Squat yapıyorum 10 12 kg Barla bara ağırlık takmıyorum kendi ağırlığı o kadar.. Şimdi benim boyumun uzamasını bu engeller mi?

Spor hocaları acil baksın?

squat yapıyorum 10 12 kg Barla bara ağırlık takmıyorum kendi ağırlığı o kadar.. Şimdi benim boyumun uZamasını bu engeller mi? Durdurur mu bunu bilenler cevaplasın mantıgınıZı konuşturmayın

0|0
1|11

En İyi Erkek Görüşü

• fitness-body'nin boy uzamasıyla herhangi bir alakası yoktur ama squat yaparken barın omurgaya baskı yapmasından dolayı bazı kişiler boy uzamasını etkiliyebileceğini düşünüyor.

bu arada bu baskı öyle 5-10kg ağırlıklar değil tabiki. 100-120kg'lara girmen lazım ki omurgayı iyice zorlasın.

için rahat olsun yani etkilemez.

0|0
    0|0
    • Oh be kesin bilgi demi internette 4 kg bile engeller yazmış biri çok korktum

• birisi yorum yaptı tekrar kafam karıştı siz kesin olarak engellemez diyorsunuz ama engeller diyenlerde çoğunlukta ben 1cm bile olsa engellemesini istemiyorum bu konuda içim hiç rahat değil of

• Ben yorumumu yukarı yaptım arkadaş 2 farklı şehirde en kral hocalarla 2.5 senedir bb yaptım kalkıo jeff said boy uzama ergenlik dönemindeyken squat yaptığınımı sanıyorsun sen bu nasıl bir zihniyet evet bb yani fitness klasik hareketle boy uzamasına etki etmek ama squat birebir omurgaya etki eder boş bar moş bar hikaye hertürlü zedelenme olur yavaşlatır ve zamanla durdurur uzama dönemi bitmeden hiçbir profesyonel insan bacak ve kalça için squat için smith makinesinin altına yatmaz lütfen daha yararlı bilgiler verin kalça büyütmek için o kadar alet var en kötü dambil destek ile kalçanızı sıkılaştırıp genişletebilirsiniz ister dinlersin ister dinlemezsin senin kararın

Erkekler Ne Diyor 10

• Uzamasını engellemez diyenlerin hangi mantıkla bunu dediklerini anlamış değilim. Kesinlikle uzamayı engeller demek ne kadar yanlışsa uzamasını engellemez demek de bir o kadar da yanlıştır. Öncelikle gelişim çağı bireylerde dikey yapılan baskılarda uzamanın engellendiğine dair güçlü veriler var. Burada temel kriter yaş, cinsiyet ve kullanılan hareket olmalıdır. Gelişim çağı tamamlanmışsa squat gibi hareketlerin yapılmasında sakınca yoktur. Ancak, gelişim çağı tamamlanmamışsa ''ben sadece 10 kg ile yapıyorum'' deyip uzamaya engel olmayacağını düşünmek yersizdir. Zira, 5-10 kg bir erkek için ağır olmayabilir ama bir kız için gayet ağırdır. Kaldı ki, 1 kg'ın bile ağırlığı oranında uzamaya etkisi olma ihtimali vardır. Gelişim çağındaysan kesinlikle uzak dur. Ama, uzamaya yardımcı hareketler ya da yatay hareketler üzerine yoğunlaş. Açma-germe gibi. 21-22 yaşlarında ise squat için uzamayı engellemeyceğini kesin olarak söyleyebiliriz.

0|0
    0|0
  • Evet sen zaten bilgisiz oldugunu verilen yanlış cevaplara katılarak kanıtlamışsın biraz ayrıntılı araştırsan bacak ve kalça çalışan profesyonel spor hocalarının boy uzaması durmadan squat hareketini yapmadığını bilirsin istersen boş barın yarısıyla o hareketi yap yinede boyun uzamasını engeller klasik bb hareketleri ( body building ) kesinlikle boy uzamasını engellemez boy uzamasının tek düşmanı squat hareketidir boyun kısmındaki omurgaya birebir etkisi olur zedeler boy uzamanı yavaşlatır ve zamanla tamamen durdurur kalöa ve bacak için o kadar alet varken squat yapan zihniyeti anlamıyorum çok bilen biri değilim ama bu forumdaki tüm insanlardan iyi bildiğim kesin 2.5 senedirdr bb yapıyorum 21 yaşına kadarda squat a asla girmem çok girmenide asla tavsiye etmem

0|0
    0|0
    • 10 defa falan yapmışımdır bu zamana kadar engellemiş olablr mi

• Engellemez efendim kol omuz ve sırt hareketleri ağırlıksız çalışılmaz zaten squat boyun kısmındaki kemiklere etki ettiği zarar verdiği için engelliyor diğer hareketler engellemez

• Tamm Teşekler

• yaşın kaç bilmiyorum uzama sürecini tamamlamıştan yani 22-25 yaşındaysan bişey olmaz ama 16 yaşlarında birisi çok ağır ağırlık çalışırsa enine genişler ve boy uzamasını engeller yaşı küçükler hafif kilo bol tekrarla kondisyon çalışması yapmalıki fiziki gelişimi doğru olsun

0|0
    0|0
    • 10 kg falan dedi hoca bir alet var onda var takılı duruyor bu alet çoğu ağırlığı alıyor dedi yani 10 kg falan bu dedi haftada 1 kez 5 set şeklinde yapıyorum 15 defa setler bir engelleme olur mu

• hoca eşliğinde yapıyosan bir sorun olmaz yok sorun değil merak etme

• Devam unı

• yok okadar ağırlıktan birşey olmaz , fazla yüklenme eklemlere yük binmesin ozaman sorun olabilir ayarla kendin

0|0
    0|0
    • Hocanın gösterdiği şeklde yapıyorum

• iyi iyi aynı ben
      ;d

• Ya şimdi aşağıda biri yorum yaptı mantıklı geldi engeller diyor ya kafam karıştı

• Boyun yaşın kaç? Bu ağrlıkta engellemez.

0|0
    0|0
  • milli güreşçiym bayan olurmu.)

0|0
    0|0
  • 10 kgle bise olmaz

0|0
    0|0
  • Squat boy uzamasını engellemez. Zaten vücut geliştirme hareketleri kısa sürdüğünden boya etki etmez.

0|0
    0|0
    • Kesin bilgi mi? Internette çok yazı yazılmış bu konuyla alakalı yok kemikler sertleşir uzamaz birbirine girer kısalır uzamaz kas yapmak boyu uzatmaz gibi? Kafam çok karıştı

• Kısa hareketler boy uzamasını engellemez.

• Anladım ama set halinde yapıyorum:)

• ekle yardımcı olayım spor hocasıyım https://www.facebook.com/okaner00

0|0
    0|0
  • sanmıyorum uzamasını engelliyeceğini

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Neden yapıyorsun bunu

0|0
    0|0
Yükleniyor...