Peygamberimizin bir sözü vardır bilir misiniz?

İncittiğiniz İnsanın ve Kırdığınız GönLün Bedduasından Korkun.. - Hz. Muhammed(s.a.v.)

Gerçekten çok doğru bir söz değil mi? Hani bazıları ayrıldığının arkasından beddua etme der, ama baksanıza peygamberimiz bile zamanında insanların acılarını göz önünde bulundurarak gereken noktayı koymuş.

Güncellemeler:
Arkadaşlar sizi anlıyorum beddua etmek acizlik ama gördüğünüz üzere "İncittiğiniz İnsanın ve Kırdığınız GönLün" denilmiş. Burada boş bir beddua edilmiyor yani beddua ederek yine o kişiyi Allaha havale ediyorsunuz. Yani acizliği ve günahı Allah biliyordur o yüzden lütfen buna siz karar vermeyin. Bazılarımız her şeye acizlik yakıştırması yapıyoruz ama yürek yanında o acizliği istemesekte yapıyoruz.

0|0
3|5

En İyi Erkek Görüşü

• kırık bir kalp ile söylenen sözler mutlak kabul olunur.

çünkü peygamberimiz mazlum ile Allah arasında perde yoktur buyurmuştur.

hatta kişi haksızlık karşısında sabır gösterse beddua da bulunmasa bile Yaradan haksızllık yapana mutlaka bedelini ödetiyor.bu tip konularda çok çeşit örneklerde var.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• tamam ama eğer allah katında karşı taraf haklıysa o beddua sanada dönebilio ve allah en büyük adalet sahibi olarak ince tartısında tarttığında ya sen haksız çıkaran? bunuda dşünerek beddua etmein de denilmiştir.

0|0
    0|0
    • Tabiki Yüce Yaradan her şeyi bilen ve görendir bu yüzden gereken kişiye gerekli ah yada beddua edildiğinde takdirini o verecektir. Gerek sana yada gerekse o beddua ettiğin kişiye.

• işte oyüzden beddua etmein dio, sadece allahım sana havale edıorum demen bile yeterli

• bence beddua ve ah etmek aynı degil beddua biri hakkında kötü seyler istemek ölüm gibi ama ah bana yapılanın aynını onun için dilemek ki o insanı ne hale getirdiginin farkına varsın diye ben cok ah ettim Allah kabul etsin.. :))

0|1
    0|0
  • Beddua kadar sümük bir şey, eden kadar aciz bir kimse görmedim şu ana kadar.

1|0
    0|1
    • Hangimiz aciz değiliz ki... Zaten aciz kaldığımız için ve birşey yapamadığımız için Allah'a havale ediyoruz artık. Beddua etmek doğru değil, olmasa daha iyidir elbette ama ne sanıyorlar biz beddua etmeyince yapılanların yanlarına kar kalacağını mı? Sivriler! Herkes ayağını denk almalı...

Erkekler Ne Diyor 4

• Onda mazlumun ahı vardır.Mazlumun ahını alandada aheste aheste çıkar.Hele ahirete kalırsa iş o zaman daha büyük hale gelir.

Hz. Ömer : Ey Kâbe! Seni bin sefer yıksam yine yapabilirim. Ama kırık bir kalbi asla..!

0|0
    0|0
    • Peygamberler asla yalan söylemezler!

• Kardeş çok güzel söyledin sende. Ama gerçekten eğer bir insan birinin yüreğini derinden yakıyorsa Allah onu nasıl yakacağını daha iyi biliyordur.

• Burdaki beddua sukunettir.Çünkü mazlumun sukuneti Allah katında değerlidir.Sabır gösteriyordur.Allah'a havale edilen bir konu hakkıyla helal olana kavuşturalacaktır.

• Bunu Hz. Muhammed söylemese, normal biri söylese bu sitede +1 bile vermezsin :D

2|0
    1|1
    • Aynen kardeş çünkü herkesin aşk acısı var bunu o yaraya tuz olarak görürler. :)

• Beddua acizlerin işidir.

0|0
    0|0
    • Sen aciz değil misin yani... İşte en büyük yanlışı burada yapıyorsunuz... Aciz olmadığınızı sanıyorsunuz...

• Neye dayanarak bunu söyledin anlamış değilim. Ama acizlik başkasına yüklenen bir şey değil, benim de aciz kaldığım yerler olmuştur.

• Doğru ..

0|0
    0|0
Yükleniyor...