Obsesif kompülsif (temizlik hastalığında) yapmam dedikleriniz nedir?

illaki temizlik hastalığınız olması şart değil ben yarın psikiatriste gidecem ve kapı koluna dokunamama, dışarıda tuvalete gidememe.. vs ya da temizlik konusundaki rahatsz olduğum neler varsa onları sıralayacam. bunu sıralayıp götrmemi istedi. aklıma gelmeyenler olabilir die soruyorum. temizlik konusunda ne gibi şeylerden rahatsız olursunuz? yapmazsınız? ya da yaparsanz bu durum sizi rahatsz eder?

0|0
3|3

En İyi Kız Görüşü

• Bende var mıydı bu hastalık biilmiyorum ama aşırı derecede el yıkama takıntım vardı. Ellerimi yıkardım sonra bir yere koyunca elimi hemen mikroplar elime geldi diye düşünüp gidip tekrar yıkardım :D böyle 5 dakikada 10 defa elimi yıkadığımı bilirim :D çok sinir bozucuydu ama atlattım artık abartmıyorum

0|0
    0|0
    • peki nasıl kurtuldun?

• Hiç bilmiyorum ya dediğim gibi böyle 5 dakikada 10 defa banyoya girip çıkardım evin içinde. Çıktığım gibi kapı koluna dokunup tekrar gider yıkardım. Tekrar çıkardım mesela kütüphaneden kitap alırdım gider yine yıkardım aşırı bir takıntım vardı ama bilmiyorum sebebi bu hastalık mıydı. Sonra zaman geçti biraz azalttım. Şimdi takmıyorum o kadar hani yine yıkıyorum ama abartı derecede değil. İradeyle alakalı heralde. Saçmaladığımı düşündüm artık hastalık halne geldiğinin farkına vardım sonra takmadm

• bunu bir psikolog felan yardımı olmadan başardıysan süpersin cidden. tebrilk ettim seni :)

Erkekler Ne Diyor 3

• nikolas cage ( doğrumu yazdim ?) üçkağitçilar filmini izle en sevdiğim film

0|0
    0|0
  • obsesif kompulsif bozukluk sadece temizlik hastalığına denmez. tüpü açık bırakmadığını bile bile sürekli tüpü kontrol eden de ellerinin temiz olduğunu bile bile sürekli ellerini yıkayanda da obsesif kompulsif bozukluk vardır. psikoloğa gidiniz.

0|0
    0|0
    • zaten gittim bana bunları sıralamamı istedi. aklıma gelm,yo bazı şeyler o yüzden sordm

• birisi hapşırdığında ağzımı burnumu tıkarım ya da ortam ya da yer değiştiririm müsaitse yerim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• bazen otobüste ayakta giderken demir olan parmaklıklara tutunamıyorum ..:/

0|0
    0|0
  • Yatağımın üstüne oturulmasından hoşlanmam, birinin oturup kalktığı yer hala sıcaksa (genelde toplu taşıma araçlarında) oraya oturamam, başkasının yediği kaşıktan/tabaktan yemem, öpmeyi ve öpülmeyi sevmem, annem dışındakilerin yaptığı yemekleri yiyemem. Gibi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...