Öldükten sonra bize ne olur?

bu konuda fazla bi bilgim yok ve bu sıralar merak etmeye başladım.. ilk öldüğün gün ölü acaba ne hisseder? neler yaşar? ayrıca tamam tabiki bunu bilemeyiz ama hani söylenir ya bazı şeyler bunu merak ettim ben.. siz neler biliosunuz bu konuda?

0|0
7|10

En İyi Kız Görüşü

• 1- Rabbin kim?

-Rabbim ALLAH (c.c.)dır.

2-Peygamberin kimdir?

-Peygamberim Hz. Muhammet Mustafa (s.a.v.)dır.

3 -Dinin nedir?

-Dinim İslam'dır.

4-Kıblen neresidir?

-Kıblem Kabe-i Şerif'tir.

5-Kitabın hangi kiataptır?

-Kitabım Kur'an-ı Kerim'dir.

6-İtikatte mezhebin nedir?

-Ehli-sünnet ve-l cemaat'dır.

7-Ehli sünnet ve-l cemaat ne demekktir?

-Peygamber efendimizin ve sahabesinin gittigi yol demektir.

8-İtikat da imamın kimdir?

-İtikat da mezhep imamın Muhammet Ebu Mansur El Maturi'dir.

9-Amelde mezhebin nedir?

-Hanefi mezhebidir.

10-Amelde mezhep imamın kimdir?

-İmam-ı Azam Ebu Hanife'dir.

11-Kimin zürriyetindensin?

-Hz.Adem (a.s.) zürriyetindenim.

12-Kimin milletindensin?

-İbrahim (a.s.)'ın milletindenim.

13-Kimin ümmetindensin?

-Hz. Muhammet (a.s.v.) ümmetindenim.

Her müslümanın hiç unutmamak şartıyla bunları bilmesi lazımdır.Çünkü ölümün ne zaman gelecegi belli degildir.

0|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 10

• beden soğur ardından hoca efendi sorar bu gizli kullanıcıyı nasıl bilirdiniz diye e herkes iyi biliriz der tabi sonra yıkama,tıkama ve bir takım işlemler yapıldıktan sonra gömülürsün toprağını atarlar ahiret inancına sahipsen cennet yada cehennem seni karşılar :)

0|0
    0|0
  • önce seni yıkarlar..

sonra totona pamuk tıkarlar. çeneni bağlarlar. ayaklarını , ayakbaş parmaklarından birbirine baglarlarla.

sonra seni kefene sararlar.

üstüne bir bıcak basına bir sogan koyarlar.

sonra tabuta girersin. cenaze namaz falan topraga gömerler..

orada da bi süre durduktan sonra önce küçük kurtçuklar olusur içinde, sonra onlar tüm bedenini sarar. sonra onlardan kanat cıkar ve tabi seni sürekli yerler. en sonunda geriye sadece iskeletin kalır.

duruma göre binlerce yıl da kalabilir o kemikler bi kaç yüz yılda.. artık ondan sonra allah kerim yani

0|0
    0|0
  • Daha önce hiç ölmedim ya da ölen biriyle irtibata geçmedim. Ne söylenenlere ne yazılanlara inanırım.

0|0
    1|0
    • kitabın Kuran-kerime de mi inanmıyorsun ?

• ay yesnler senin imanını tek derdmde sendin varya haha :D neyn kafası bu

• senin susacağın yok, engelliyorum. ergen zihniyetinle iyi katlandım sana

• Öbür dünyaya inanmıyorsan ve bununla birlikte yeniden doğuşa da inanmıyorsan; sonsuz uyku halinde olacaksın gibi düşünebilirsin.

0|1
    1|0
  • Yok olursun , ne olacak ?

0|0
    0|0
  • link

bu linki incelemeni şiddetle tavsiye ederim

0|0
    0|0
    • teşekkürr

• Ölümden sonrası var diye bir kanıt mı var o zaman? Gidip gördün mü?

• o zaman Afrikada aç insanlar bu dünyada neden yaşıyor, öldürelim onları deseler ne cevap verirdin

• sen ölüme hazırlıklı ol ahirete yatırımı iyi yap öyle yaşa ölünce sıkıntı çekmessin merak etme

1|0
    0|0
  • Bunları fazla düşünme, kafayı kırarsın :)))) Anı yaşa :)

0|0
    0|1
    • günün her saati düşünmüorum heralde amacım bilgi almak..

• Demek istediğim, bu tür şeyleri öğrendikçe daha derinlere inmek isteyeceksin. Tamamen dipsiz bir kuyu... Belkide, öbür dünya diye birşey yok...

• ölü bişey hisstemez ölü yaşamaz :D kurtlar yerini keşfeder ve seni yer ölüye olan budur

0|0
    0|1
  • ölümü düşünmen çok güzel,en kolay ölümü şöyle tabir ederler alimler,pamuktan dikenli telleri çekersin ya işte canın çıkmasıda öyle birşeydir.eğer dünyadayken ne yaptıysan ahirette sana artısıyla eksisiyle yansıyacaktır,düşünsene öbür dünyaya inanmıyorsun ama öldün gittin ve öbür dünya varmış işte ozaman iş kötü,ama inanıyorsun ve öbür dünya yok ne zararın olmuş olur en fazla inanmış olursun,inanıpda ölürsen amelinde iyiyse cennetin kapıları açılır.orası bize her nekadar hayal dünyası gibi gelsede baki olan asıl öbür taraftır hayal ve yalan olan burası.dünya baki olsaydı ölüm olmazdı.ölüm var ama ahirette dirileceğiz,gelmiş geçmiş bütün insanlık mahşer yerinde annemizi babamızı bulamıyacağız o kalabalıkta ama amelimiz iyi olursa allah herşeyin kolaylığını verir.ölümü düşünmek insanı allaha yakınlaştırır.doğru yoldasın devam

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• alla alla beyler olablir merak edeblr öğrenmemş olabilir canım onu bunu bilmem de kabir azabı vardır kabre konulursun münker-nekir melekleri gelir seni hesaba çekerler dünyada ne yapdın kime inandın namazını kıldınmı vs ona göre azap çeker kabrin daralır ya da genşler rahatlarsın ayrıntılı link

0|0
    0|0
  • Hissedemezsin çünkü, ilk öldügün gün ölüsün. Hatta, sonraki günler de ölüsün.Acık konusayım, umutlandırmak gibi olmasın ama, hic dirilen gormedim.

1|0
    0|0
  • ahahhahahha nerden bilelim ki bunu:S

0|0
    0|0
    • sen gül diye sormuştum zaten güldüğüne göre bilmenede gerek yok canım

• manyaga bak bilmedigimiz bir soru bu, gotumuzden mi uyduralim hem suçlu hem guçlu kiza bak ya:))

• Bizi zombi mi sandın gülüm

0|0
    0|0
  • Ben çok iyi biliyorum ölünce ne hissediliyor soruya bak ya :))

0|0
    0|0
  • "Ölü defnedildiğinde, ona gök gözlü simsiyah iki melek gelir. Bunlardan birine Münker diğerine de Nekir denir. Ölüye: "Bu adam (Rasûlüllah) hakkında ne diyorsun?" diye sorarlar. O da hayatta iken söylemekte olduğu; "O, Allah'ın kulu ve Resûlüdür. Allah'tan başka Allah olmadığına, Muhammed(s.a.s.)in O'nun kulu ve elçisi olduğuna şehadet ederim"sözlerini söyler. Melekler; "Biz de bunu söylediğini biliyorduk zaten" derler. Sonra kabri yetmiş çarpı yetmiş zira' kadar genişletilir ve aydınlatılır. Sonra ona "Yat!" denir. "Aileme dönüp onlara haber versem mi?" diye sorar. Onlar da; "Akrabalarından en çok sevdiği kimseden başkası kendisini uyandırmayan, güveğinin uyuması gibi uyu!" derler. Böylece, yatlığı yerden, Cenab-ı Allah onu tekrar diriltinceye kadar uyur.

Eğer münafık ise, "İnsanların söylediklerini duyup aynısını söylerdim, bilmiyorum" der. Melekler de, "Böyle söylediğini zaten biliyorduk" derler. Sonra arza: "Onu sıkıştır" denir. Arz onu sıkıştırır da kaburga kemikleri birbirine geçer. Allah onu yattığı bu yerden tekrar diriltinceye kadar kendisine azap edilir." (Tirmizi, Cenâiz, 70)

Sonda sorgu, sual baslar. Olumu her vakit aklimizdan cikarmamamiz gerekiyor. Bir atasozu vardir "Ne ekersen onu biçersin", dunya halinde neye ne kadar yatirim yaparsan ahitettede sana o sekilde bu yatırımların döner.

0|0
    0|0
Yükleniyor...