Spora Başlayacaklara Yardım Konusu?

Merhaba yaklaşık 2.5 yıldır bb ( body building ) sporuyla ilgileniyorum allaha çok şükür 6 aydan sonra cidden geliştiğimi farkettim şu anda tam kıvamdayım forumda ciddi şekilde bb bilgisizliği mevcut bu konu altından hem bayan hemde erkek arkadaşların soruları varsa neyi nasıl yapmak istediği tarzında sorsunlar yardımcı olmaya çalışıcam herkese

Güncellemeler:
Tamamen bilgi amaçlıdır kilo almak veya vermek isteyen vücudunu sıkılaştırmak isteyeb fazlalığı olan hertürlü soruyu sorabilirsiniz app store gibi paralı uygulamalara veya yaşam koçlarına para vermenize gerek yok

0|0
1|4

En İyi Kız Görüşü

• Barfiks demirine asılmak boy uzamasına yardımcı olurmu?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 4

• Evde agirloik setim var gogus calisirken kilo yetmiyo artik. Bende tek dumbella gogus calismayi istiyorum ama olurmu sizce? Mesela bench press ya da incline bench press yaparken ilk once sag kol sonra sol kol yapsam olur mu?

0|0
    0|0
    • Olur ama eşitsizlik olabilir yani eşitlemek çok önemli biri daha fazla gelişme gösterebilir aynı anda yaparsanız daha iyi olur ama tek dambıl ile dambıl çekme hareketi yapabilirsiniz

• Kas yapmak güç artırır mı?

0|0
    0|0
    • Evet arttırır ağırlık çalışan insanda kas dokuları yeniden yapılanır lifler güçlenir hacim kazanır şekil alır dolayısıyla güçlenme meydana gelir bunu en kolay nasıl anlayabilirsin anlatayım izmirde 4 ay gittiğim ilk spor salonumdaki hocam yurtdışından gelmiş profesyonel biriydi boks yumruk makinasına ölçü aldıktan sonra yumruk attırdı vurdugum rakam 550 civarlarındaydı her ay sonu bunu ölçüler ile birlikte not aldı ve her ay ciddi bir yükseliş oldu vurulan yer ile alakası yok öyle olsa arada 50-60 lık bir oynama olur ama aradaki oynama 150-200 oluyordu zaten sen zamanla agırlıgı arttırdıgın için vücut direncin otomatik olarak artar

• sağol :D o zaman boks yerine bodye gidelim yumruklar güçleniyor

• Karin kasi icin 185 boyunda kalipli birinin kilosu kac olmali

0|0
    0|0
    • Ben 1.86 boyundayım 83 kiloyum 4 adet pack bulunuyor kilodan çok yağ oranın çok önemli ne kadar az yağ oranın olursa kaslanın o kadar çabuk parçalanır ve şekillenir her gün düzenli mekik ve koşu işe yağ oranını düşürebilirsin boyuna göre kilon ortalama 75-80 civarı olmalı bence

• Yag orani en fazla %kac olmali hocam

• %8-9 civarına indirmen şart

• Tam adamını buldum. ben 6 ay yaptım kol göğüs bacak gelişti karın bölgesi biraz eksik kaldı.

0|0
    0|0
    • Karın bölgesi diğer kas gruplarına göre en çabuk gelişen bölgedir karseşim bunu asla unutma ben ilk spora başladıgımda yaz aylarında başlamıştım karına hiç bulaşmadım yaza 2-3 ay kala revoflexti sanırım 40-50 tl ye bir makina var onu alıp 2-3 ayda 4 şekillendirme yapabildim çok yorucu ama günde maksimum 30 dakika ters ve düz mekik ile kalıcı karın kası yapabilirsin vücut yağ oranına göre değişiyor tabi yağ oranın düşük olmalı mutlaka

Yükleniyor...