Kızlar siz neden spor yapmıyorsunuz?

Kızlar siz neden spor yapmıyorsunuz ya. Yani çok nadir görüyorum basketbol oynayan, voleybol oynayan kız falan... Hata ediyorsunuz bence.

0|0
8|0

En İyi Kız Görüşü

• @gnl-ablaa Kesinlikle. Ben her gun yuruyusumu vs. yaparım.
    Bu sorudada senin sorunla alakalı biraz
    DoctorGraham adlı kullanıcının yorumu ;

Türk insanının boyunun ortalamanın altında olduğu gerçek.
    Kadınlarda ki ekstra durumun bir çok özel nedeni var ama kısaca kadının özgürlüğünün kısıtlanması, eve kapatılması ve sosyal haklarından mahrum edilmesi gibi benzer nedenler sayılabilir. Namus kavramı nedeniyle kadınlar köleleştiriliyorlar. Geri kalmış toplum özellikleri sergiliyoruz. En basitinden kadınları iş gücüne katılım oranları modern devletlerin yarı seviyesine bile ulaşmıyor. Tek başına bu veri bile kadın-erkek eşitliği olmadığının en net kanıtıdır.
    Kadınlarımıza hak ettikleri saygıyı ve görmeleri gereken değeri vermiyoruz.
    Beslenme alışkanlıkları, yaşam stili, spor yapma sıklığı, genetik miras gibi bir çok konu birleşiyor üzerine de kadını hor görme eklenince hal böyle oluyor.

Soru ; www.kizlarsoruyor.com/.../q1802503-dunya-boy-ortalamasi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Çünkü kızlar çok desteklenmiyor başladığın anda kendini bir erkek ordusunun içinde buluyorsun. Aslında Türkiye'de spor desteklenmiyor. Ben kendi adıma devam ettirmeye çalışıyorum ama zor..

1|0
    0|0
    • Evet bayan sporlarına yeterince destek yok haklısın.

• Erkeklerde de yapmayan cok kizlardada yapan cok

0|0
    0|0
    • Ya erkek sokakta top oynuyo falan. Sizde alın voleybol topunu mahallede çevirin. Kastettiğim şey bu.

• Yapiyoz bizde onu diyom:DDD

• Kekler ve tatlilar yapmakla mesguluz :)

0|0
    0|0
  • Ben plates :)

0|0
    0|0
  • Hayir:) mesela ben pilates ve voleybol yapiyorum

0|0
    0|0
  • Ben tenis oynuyorum
    kim demis lara spor yapmiyo diye:)

0|0
    0|0