Kararımın arkasında durmalı mıyım? Bir bakın buraya

2 senedir konuştuğum biri var . 33 yaşında bende 19 yaşındayım. Kendisi fransada yaşıyor aileside memleketlerinde. Çok güzgün biri huyu suyu herşeyi çok iyi namazında niyazında ve bu huylarını çok seviyorum. Yanıma göre olgun duruyor ama hayat tarzı yaşayışını düşündüğümde neden olmasınki diyorum. Benide çok seviyo ve bu yaz nisan yapmak istiyor ailesi. Ben kabul ettim . 2 yılda okulum kaldı onu beklerim ben dedi sonrada evlenip fransaya gidicez. Aramızda yaş farkı var farkındayım ama sorun etme mutlu olucaz bunun için çabalıycam hep diyo ve yaş farkını sorun etmiştim hep ama artık sorun olmasını istemiyorum. İleride pişman olur muyum ve bu kararın arkasında durmalımıyım ben Lütfen iyi/kötü yorum bekliyorum

0|0
7|4

En İyi Kız Görüşü

• Benimde esimle aramda 12 yass var, iyi yonleri de var kotu yonleri de, oncelikle iyi yonleirni soyleyeyim

1) BIr tarafin olgun olmasi cok iyi hizli gelismeni saglar

2) Seni kollar

3) Her konuda yardimci olmaya calisir

4) Iliskinin babasi olur

Kotu yonleri

1) Genc olan tarafa ayak uyduramiyorlar

2) Sen daha cok gencsin gezmek tozmak eglenmek isteyeceksin ama o durulmak isteyecek ve catisma olacak.

3) Onun yasi gececegi icin cocuk yapmak zorunda kalacaksin erkenden. Sana senin tercihin diyecek ama sen onu dusunup erkenden anne olacaksin sorumlulugu cok agir gelecek

4) Arkadaslarin universite hayati yasarken sen evli barkli bir kadin olacaksin onlara ozeneceksin...

NOT : ben universiteye devam ettigim icin ozenti olmadi hatta esimle bekarliktan daha fazla geziyorum yani evlilik bana cok sey getirdi ama genc anne olmak cok agir, sorumluluk cok agir, evlilik gercekten agir bir sorumluluk iyi dusunmek zorundasin.

0|0
    0|0
    • Mutlu musun peki ?

• Canım ıns hep aynı mutlulugunuz surer. Burada aslında tek endişem şu doğru soylemem gerekırse ileride baba-kız gibi durmak ıstemıyorum bundan cok korkuyorum ben. Ha yakısıklımı kendıne gore evet normalde tarzım olmayan bırı ama gel gelelım huyu suyu okadar iyiki hanı buyuzden istiyorum cunku huyuyla yaslanıcaz sence dogru mu yapıyorum ben

• Esime cogukez kizin mi diyorlar benim icin. Cocugumuz oldugu halde ondan cokkucuk gosteriyorum. Inan bana bizde esimle cok farkliyiz, ve bazen icinden cikilmayacak sorunlara yol aciyor. Daha gecne gun bosanalim deidm, cunku cok anlasmazliklar oluyor, ama gelgelelim onu deliler gibi seviyorum ve asla birakmam onu... Onemli olan sorunlari bilip onlari cozebilmek...

Erkekler Ne Diyor 4

• evlen erkenden ölür, sende parasını yersin:) arada 14 yaş var nasıl bi mantıktır, ilerde seni kızı sanarlar ona istemye gelirlerse de şaşma derim...

0|0
    0|0
  • Neler gördük herseyin altından bi halt çıkabiliyor o yüzden uyanık ol saf davranma yorum o kadar.

0|0
    0|0
  • sen henüz 19 sun her ne kadar belirli bir olgunlukta olsan da 20-25 e geldiğinde hayata daha farklı bakacaksın erken evliliğin böyle bir sakıncası da var.üstelik aranızdaki fark büyük.çok iyi düşünülmesi gerekir.Senin ailen ne diyor peki bu duruma

0|0
    0|0
  • bu endişeni ona anlat.bu senin için.sorun ise baştan bitir herkes için hayırlı olur

0|0
    0|0
    • Endişelerimin hepsını bılıyo ve dogru ınsan oldugunada emınım mutsuz olmam onunla. Ama dedıgım gıbı sadece ılerıde baba kız gıbı mı oluruz sahiden

• Çok tesekkur ederrim düşüncelerin için içim cok rahatladı. Ben mutu olucaksam eger kıymetım bılınıcekse yası sorun degıl cok haklısın..

• rica ederim.hayirlisi olsun.mutlu olmani dilerim.

Kızlar Ne Diyor 6

• canım benim,sevgi başka birşey seviyorsan anlaşıeım diyorsan olur tabikide,lakin ilerde sana sorun olmazmı ?yaşın çok küçük, yurt dışı sana cazip gelmesin sakın,istihare ve iştişare denedinmi..?

0|0
    0|0
    • Hayır denemedım canım cevremde bılen kımse yok istihareyi

• namazında biri diye deyince yapmışsındır belki sandım,istişare büyüklere danışmak,istiharede belli duaları var goglee yaz tarifi kolay basit, yaz bugece yap misal,

• Nişandan bahsediyorsun, ne mutsuzluğu. Seni seven ve senin sevdiğin bir adamla üstelik. Erkek arkadaşımla aramda 9 yaş var ve gayet mutluyuz. Sizin biraz daha fazla evet ama değişen bir şey yok. Seni büyütür, seninle çocuklaşır, mutlu bir beraberlik olur. Allah gönlünüze göre versin inşallah.

0|0
    0|0
    • Tesekkur ederiim canım. İnanıyorum mutlu olurum ama dediğim gibi sorun yas olmasada görunum olarak bıraz olgun duruyo ve tepkılerdende korkmuyo degılım ben

• Fikirleriniz uyuşuyor mu?Kültürel çatışmalar yaşıyor musunuz? Gelecek ile ilgili hayalleriniz benziyor mu?

0|0
    0|0
    • Hepsi birebir desem yeridir. Cokta cagdas bırı ama gorunum olarak olgun kendısı daha buyuk duruyor benım sorun ettıgım o sana ınat yaslanmıycam diyor :)

• Evet canım şu anda bunu cok ıyı yasıyorum :)) Bu değere alıstım desem yeridir valla :)) Cok tesekkur ederım tekkrar bu guzel dusuncelerın ıcın

• Ben teşekkür ederim.:)

• Uzaktan herkesin huyu suyu iyidir , tanıyıp karar ver ,acelen ne

0|0
    0|0
  • 25 yaşına kadar beklemelisin...1 senede bile insanın düşünceleri çok değişiyor.

İlerde düşüncelerin değişebilir , küçüksün daha

0|0
    0|0
  • seviyor ve anlaşıyorsanız yaş sorun değil.mutluluklar.

0|0
    0|0
Yükleniyor...