Yurtdışında yüksek lisans?

arkadaşlar ben öğrenciyim.mezun olunca latin amerika ülkelerinden birinde yüksek lisans yapmak istiyorum.bu yüzden ispanyolca üzerine yoğunlaştım.yurtdışında yüksek lisans hakkında bilgi sahibi olan var mı?maddi açıdan ne gibi zorluklar yaşarım?

0|0
1|3

En İyi Erkek Görüşü

• bence asla orayı düşünme hem yaşaması çok pahalı hem ortam çok zorlar seni bak beni dinelrsen ben 1 yıl boyunca araştırdım Dünyanın avrupadaki ilk üniverstesi Viyana üniversitesi dir ve orda aylık giderin okul dahil 700 euro ve herşey dahil 2 kişilik oda veriyorlar ayrıca okul istersen seni çalışma izni veriyor ve bir restorana yerletiriyor günde en fazla 1.5 saat çalışma iznin var ve bu restoran en aşağı sana 600 650 euro veriyor yani bedavaya okumuş olrsun üniversitenin 600 yıllık tarihi var dünyadaki bütün iyi üniversitelerle denk yani oraya gidersen mesela sene sonunda veya 2. sene burdan itü ye girebiliyosun sorgusuz kesinlikle düşün derim oranın eğitiminde 2 dilin olur almanca ingilizce ve mükemmel fırsatları var ben bu sene oraya gidicem inşallah kesinlikle tavsiye ederim hem seni yormayan yeşillikler icinde tarihi bir şehir hemde mükemmel bir eğitimi var araştır bence Viyana Üniversitesi ... ve burdan kazandığın herhangi bir özel üniversitenin yuzde 0 burslu bolumunu orda okuyabilrsn orneğin burda zaten şuan kıbrısda 180 puana ozel üniversteler var 0 burslu burdan kıbrısı yazıp gitmiceksin orda okuyacaksın mükemmel yani

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• latin amerika ülkelerının kendılerıne faydası yok,şilide her gun öğrencıye dayak atılıyor..

boşa vakıt kaybı olur senın için.. kuzye yönel abd veya kanada ünv. de yap lisansını..

0|0
    0|0
    • evet bu yorum mantıklı. abd olmuyorsa kanada.

• c.tesi hava sıcak bı git..

• gidicek olan sensin.şimdi kaybol

• zaten artık lians üstü yapmak isteyenlere üniversiteleri yurt dışında eğitim için ortalama 60 bin lira ayırıyor öğrencisine ne diy eyurt dışına gidiceksin ki burda yap onlar dil için erasmusa yolluyor zaten parasıda ünv. den...

0|1
    0|0
    • deutschland?nein danke:))yok ya almancam pek yok hm de istediğim yer değil:)

• aklında olsun, avrupaya önderlik eden ve dünyada 50 den fazla flozofu ve bilim adamı olan be bilimin başkenti berlin olarak adlandıralan tek ülke almanyadır...

Kızlar Ne Diyor 1

• ben abd'de bursluydum aynı zamanda ar. gör. olduğum için.

ama yine de kendine göre masrafı oluyor her halukarda o yüzden bir yerden maddi desteğin yoksa zor.

0|0
    0|0
    • valla latin amerika demiş gizli pembecik, mantık lazımdı kıza..

• sektörüne bağlı ispanyolca tek başına birşey ifade etmeyebilir senin alanında. madem öyle avrupa'ya git neden latin amerika.

• evet bir de onu söylycektim sektöre de bağlı.neden latin amerika dersen hem ilgi meselesi hem de tr nin bu bölgeyle ilişkisi.sorunu duyar gibiyim hangi ilişki:))işte tam da bu yüzden..

Yükleniyor...