Kadınların tatlılara malzeme olması, bi garip ama bi o kadar da gülünç..

dün bi cafeye oturdum arkadaşlarla önümüze menüler geldi doğal olarak, tatlı sipariş edicektim ama biraz osmanlı tarzı tatlılar vardı isimlerini sesli okuyunca etraftakilerin gülüşmeleri kulaklarıma kadar geldi..

menüdeki tatlılar : şıllık tatlısı , dilber dudağı, hanım göbeği , vezir parmağı(serçe ve orta parmak kalınlığındadır porsiyonlar aynen boyle yazıyordu) , sütlü nuriye , uzuv tatlısı(yanlış duymadınız) , çilekli elvan tatlısı , ağlayan kadın kek'i..

evet bunları sesli okudum ve millet krize girdi.. osmanlı tatlılarını nasıl buldunuz?

0|0
12|4

En İyi Kız Görüşü

• şu an bende aynı krize girdim

ahahahaha:D

0|0
    0|0
    • hangisini yersin?

• :) ama sevdim çiçeği..

• hahaha:d

Kızlar Ne Diyor 11

• Sillik tatlisi nedir ya, hic duymadim?=) Bence bu kafede biraz da dalga gecmisler:D. Sillik tatlisi disinda pek bir itirazim yok, kadinlar tatlidir=P. Biraz da espriye acik olmak lazim diye dusunuyorum.

0|0
    0|0
  • Mesela, tatlının birini Fransız kraliçe beğenmiş ve adı hünkarbeğendi olmuş. hepsinin sebebi olmalı. E tatlıyız da ..

0|0
    0|0
  • şıllık ttlısı hahaah:D buna koptum:D

0|0
    1|0
  • Hatuna duskunlukleri tatliya vurmus ashahahah

2|0
    0|0
  • Okudum ama benim gülesim gelmedi nedense. Tatlı sonuçta ye gitsin yaa.

1|0
    0|0
    • sessız bı yerde seslı okursan anlarsın dediğimi..

• ortamlar bazen mırıldasanda duyulacak kadar seslı olabılıyor, o yuzden bı sure sonra ses tonunu yukseltmek zorunda kalıyorsun..

• i (H) sütlü nuriye

0|0
    0|0
  • neyse neyde sütlü nuriyeye vurgunum enfestir o tat .

0|0
    0|0
  • Onlar üstü kapalı kadınlar tatlıdır demek istemiş.

0|0
    0|0
  • garip, osmanlı döneminde yaşamak gerekirdi :D

0|0
    0|0
  • Tatliyiz cunkusum

0|0
    0|1
  • osmanlıdan ziyade o mönüyü hazırlayan zihniyete gülünmeli :P hepsini bir arada kullanmış belliki maskaralık pesinde.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• 1|0
    0|0
  • Osmanlıda kadınların kıymeti biliniyorduki kadın isimleri veriliyordu böyle güzel tatlı bir maddeye tutupda Hüsamettinin dudagı diye bi isim versen hiç hoş karşılanmazdı ve o tatlıyıda kimse yemezdi :D

1|0
    0|0
  • :) ilginç..isimleri konulurken kooyanlar acaba ne düşündüler..neyden çağrışım yaptılar..

0|0
    0|0
  • bunlarin yaninda vezir parmagi da var acaba niye :D

0|0
    1|0
Yükleniyor...