İlk aracınızı ne zaman kullandınız?

Kaç yaşındaydınız/Kim nerde öğretti/öğrenme aşamasında kaza yaptınız mı/çok zorlandınız mı/ Ve öğrenebildinizmi =D

Güncellemeler:
Bugün kardeşime rampa biyerde verdim bende kendisi 12 yaşında 1 defa stop ettirdi ama 2. denemesinde kaldırabildi=) Çok sevindi,yolda trafik yoktu dağ başında biyerdi ama yinede tırstım onun yaşında benim bisikletim bile yoktu =(

0|0
31|37

En İyi Erkek Görüşü

• 10 yaşımda falandım işte 2000 ler babam brodvay almıştı o zaman ne kadar ettim etmedim vermedi hiç, çarşıya oraya buraya gittiğimizde ben hep eline ayağına bakardım nasıl yapıyo diye kısa sürede işi kaptım, babam memurdu c.tesi pazar öğlene kadar uyurdu işte o günde benim bayramım olurdu sabah 5-6 gibi anahtarı cebinden aşırırdım, bide çok erken açan bi bakkal vardı evmizin yanında, adamı çağırırdım arabayı boşa koyardım 100 200 metre ileri sessizce iterdim ondan sonrada ver elini arka sokaklar caddeler öyle işte :)

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 31

• 13 yasindaydim sanirsam. Annem ogretiyordu. Arabanin direksiyonu meger bahce duvarina dogru kirikmis, farketmedim. Duvara surdum arabayi. Neyse ki cok saglam degildi, duvar egildi araba saglamdi. Baya gulmustuk.

Ama ardindan cevrede birkac tur atmistim. Ikinci vitese gecmeme izin vermemisti=(. Ikinci ve sonraki viteslerde araba kullanmayi surucu kursunun dersinde ogrendim ilk. Ogretmen de, masallah cok iyi kullaniyorsun, onceden kullanmis miydin diye sormustu. Dogal yetenek var herhalde=P.

0|1
    0|0
  • yaş 18 idi /sevgilim/araba gökmavisi tipo idi/kartal araba satış şeysi vardıya şimdi adliye sarayı oldu/hayır stopsuz kaldırdım ilk seferde kocaman aferin almıştım/zorlanmadım/öğrendim..

0|1
    0|0
  • Ben hiç bir zaman bisiklet süremedim bunu burdan itiraf etmeliyim. E bu durumda da arabayı hayal bile edemiyorum. O yüzden kısa ve öz benim hiç aracım olmadı. Ezmeyin beni tamam mı :(((

1|1
    0|0
  • 3-4 sene önce dayımın arabasını sürmüştüm.

0|1
    0|0
  • çok ısrar ettim babam olacak adama ama öğretmedi anneme öğretmek istedi ama annemde hiç cesaret yoktu korkuyordu baba ben geçeyim öğret bana diyordum o zamanlar kücüktüm ama:D olmaz sen ufaksın daha derdii araba kullanmayı çok isterdim:)

0|1
    1|0
    • Şuan kullanmıyormusun

• hayır :( 21 yaşındayım iş güç yüzünden basımı kasıcak vaktim olmadı yoksa kursuna gidicektim:(( ama motor kullanabiliyorum dedem sagolsun bi tanemdir benim 7 yaşından ber öğreneyim diye her gün inciraltına götürürdü beni yürüyüş alanında sürerdim hep çok iyi motor kullanıcısıyım ama arabaya binsem zincirleme trafik kazası cıkarırım:(

• Eski erkek arkadaşım öğretmişti bundan 4-5 sene önceydi sanırım otomatik vites değildi bayağı zorlanmıştım çok heyecan yapmıştım yalnız ama çok güzel birşey araba kullanmak :D

0|1
    0|0
  • ehliyeti aldığımd 20 yaşında öğrendim, ilk işimde daha caddeye çıkmsmış olmama rağmen, arkadaşları toparlayıp 5 saat uzaklıktaki bir şehre sahlep içmeye gitmek oldu...

0|1
    0|0
  • 7 sene falan once aksam 9-10 gibi ablam bi okulun bahcesine goturmustu orda bana verdi akilli insan ilk deneme surusu yapacak olan insana arka vitese attirmis haliyle arkadaki agaca toslamadan kazasiz atlatmistik ama cok tirsmstm :)

0|1
    0|0
  • 15 yasında babam öğretmeye calısmıstı ama sonuc hüsran olmustu arabayı calıstırmamla cöp konteynrına carpmam bir olmustu

0|1
    0|0
    • Nedense üyelerin çoğu aynı dertten muzdarip =) Aracı çalıştırır çalıştırmaz biryere çarpanla dolup taştı burası =) el freni koymamışlarmıydı arabaya

• Hiçbiryere çarpmadım =) İnanmazsın belki ama ilk arabamı E-5 trafiğinde sürdüm=) Arabayıda galeriden yeni almıştık test sürüşünü ben yaparım demiştim ses etmemişlerdi=)) İlk kalkışta stop ettirdim hatta=) ama 1 haftada bisiklet gibi sürmeye başladım. Erkekler daha yatkın bu gibi şeylere

• Bisiklet sürmeyi bende gayet kolay beceriorum :d Feminist damarımı bi kenara bırakıp bu söylediğine hak vericem evet erkekler araba konusunda bizden daha iyiler :)

• ilk ortaokulda babamın arabasına bindim. kimse yok ve hiçbirşey bilmiyorum. çalıştırdım. araba hoplayarak gitmeye başladı. nasıl panik olmuştum. önümde de bir kız vardı. az daha ezilecekti anahtarı çevirmesem.

lise zamanlarında dayım öğretti. tek başıma sürebildim.

0|1
    0|0
  • Bu yıl birkaç kez kullandım turbo Seat Leon. :) Bir arkadaş öğretmişti. Gayet iyi sürdüm, kaza sıfır. Ve hiç zorlanmadım. Araba sevdası olsa gerek.. :))

0|1
    0|0
  • 14 yaşımdaydım babam öğretti kaza yapmadım Allah'a şükür

0|1
    0|0
  • 16 yaşındaydım. babam memlekete gittiğimzde kullanmyı öğretmişti, araba bmw 316i :) bayabi kullanmştım o zamanda deneym var anlycaan.

0|1
    0|0
  • araba benim degildi bana eski sevgilim öğretmiştii ahh ahhhh ne günlerdi .. kaza falan olmadı şimdi biliyorum ve ehliyete yazılacam inşallah ..

0|1
    0|0
  • Geçen sene kullanmaya çalıştım abim vardı yanımda öğrenemedim ama :(

0|1
    0|0
  • 15 yaşımda direksiyonda ben, hemen yanımda sabırsız çirkin kuzenim . Önüme bakmaktansa ayaklarına bakmayı tercih eden beni hırpaladıkça hırpaladı. Ahahaha çok sinirlendi küfretti ama sonunda ben artık önüme bakıyordum.

0|1
    0|0
  • 17 yaşımda sevgilim öğretmişti.Motor kullanmayı da araba kullanmayı da ilk o öğretti sağ olsun.

0|1
    0|0
  • Mustafa Hocama sevgiler...

18 yaşında ilk oturmuştuğum...Kaza yaptım araba perte ayrıldı ama bende suç yoktu :/

evet öğrendim.

0|1
    0|0
  • Hersey 98'de Toyota sevdası ile basladı :) Babamın heyecan yapması uzerine, fren diyecegine "gaza bas! gaza bas!" diye bagırmasıyla 1mt.lik hendekten uctum, iki agacın arasından gecip durabildim, birsey olmadı :)

0|1
    0|0
    • 1.6 GL miydi =)) o arabayla uçurumdan düş birşey olmaz =D

• ford fushion kullanmıştm direksiyonu çevirmeyi unutmuştum o yüzden duvara çarpıyodum arka koltğmda oturan kardeşim el frenni çeknce durmuştum yanmda bbm vardı:)

bi de dayımla polo sürmüştüm otomatk vites ama hangi ilk hatırlamıyrm 14 yaşındaydm:)

0|1
    0|0
  • ılk arabam unoydu.kaza yapmadım..

0|2
    0|0
  • 18 yasinda sürücü kursunda kullandim 13 senedir ehliyet sahibiyim cok asvalt aglattim ;) vin vin

0|1
    0|0
  • 9 yaşında bisiklet :)

0|1
    0|0
  • henüz olmadı ilk aracım kısmetse seneye inşallah

0|1
    0|0
  • 16 yasindaydim ilk defa kullandigimda eski sevgilim ogretmisti herseyiiii

0|1
    0|0
  • geçtiğimiz perşembe günü ilk direksiyon dersimi aldım :)

0|1
    0|0
  • babam öğretmişti ilk..direksiyon dersi öncesinde..

0|1
    0|0
  • Hala daha direksiyona dokunmuşluğum yok :D

0|1
    0|0
  • 21 im ve hala ilk deneme die bişey olmadı

0|1
    0|0
  • Go kartta kaza yaptım araba kullanmaya tırsıyom :):)

0|1
    0|0
  • Kızlar Devam
    1

Erkekler Ne Diyor 36

• İlk aracımı dogal olarak sürücü kursunda kullandım :D bundan 3 sene kadar once ani bir kararla sürücü kursuna kaydolmuştum tabi ilk etapta kursa gittik geldik önce teoride dersleri gördük motordu, trafikti vs. derken zaman çok çabuk geçti ve araç kullanma günü gelip çattı, o gün sabahtan hocamız geldi arabayla aldı bizi götürdü istanbulun neredeyse dışında ıssız bir yere. Arabada 4 ögrenciydik sanırım hoca arabayı durdurdu ve bana dönüp gel sen dedi şok olmuştum! acayip bir heyecan basmıştı neyse yapacak bir şey yoktu bindik arabaya hocanın yardımı artı önceden bilgisayarda araç simülasyonu kullanmış olmanın verdigi özgüvenle hatasız sürdük arabayı herkes şaşırdı hoca da dediki işte erkekler dogustan şöför! ama kızlar için aynı şeyi söyleyemeyecegim! :D daha sonraki günlerde salak bir kızın yüzünden ölümden dönmüştüm tam faciaydı. :) siz siz olun kadınların arabasına binmeyin kaçın kaçın

0|1
    0|0
    • Güzel anı =)) Ama biz doğal olarak babamızın arabasında kazasız belasız öğrendik =)

• oda güzel. bizim babanın arabayı bırak ehliyet bile olmayınca bizde kursta ogreniyoruz. gerçi benim babamın ehliyeti olsa trafikte günde 3 kişiyi ezer. Allah biliyoda vermiyo

• 13 yaşındaydım. Dayım ormanın yanındaki açık arazide öğretti. Pikniğe gittiğimizde pratik yapardım. Hiç kaza yapmadım bugüne kadar çok şükür. Ehliyet var ve öğrendiğimi de düşünüyorum :))

0|1
    0|0
  • İlkez traktör kullanmıştım 15 sene oluyor.Daha sonra bir kere ehiliyet alırken 2005de kullandım.Aradan geçen zamanda hiç kullanmadım taaki bu yaza kadar.İnsan ilkkez zorlanıyor doğrusu daha sonra gerisi geliyor.

0|1
    0|0
    • Bende köyde çok sürdüm traktör =) o daha zevkli

• Bencede güzel hele yeni modelleri arabalardan daha konforlu olabiliyor.:)))

• 18 yaşında kullandım hala kullanıyorum kendi aracımı.. geçen sene ufak bi kaza yaptm ama pek kaza sayılmaz :)

0|1
    0|0
  • 15 yaşında 78 taunus ilk kaldirista istop etti.buyuk birader yanimdaydi.bana bagirdi bende bir ton sovdum.araba surmekten sogudum.sonrada otoparkta surdum park ettim.yine ogrenemedim.ne kadar yumos varsa buyuk biraderin sayesinde bizim arabada ogrendi araba alacak olsam birader e anahtari bile vermem.

0|1
    0|0
    • İşte kardeşimde 10 yıl sonra arkamdan böyle düşünmesin diye öğretiyorum =))

• en iyisini yapiyorsun ben sirket arabalarini bile nazikce kullanirken biraderin yumoslari bizim arabada drift yapiyordu.kulaklari cınlıyorsa biraderin kesin ben sovuyorumdur.

• gecen sene mezarlıkta komşunun oğluyla :D

0|1
    0|0
  • Kimse de gel öğretiyim demedi, hainler. Ben 4-5 yaşındayken annem öğrenirdi bende o zamandan aklımda kalanlarla binip ve sürdüm ilk defada. Daha kaza yapmadım, bakalım.

0|1
    0|0
  • 24 yaşındaydım izmir narlıdere de.. fiat doblo

0|1
    0|0
  • 8-9 yaşlarındayken, sarhoş babam araba kullanırken kucağına oturtup direksiyonu bana bırakırdı

0|1
    0|0
  • ben 14 yaşında kullanmaya başladım ilk arabamız caddy iyddii! şimdi 19 yaşına geldim sayılır:))

0|1
    0|0
  • 12 yaşımda öğrendim çok da zor değil viteslerde sorun yaşadım o kadar.

0|1
    0|0
  • 12 yaşımda kaçırdım arabayı...çarptım hafız..

0|1
    0|0
  • 15 yasinda aarabayi kacirip bos viteste gittigi yere kadar suruyodum muhaha araba duruncada abimi ariyodum geliyodu garaja cekiyodu :D:D

0|1
    0|0
  • 18 yaşına kadar hiç arabamız olmadığı için . Ehliyet aldıktan sonra öğrendim şu an otomatik vites kullanıyorum çoook rahat :)

0|1
    0|0
  • 14 yaşında sürdüm , 17 yaşında volkan ışığın kurslarına gittim ralli pilotu sertifikasını aldım , bir kere kaza yaptım o da benim yüzümden değil , genelde hızlı sürerim...

0|1
    0|0
  • 20 yaşın da ehliyet 23 yaşında araba aldım

0|1
    0|0
  • ilk okula başlamıştım heralde ayağım debriyaja zor yetişiyodu rahmetli dedem vitesi değiştiriyodu tin tin gidiyodum kırmızı bi doğandı ilk oydu yani ne kadar kullanmak denirse artık :)

0|1
    0|0
  • 11 Yaşındayken babamın yardımıyla 19 yaşında ehliyet aldım 2 seneden beri hiç kaza v.s yapmadım çok şükür.

0|1
    0|0
  • Yaş 13 dü. Amcam verdi ve sürüş sonunda 10 üzerinden 9 verdi. 15 yaşında trafiğe çıktım. 19 yaşında ehliyet aldım yaklaşık 9 yıldır araba kullanıyorum. Yaşım 24. Kırk yaparrrrrr.

0|1
    0|0
  • 16 sında öğrendim

0|1
    0|0
  • 18 yaşımda arkadaşım öğretti 19 dada ehliyetimi aldım. 28 yaşımdada ilk arabamı aldım

0|1
    0|0
  • 2008 ehliyet alirken surdum henuz kazam yok.

0|1
    0|0
  • Sene 1995 debelgrad ormanlariydi

0|1
    0|0
  • inanamazsınız ama 5yılldır kullanıyorum ..

0|1
    0|0
  • 9 10 yaşlarında falan kullanmışımdır hangi arba hatırlayamıyorum tam da kartal olabilir

0|1
    0|0
  • 15 yaşında amcam, kafama kalın bi kitapla vurmuştu.

0|1
    0|0
  • Kimse hocalık yapmadı triptonic viteslileri sürdüm hep 17 yaşında tam anlamıyla öğrendim

0|1
    0|0
  • osuruk inanmayacaksın dostum ama 7 yaşındaydım.

0|1
    0|0
  • Epey küçüktüm hatırlamıyorum.

0|1
    0|0
  • 14-15 yaşlarındaydım. 1 yerine 3e takıp duruyordum vitesi. Kalkışta çok sıkıntı yaşadım o yüzden :)

0|1
    0|0
  • Erkekler Devam
    6
Yükleniyor...