Hayatta asıl başarı nasıl elde edilir elde edilen başarı çoğu zaman neden çabuk kaybedilir ?

Toplumsal yaşamda bununla ilgili bir çok söz ve deyiş var mesela benjamin demiştir ki 'Ödülün getirdiği memnuniyet bazen başarıyı felce uğratır sizce bu söz yanlış mı ?

0|0
23

En İyi Erkek Görüşü

• evet söz doğrudur. Gerekli gözlemleri yapmak isteklere cevap vermek ve belirli bir istikrar sağlamak başarıyı getirebilir. Önemli olan başarıya ulaşmak değildir onu nasıl devam ettirmen gerektiğidir. Ödüller alabilirsin övgüler alırsın bir çok şey kazanabilrsin. Bunları aldıktan sonra ne yapacagını bilmeyen başarılı adamlarda var sonucları tabiki çok kötü oluyor. Başarıya ulaşmış insanların çoğu para ve şöhret için yapanlar genelde hep dibe vurmuşlardır işi severek ve isteklere cevap vermek için yapanlar ayakta kalmışlardır. Benim Fikrim bu

0|0
    0|0
    • Cevabın teşekkür ederim fikrin çok mantıklı ama galiba sadece senin açından diğerleri umursamıyor onların başarıları gölgede mi kalmış acaba ?

• Ben tıp okumak istedim mimar oldum başarmış mı sayılıyorum ?

• hayaller ve hedefler farklıdır. Senin hayalın tıp okumaktı bunu hayal olarak görebiliriz. Ama aslında mimarlık okumaya başladığında sen hedefini belirlemiş oluyorsun mimar olmak değil mi ? ben mimar olacağım dedin mi hiç okumaya ilk başladıgında ? eğer bu cumleyi kullandıysan hedefine ulaşmışın demekdir ve mimar olmuşundur. Bunun dışında zaten mimar okuyup bitirmiş olman bile başlı başına başarıdır zaten .

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Yatarak kazanılan başarı cabuk kaybedilir. Sebebı hıc bır emegın verılmeyışıdır.

0|0
    0|0
  • başarıyı bir süreç olarak algılayanlarda bu durumun etkili olacağını sanmıyorum..başarı sabır işidir..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• başarı derken iyi bir işe sahip olmak ve iyi bir maaşı uzun süre koruyabilmektir. bunun için de hem çok çalışmak hemde iş hayatındaki kişilerle arkadaş olmamak gerekir

0|0
    0|0
  • Ödülün getirdiği özgüven , ego , nasıl olsa en başarılı benim tarzı ile sarhoş olup yeni başarıların gelmesini felce uğratmış olmak gibi algıladım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...