra parayı alınca tekrar geri verdim. ilerde ihtiyacım olursa yardım derler. aile bagları cok önemli eski kız arkadasımı abisi 8.000 tl dolandırdı kredi kartlarını caldı. mahkemelik oldu ailesi yardım bile etmedi ben yardım edeyim dedim ödedim.sonra ayrıldık.senet imzaladı. senetler mahkemelik 3.000 tl aldım digeri icin icralık devam ediyor tutuklatayım olsun bitsin diyorum ama düsene vurmak istemiyorum simdi nisanlanmış evlendiginde verecegini söylüyor. bakalım. ONUN İCİN AİLE BAGLARInİYİYSE VERİRSİN YOKSA KENDİNE SAKLA

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• yüreğin ne diyor?

0|0
    0|0
  • Ablan evli mi¿

0|0
    0|0
  • Aslında kardeşlerini tanıma anlamında çok iyi fırsat fakat olumsuz sonuçlandığında içinde bulunan sevgi beslediğin kardeşini yitirmiş oluyor hayatın maddiyat etrafında döndüğünü düşünüyorsun... Tabi sonuç olumlu olursa güvenin daha da artmış oluyor...

0|0
    0|0
    • Guveniyorumda once kendi ev

taksidini ödeyecek.sonra

benimkileri biriktirip

odeyecek.simdiki gorustugum

insanla evlenirsem onunda evi

yok.ve benim evlilik cagım geldi

kosede para olması lazım.Aile

olarak onların benim icin

dusundugu birsey yok.bu

zamana kadar hep calıstım zaten.

• Ben zaten verip vermemen konusunda birşey söylemiyorum... Sadece olasılıkları dile getiriyorum... Elbette güveniyor olabilirsin ve güvenmen de gerekir. Ama sonuçta güven yitimi hep böyle durumlarda ortaya çıkar.. Şahsen benim böyle durumum olsaydı... Eğer vermem gerekecekse sanki bana geri gelmeyecekmiş gibi verirdim... Gelirse ne ala... Gelmezse en azından kardeşimi kaybetmemiş olurdum... Yani gözden çıkararak verirdim... Parasal mevzular anne babayı bile kendine düşman ediyor...

• Yerinde olsam vermezdim. Ne demişler babana bile güven olmaz :) Yaşına bakılırsa evlilik zamanın yaklaşmış. Pek yanaşma buna, açık açık söyle derim. Sen ödersen ablan rahat edecek ve sıkıntıyı sen çekeceksin güvenmediğin belliki bize anlattın.

0|0
    0|0
  • bu senin tasarrufun ve senin ablan bizim yönlendirmelerimizle hareket etme. biz ne seninle aynı ortamdayız nede aynı duyguları paylaşabiliriz. kardeşler arasına giremeyiz.

0|0
    0|0
  • Ben hayatımda hep şunu düşündüm verdiğim borç geri gelmeyecek şekilde veririm böyle hazırlarım kendimi eğer benimde planlarım var ise hiç yeltenmem öyle bir şeye yarın bir gün abla kardeş kanlı bıçaklı olmayın.

0|0
    0|0
  • güvenmiyorsan ver.yoksa verme.ama ben bile kimseye guvenmem herkes kendi basinin caresine baksin.aile baglari baya zayifladi.büyük birader için kredi çektim 4000 tl lik.tüm taksitlerini bana odetti 7000 tl odedim toplamda. simdi 10 tl nin lafini yapiyor.ona gore dusun.hemde öz üvey olsa neyse.

0|0
    0|0
    • Guveniyorumda once kendi ev taksidini ödeyecek.sonra benimkileri biriktirip odeyecek.simdiki gorustugum insanla evlenirsem onunda evi yok.ve benim evlilik cagım geldi kosede para olması lazım.Aile olarak onların benim icin dusundugu birsey yok.bu zamana kadar hep calıstım zaten.

• para veripte kötü olacagima para vermeden kötü olurum daha iyi.ben yasadigim için böyle düşünüyorum.kendi kanımdan birine güvenemiyorum.

• Ablan zaten evini almış, öyle ya da böyle bunu ödüyor... Çok zor durumda kalmayana kadar bunu düşünme...

0|0
    0|0
  • işte en zo durumlar versen bir dert vermesen bir dert

0|0
    0|0
  • Buraya yazdığına göre pek güvenemiyorsun geri ödeyeceğine.Bence altın senin ve kararın ne olursa olsun sayfı göstermeliler.

0|0
    0|0
  • bişey ollmaz

0|0
    0|0
  • Ver ablana bence , ablan o senin geri öder paraya takılma...Hem sevaptır

0|0
    0|0
  • Bekarsan ver gitsin..altinlari

0|0
    0|0
  • verdiğin şeyler geri gelmiyor bazen en iyisi yarısını ver :)

0|0
    0|0
  • acikca bunu annene soyle bakalim ne diyecek

0|0
    0|0
  • Bence vermelisin sonucta ablan yabancı bir kişiye vermiyorsun ama genede sen daha iyi bilirsin sayet ben olsam verirdim tabi benim başka hayallerim yoksa verirdim ...

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• ablanı sen tanıyorsun öder mi ödemez mi? ama ben olsam veririm, ihtiyacı var ama, icin nasıl rahat olucaksa onu yap, etki altında kalma...

0|0
    0|0
  • Para senin , annen söyledi diye vermek zorunda değilsin .Paran veya birikimin varsa kimseye söylememelisin bu gibi durumlarda aralar açılabiliyor .

0|0
    0|0
  • Birine borç verirsem verdiğim parayı gözden çıkarırım.Bir daha ödenmese bile beni etkilemeyecek tutarlarda borç veririm.Sen o parayı geleceğin için biriktirmişsin.Bence verme.Ablanda biriktirseymiş.Ufak tefek geri dönüşünü beklemediğin destekler yaparsın.Ama fazlası kendini düşünmemek olur.

0|0
    0|0
  • aynı sey benım basıma gelseydı abım benden ısteseydı verırdım kardesten kandan ote bırzeymı var canı sagolsun zamanı gelınce 2 katını yapar yerı gelırdı bencıl olmayalım lutfen

0|0
    0|0
  • vermelisin bence kardeş candır

0|0
    0|0
  • ablanın karakterine bağlı kesin geri öder diyosan ver ama tekrar alacağından emin değilsen verme

0|0
    0|0
  • ver bence.benim ablam olsa verirdim.para bulunur,kardeşler arası dostluğu pekiştirmek için olan fırsatlar kaçırılmamalı.

0|0
    0|0
  • Altin fiyati yukseldikce ablan odeyemeyecektir.

Verme.

0|0
    0|0
  • cok zor durumdasıınn ya :s:s versen bi laf ve vrmesen bin laf..ben genede vermezdim..

0|0
    0|0
  • hepsini verme kendini garantiye al

0|0
    0|0
  • ablana güvenmiyo musun?

0|0
    0|0
Yükleniyor...