Geçmişimi saklagım anlatamadım için çok pişmanım yardım edin..

Arkadaşlar sorumu birde bu sekilde sormak istiyorum o zaman belki beni anlayacaksın.. bundan 9 ay önce karşıma o kadar mükemmel biri cıktıki hergün dua ettm allahıma böyle biri için.. Herşey cok güzeldi ilk başlarda bana geçmişini anlatma senden sogurum demişti anlatmadm snra bilmek istiyorum dedi ben anlatamadm sakladm kaybetmekten korktum cünki.. Geçmişimde bir cok kişiyle konuştum :( bu yüzden bazıları beni kötü bildi kötü baktı. ama inanın cocukluk işte o kadar pişmanım ki. başkalarının agzına laf verdm ben bunu gidipde diyemedm ben cok kişiyle konuştum söyle böyle diyemedm.. ona karşı en ufak bir hatam olmadı bir tek hatam cok seviyorz birbirimizi.. ama cok korkuyorum birgün ortaya cıkacak ögrenecek kaybetmekten korkuyorum bunun için cok acı cekyrm hergün yiyip bitiriyorum kendimi. bana yardm edin..onu kaybedecekmiym siz olsanız ne yapardınız :(

0|0
5|10

En İyi Erkek Görüşü

• Seni geçmişinle yargılayan zaten seninle değildir ki. Adı üstünde geçmiş eskide kalmış bunu sorgulamanın suçlamanın bir mantığı yok senin yaklaşacağın tavırda birebir böyle olmalı sevmene saygım sonsuz ama sevdiğin insan sana bu işkenceyide yapmamalıdır.

1|0
    0|1
    • Tamam haklısın seni seviyorsa geçmişini yargılayamaz ama kardeşim senin eskiden yaptıklarının hiç mi önemi yok. Yani seni bugüne getiren geçmişin değilmi. Bak yanlış anlama ben sütten çıkmış ak kaşığım demiyorum ama geçmişi unutmak bence "İMKANSIZ" olan birşey...

• evet haklsınız ama ortaya cıkınca kaybedecegim onu kaybedecegmm ben buna nasıl dayanarm kii :(

• Sizi gerçekten seviyorsa neden kaybedeceksin ki ? Seven insan kıyamaz sevdiğine belki anlık kıskançlıkla öfke yaşanabilir ama aksi olmaz.

Erkekler Ne Diyor 9

• Yaşın göz önüne alındığında geçmiş ilişkilerinden pişmanlık duyman sana şu anda olğunluk gibi gelmekte.Ama öyle değil.Bu olgunlaşma değil , bu saplantıya dönüştürme.Sana sadece şunu söyleyebilirim.Allah insanlara UNUTMA diye bir özellik vermiş.Unutmak olmasaydı hiç bir insan sağlıklı bir düşünce yapısını sürdüremezdi.Şöle ki, senin kesinlikle yapman gereken geçmişinden sevdiğine bahsetmendir.Eğer seni terkederse bil ki bunu bu gün yapmasa gelecekte muhakkak yapacaktır.Eğer seni terketmezse kesinlikle zamanla unutacaktır.Böyle konularda ben insanlara şu gözle bakmayı severim.Bu peygamber efendimizinde bir sözüdür.

"kim birinin bir ayıbını örterse,Allahta onu bir ayıbını örter" Hata insanlar içindir ve hepimiz insanız.

0|0
    0|1
    • ama benim anlatmaya cesaretim yok inanın hergün vicdan azabı cekiyorum durup durup yanındaken gözlerinin içine bakıp aglıyorum ne oldugunu soruyor.. ne oldugu hiç gitme olurmu hiç gitme diyorum :(

• Bana geçmişini anlatma dedi diyorsun... Bundan sonra ömür boyu anlatmazsan da vicdanen rahat olabilirsin... Herşey baştan konuşulurdu madem yanaşmadı artık anlatmasan da olur... Bırak başkalarından duysun... Kendini harap etmene de gerek yok... İyi ya da kötü herkes geçmişisinde birşeyler yaşıyor... Geçmişe fazla takılırsan geleceğine yön vermeye zaman bulamazsın...

1|0
    0|1
  • bir çok kişi ile konuştuğunu dünde o kadar vurguladın ki merak ediyorum neydi bu konuşmalar :)

başkasından öğreneceğine ki elbet ciddi devam edecekseniz ortaya çıkar, senden öğrenmesi daha doğru olur. ayrıca geçmişine bu kadar takılan biri ile sağlıklı ilişki yürütemezsin

2|0
    0|1
  • bu tedirginlikle devam edemessin. en iyisi konuşamıyosan da mesajla ya da mail ile herşeyi anlat. geçmiştekilerle cinsellik yaşamamışsan bence sorun etmez ve böylelikle sen de rahatlarsın o da, ama yok terkederse seni sayı duy ve Allaha dua etmeye devam et.

0|0
    0|0
  • Bu yazdıklarını başka bir internet sitesinde onun yazdığını görsen vereceğin tepki ne olurdu. O kadar üzerine bastırmışsın ki geçmiş geçmiş diye aynısını o yapsaydı ne yapardın. Empati yapsan sonra senin tepkini onunda vereceğini düşünüp ona göre hareket etsen daha mantıklı olmaz mı?

0|0
    0|1
  • Birçok kişiyle konuşma olayını açabilir miyiz? Nihayetinde konuşmuş olmak kötü bi durum değil. Flört etmek kadar doğal bişey olamaz. konuşmaktan kastınız cinsel yakınlaşmalar veya tensel yakınlaşmalar mı? Ya da ileriye giden sohbetler mi?

0|0
    0|1
    • hiç biri sadece konuşmalar burası kücük bir sehir.. o yüzden beni herkezle cıkan biri sandılardı zamanında.. kötü bildilerdi laf vermiştim cevreye..

• nerde çokluk orda bo kluk,ilk başta düşüneceğin şeyi en son düşünürsen işte böylede çıkmaza girersin,yapacak birşey yok eğer seni bırakırsada haklı,bence herşey olacağına varır

0|1
    2|0
  • geçmişini pantalonuna saklamışsın zaten belli. sarkıyo:D

0|1
    1|0
  • sadece cıkıp gezdıysen bısey olmaz, ilişkiye girmediysen hiç söyle nolcak

0|0
    0|1

Kızlar Ne Diyor 5

• saçma salak insanları düşünüp moralini bozma bence.iyi olmuş çok kişiyle konuşman, çok kişiyle birlikte olmamışsın olsan bile farketmez.biraz tecrübe gerekiyor insana, yeni biriyle birlikte olduğunda hata yapmaman için eskileri düşünüp adım adım ilerliyorsun işte.ben sana burda git kaşar ol demiyorum tabi ki.sadece ona da öyle dersin.o karşındaki adam da zaten seni seviyorsa kabul edicektir.herkesin geçmişte hataları olur.sen onun geçmişindekilere bakıp onu sorguluyor musun?

yani bence kısaca bunları çok büyütme sonuçta çok büyük bişey yaşamadın.birileriyle konuşman hepsiyle sevgili olduğun bişeyler yaşadığın anlamına gelmiyor.doğru insanı arıyormuşsun demek ki.

1|0
    0|0
  • O kadar mükemmel değilmiş öyle olsaydı sen geçmişinden bahsedince senden soğumazdı. Seni çok çok sevse kaybetmekten korkmazdn. Artı, çok kişiyle konuşmanın neresi tuhaf demekki ilgiye aç bi insansın çoğu kız senin hiç merak etme. Ama kimse kendine bu kadar hata payı bicmez. Yaşadıklarından dolayı kendini suçlu hissetme ortada bi sorun varsa bu ailenin çevrenin karşılaştığın insanların da sorunu sadece senin değil. Senden değerli kimse yok bu dünyada, seni seviyorsa bırakmaz seni bırakırsa da erkenden tanışmış olursun onu ışte. Insanlarla birşeyler paylaşmak kötü birşey değil canım benim, o kötü olanlar senin iyi niyetlerinin katili imişler. Üzülme lütfen.

1|0
    0|0
    • ama canım ben ondan sakladım bu hatayı yaptm işte saklamasam belki birşey demeyecekti :(

• Ya nasıl kızmayackti dersin. Taa başta adam sana anlatırsan soğurum derse bilinçaltına bu korkuyu enjekte ederse tabi sen sonra anlatamazsın. Bu çocukla sonun olacağı kesin mi yarın daha iyisi ile olursun bu çocuk geçmişin olur e yarın ayrılacağım diye bu çocukla çıkarken sevgine sınır mi koyacaksın?

• Kendine haksızlık ediyorsun. Hiç sevilmemssn sen. Insanlar sadece yargılamayı bilir hem cinsin bile kaşar demiş sana baksana. Bu insanları ne kadar tanıyorsun da fikirlerini alıyorsun?o senin son şansın değil son erkek de değil.takma bu kadar seviyorsa affeder. Tam olmasa da aynısı yaşamıştım ama senin gibi suçlu ve ezik durmadım ben böyle yaparsan seni suçlu ilan eder. Önce sen geçirme ipi boynuna.

• Söyle eğer gerçkten severse eminm bırakamaz ki ne hata yaptıysan önceden yaptın km nasıl tanırsa tanısın sen sen ol kimse için hayatını zehir etme. Hataların öncede kaldı. Onada bunu açıkla ve syle eğer kabul etmzse üzülme cünkü o seni gerçkten sevememiştir.

0|0
    0|0
  • Ya Git söyle geçmiş geçmişte kalmıştır bir kere gerçekten seviyorsa bunları kulak ardı eder zaten .. Bak diyorsun bi gün ortaya çıkarsa die ortaya çıkmadan sen al karşına konuş işte anlta böyle böyle dieeee ama unutmayın ki geçmişte kaldı geçmişi kimse degiştiremez önemli olan onlardan ders çıkarmandır . !

0|0
    0|1
  • çok mu fena kaşardın...maalesef öyle demek zorundayım.güzelce anlatırsın.yaşında ufak be canım niye böyle şeyler yaparsınız anlamam ki...neyse güzelce anlat artık yapacak bişey yok.ne kadar cok saklarsan daha cok kızar karşındaki.

0|0
    0|0
Yükleniyor...