Çene ağrısının nedeni nedir? Nasıl geçer?

Çenemle ilgili bir sorun var arkadaşlar:(bir şey yemek için ağzımı accam kitlenmiş açamıyorum:'( zorlayınca açabiliyorum ama açılırken çenemde çok büyük ağrı oluyor neden olmuş olabilir çok aşırı yüksek sesin alakası olabilir mi? kolonların yanında durunca olmuş olabilir mi?

Güncellemeler:
bir tanecik kız arkadas yok surda destek olsun uyudular mı yoksa:(

0|0
1|18

En İyi Erkek Görüşü

Erkekler Ne Diyor 17

• Cene yerinden cikiyor aci veren bir durumdur,doktora gostermelisin,senin hayatinda ilk oldugunu dusunmuyorum.Dusundugun sebeple kesinlikle degil.

1|0
    0|0
  • bu durumda iken cenenden kıtlamalar geliyor mu ?

1|0
    0|0
    • hayır gelmiyor amauzun süre agzım kapalı iken birden açmak isteyince ktlenmiş oluyor acılmıyor zorluyorum yavasca acılıyor bende sonuna kdr acmayı denedim neden böyle oluyor diye zorlayınca agrı oluşuyor sag tarafında sadece:(

• Kramp gibi bir şey o kansızlıktan dolayı olurmuş diye biliyorum sesle ilgisi yok çenemizle duymuyoruz ya dimi cık cık cık

1|0
    0|0
  • bahsettiğin şey direkt olarak üst çene eklemiyle alakalı. kireçlenme ya da iltihap falan değil, eklem bağlarında gerilme ya da kapsülde zedelenme var.

eğer evde ağrı kesici varsa al, yarın acile git bir dicloron & muscoril yapsınlar, pazartesi günü de plastik cerrahi, ortopedi ya da kulak burun boğaz'a görünürsün.

1|0
    0|0
    • dicloron hapı var onu içeyim bari:( tamam pazartesi doktora giderm.

• dicloron ya da cataflam, farketmez. kas gevşetici olarak muscoflex ya da muscoril de kullanabilirsin. ama ağrını sadece bir süre engeller. eklemde problem varsa bunlar uzun süre etki etmeyecektir. doktora görün. geçmiş olsun.

• umarım kendiğilinden geçer sagolun hepiniz ilgilendiniz allah razı olsun

• Çene eklemleriyle ilgili bir sorun olabilir.

1|0
    0|0
    • çok asırı yüksek sesin alakası olabilir mi doktotra gitmelimiyim

• Bence sesle hiçbir ilgisi yoktur, alaka kuramıyorum. Yüksek sesle ancak başın ağrır. Bol bol sakız çiğne, çene eklemlerini çalıştır, belki faydası olabilir. Ama sürekli ağrı oluyorsa doktora gitmelisin.

• yarın bütün gün sakız cignicem emin olabilirsin işe yaramazsa doktora gidicem

• allah korusun fakat menenjit işareti gibi geldi bana. önce internetten araştır sonra yarın hemen özele koş.büyük geçmiş olsun.

1|0
    0|0
  • çenen çıkmış olabilir.ciddi diyorum.biçok insan çenesinin çıktığını farketmiyo bile.bi doktora görün önemli birşey değil.geçmiş olsun

1|0
    0|0
    • cıkmıs olsa yüzümde sekli değişik durmaz mı:(

• yo hayır ağrı varsa bi görün sen yinede fayda var görünmende

• aynen kolonlardan olabilir kasmısındır belki çeneni yükses sesten şimdi de açarken zorlanıyosun

1|0
    0|0
    • bende onu düşündüm ilk cunki kolonlardan sonra ki gün bu hale geldi:S

• peki teşekkürler tavsiyeler için

• çok aşırı yükses sesle çenenin alakasını kuramadım ben yav.o zaman kulakların çınlamaz mı

1|0
    0|0
    • bilmiyorum ortakulaga zarar vermiş olabilir mi ses? ortakulakta ceneme agrı veriyor olabilir mi anlamındaydı bilmiyorum ki 2 gundur bekliyorum geççek diye tık yok

• bende diyorum sesle çenenin ne ilgisi var.demekki varmış.bende düz mantık kuraraktan hemen patavatsızlık etmişim he.yine bişey dicemde korkuyorum yine ağzımın payını alırım diye ama dur korkunun ecele faydası yok.böyle beklersen geçmez sanki.ohh dedim işte.geçmiş olsun bu arada

• sagol offff:(

• Bende durmuştum birkere.Fakat öyle sorunla karşılaşmadım.

1|0
    0|0
  • çürük veya eksik dişin varmı?

1|0
    0|0
    • hayır yok:S

• geceyi saymazsak buqun bi belgesel izledim samanyolunda ordada bi aslan tokmak darbesiyle cenesi kırıldı :( ona üzülmüştüm yani bilmem anlatabildimmi? şükür halimize:D

• gece uyuken çok sıkmış olabilirsin dişlerini...

1|0
    0|0
    • bazen evet farkediyorum çok sıktığımı o kdr sıkıyorum ki dişlerimde agrı bile hissediyorum ama ilk defa böyle bişi oldu:(

• daha önce neden olmadı hiç o zmn:S

• birikmiş demek ki.

• Daha oncesinde birseyleR ictinmi

1|0
    0|0
  • eklemlerde kireçlenme var sakız çiğnemeyi seviyorsan sakız çiğne

1|0
    0|1
  • Çene bağırsak dalakcıya bi görün derim -_-

0|0
    2|0
  • Bak işte şu işe kızlar dırdır edince bunlarda olabiliyormuşdemek şaka şaka :P :D geçmiş olsun bazen benim de olabiliyor zamanla geçicektir unutma zaman ilaçtır dert etme panpa xD

0|0
    0|0
  • Kulak içinde iltihaplanma da olabilir, eklem sorunu da olabilir.

1|0
    0|0
    • doktor sart mı kendiliğinden gecer mi hastaneleri hiç sevmiyorum:(

• Git göster yahu ne olacak? Adam parmağıyla bastırıp bakacak zaten. Erteleme sakın.

• hastaneleri hiç sevmiyorum hastanelerdende hiç cıkamıyorum.. ey allahım bana reva mı bu:'(

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...