Kapat

5kg lik dambıl ile düzenli çalışsam faydası olurmu?

5kg lik dambıl ile düzenli çalışsam faydası olurmu? 3 kg lik var 3 sene önce almıştım işe yaramıyor. Spor salonuna gidicek de vaktim yok.

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• Selam arkadaşım...

5 kilo dumbell ile ilk zamanlar gayet iyi gelişirsin fakat bir süre sonra kolların güçleneceği için bu ağırlık sana çok az gelecek. Ve gelişim sağlanmayacak. Bu nedenle ağırlık barı takılıp-çıkarılabilen dumbellerden öneriyorum sana.. Plastik dumbelleri gittikçe yükselen fiyatlara alacağın için 100 TL tutar rahatlıkla. Bunun yerine barlı al ;)

5 kilo ile fazla birşey olmaz. Bana 10 kiloluklar hafif geliyor :) seninde benim güçlerimde bişey olduğunu düşünürsek bir süre sonra 10 kiloluklar hafif gelmeye başlar

0|1
    0|0

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 1

Erkekler Ne Diyor 4

• Gelişirsin ama maximum 1.5 ay. Kolların daha çok ağırlık isteyecek. Alttaki arkadasın dediği gibi bar alırsan istediğin gibi gelisebilirsin. Ama düzenli yaparsan.

0|1
    0|0
  • 5 kg'lık dumbell ile sadece temel hareketlerin bir kısmını yapabilirsin, çalışmak istersen sana bir program hazırlayabilirim. Dumbell setleri var internetten sipariş verebilirsin daha faydalı olur...

Boy-kilo ve vücut tipini bilmek zorundayım :)

0|1
    0|0
    • Kilom 66 boyum 1.84 ama şu an set alıcak durumum yok malesef.

• Boy ile kilo dengeli değil, öncelikle kilo alman gerekiyor en az 75 kilo olman gerekiyor, bunun için karbonhidrat ve protein desteği almalısın...

• Dumbell ile ancak ön kol, arka kol, omuz ve kanat çalışabilirsin, gögüs çalışamazsın ve bu da dengeli bir çalışma sayılmaz...

• Boyuna ve kilona baglı bir durum

0|1
    0|0
  • 5 kilo ile başla, bir iki aya zaten yetersiz gelmeye başlar o :)

0|1
    0|0
Yükleniyor...