Küçükken doğru bildiğiniz yalanlar nelerdi?

Örnek olarak mesela 'seni leylekler getirdi' gibi doğru bildiğiniz yalanlar nelerdi?

Ve bunların böyle olmadığını kaç yaşınızda nasıl öğrendiniz?

Öğrendiğinizde tepkiniz ne oldu?

0|0
15|12

En İyi Kız Görüşü

• kahve içince arap olcağımı söylerdi hep annem :D bende içmezdim ve böyle birşey olmadığını anca 11 yaşıma gelince anladım :D

2|0
    0|0
    • haha ayni seyi banada söylemislerdi ama fazla merakli oldugum icin kahve nasil birsey denemek istedim ictim. sonrada aynaya kosmustum araba dönüsmüsümmü diye (:

• ben hiç içmedim :D 11 yaşında bir arkadaşımla birlikte içmiştik ve akşam eve gittiğimde anneme küsmüştüm bana yalan söyledi diye :D

• aynısını banada demişlerdi:)

Erkekler Ne Diyor 12

• Mandalinalar koparılmayıp biraz daha büyüyünce portakal olur sanırdım. :)

1|0
    0|0
  • Okuyunca herşeyin olacağı.

Annemlerin okuma azmimizi arttırmak için söyledikleri beyaz yalanlardan.

Okumakla bir yerlere gelebiliyoruz. Ama Mutlu bir hayat kurmak için okumanın faydası yokmuş. 25te ögrendim. Biraz geç ama olsun.

1|0
    0|0
  • öpüşerek çocuk yapılıyor.

akülü araba fiyatları ev fiyatlarıyla aynı.

daha çok var ama aklıma gelenler bunlar şimdilik.

1|0
    0|0
  • Ben futbol ligini 3 takımdan oluşur sanırdım. Beşiktaş, Fenerbahçe, Galatasaray...gerçeği öğrendiğimde tepkim " yok artık bunlar ne ara geldi" olmuştu.

Göbek deliğinden doğumu düşünüp hayretlere düşerdim. Önce elin çıkar falan...

0|0
    0|0
  • kahve içince arap olcağımı söylerdi hep annem :D bende içmezdim ve böyle birşey olmadığını anca 11 yaşıma gelince anladım :D(alıntı) :)

0|0
    0|0
  • Annem hep 35, anneannem 18 yaşındaydı. 9-10 yaşına kadar bu işin içinden çıkamamıştım. Bir de babaannemin 70 kiloluk elması olduğunu söylerlerdi. Bir gün o 70 kiloluk elması gördüm, Elmas nine... Allah rahmet eylesin, çok tatlı bir kadındı.

0|0
    0|0
  • Hic sorma onu , anne ile baba aynı odada yatınca bile cocuk olduğunu düsünüyordum , tepkimi burada vermek istemiyorum :)

0|0
    0|0
  • Bizi leyleklerin getirdiğini ve dişimi yastığımın altına koyunca para olacağını :D

0|0
    0|0
  • evladım seni leylekler getirdi... :) ayada çay akıyordu,ordan seni tututuk derlerdi...

0|0
    0|0
  • Daha önce de söyledim. Spor bir arabayla bir kadın arasında fark olmadığı..

0|0
    0|0
  • uçmak.

0|0
    0|0
  • Cüneyt Arkın aslında çok iyi bir adamdı.

ama aslında .ötçüymüş.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Kuaförü ayağa kaldırmışım.. Çünkü saçlarım kesilecek, canım çok acıyacak ve her bir telinden kanlar akacaktı..

Çocuklar, anne ve baba birbirlerinin ağızlarına çiş yapınca olurdu..

1984 yılında annemle babam düğüne gitmişler ve beni götürmemişlerdi, ben o fotoğraflarda yoktum.. Çok kızmıştım çook.. (1985 doğumluyum..)

Ve nedense ben küçükken Ay Dede hep bizi takip ederdi, korkmaya başlamıştım artık..

Hep 20 yaşındaydım ben..

Susam Sokağı kesinlikle gerçek bir sokaktı ve Ankara'daydı ve ben onu görmüştüm.. (Gördüğüm tek yer jenerikteki şemsiyeli sahneydi ve oda ODTÜ'deydi.)

Resimlerden kitap okuyabiliyordum.

Kökleriyele birlikte sökülerek verilen topraklı çimenler en farklı ve en güzel anneler günü hediyesiydi..

Lolel Baba her lolelde evimize gelirdi ve bana hep çok şirin hediyeler getirirdi..

Nasrettin Hoca diye bir şey yoktu, doğrusu Lastikli Hoca..

Hele virgül.. Nasıl bilmezsiniz? Bülbül o!

Herkes gibi benimde dizimdeki yaralar hayatımda yaşadığım en büyük acılardı.. Çok acımışlardı, çok ağlamıştım..

Birde uflar öpünce geçiyordu..

2|1
    0|0
  • Büyümeyeceğimi sanıyordum ama yanılmışım... Viyadük'ün ne olduğunu bilmiyordum evimin üstünden geçene kadar... Bir de uyuyup uyanınca her şey düzelecek sanıyordum... Düşününce çok saf bir çocuktum ben...Şimdi ise adı afili olsun diye "Fransızım" diyorum...

0|0
    0|0
  • Derslerime çalışma konusunda söyledikleri sözlerdi tabiki geleceğimiz için bizi doğru yere getiren sözler bunlar.

0|0
    0|0
  • yeni dişimi beklerken eskisine ne oldu soruma fareler yedi yanıtını aldığım için hala sole rahat rahat ağzı açık yatamam , birde radyoyu sorduğumda babam bana içinde küçük küçük insanlar var orda şarkı söyleyip haberleri bize sunuyorlar yalanı taaaa 2sınıfta gerçekle yüzleşmiştim sınıfta öğretmenime sordum ve evet yawrum beklerken kızım ne kadar geniş hayal gücün diye bi kahkahayla karşılaştım halbuki benim değil babamın hayal gücüydü :))

0|1
    0|0
    • sesli güldüm :) babanla tanışmak isterdim açıkçası :)

• bence eğlenceli olabilirdi..:) Günümüzde gerçek hayalperestlere rastlamak zor.. Bu yönden gerçekten şanslısın :)

• :)) saoll bak suan yanımda zaten

• Annemin benı hep dizkapağından cıkardım demesı :)))

1|0
    0|0
  • Mesela yarım bıraktığın yemeğin arkamdan ağlıcagını.. Hatta o yalan küçüklüğümü etkisi altına almıştı öyle ki; sağ elimi kaşıdığımda sol elimi kaşıdığımda sol elimin üzülceğini sanıp onu da kaşırdım. Kitap okurken sayfayı yarım bırakamıyorum hala üzülür diye. Çok kandırmışlar beni yahu..

0|0
    0|0
  • Yemegimi bitirmediğimde masadan ben kalkınca o yemeklerde arkamdan gelecek yürürler sanırdım.

Ay dede ben nereye gidersem benimle gelir sanırdım.

Her bulut bir insanı belli ediyor sanırdım.

0|0
    0|0
  • ben anneme ya'lı yu'lu konuştuğumda ağzından yılan çıkar diyodu ben pek inanamıyodum ama inandırıyodu :D gerçekten komik.. :))

0|0
    0|0
  • Diş perisinin içten içe doğru olmadığını biliyordum zaten.

0|0
    0|0
  • çilekleri hep ağaçtan toplarlar sanardım...

radyonun içinde küçük insanlar var sanardım babam nıyeyse böyle gereksız bır yalan söylemişti:)

sonra tabı radyosundan oldu çünkü gerçekliğini ispat etmek için kurcaladım bozuldu

0|0
    0|0
  • Küçükken p*rno izleyince hamile kalıyoruz zannediyordum.Bilgisayarda oyun oynarken karşıma çıkmıştı aglamıştım anneme gidip hamile kalcam falan demişim.ahh rezilllikk..

0|0
    0|0
  • solucanların büyüyünce yılan olacağını sandım bi süre : )

0|0
    0|0
  • kaşıkları erkek çatalları kızlar kullanır sanırdım:))

0|0
    0|0
  • annemin karnından çıkmadığımdı.bunu öğrendiğimde 12 yaşındaydım ve iğrenççç demiştim.:)))

1|0
    0|0
    • ((: sen yine gec ögrenmissin benim yasadigim soku anlatamam

• cocukken yasadiklarinin etkisi uzun yillar kaliyor (:

• evet :))))

Yükleniyor...