1 yıllık ilişkimizde imam nikahı meselesi...

benim 1 yıldır birlikte olduğum bi erkek arkadaşım var.erkek arkadaştan öte sözlüm.ben bu adamla her türlü münakaşayı yaptım.yani her türlü aklınıza gelebilecek yatak muhabbetlerinin hepsini yaptım.ve ben bu süreçte yaptığım bu günahı artık yapmamak istiyorum.imam nikahı sayesinde bu günahtan kurtulmak istiyorum.önceki yaptıklarımızın elbette cezasını çekeceğiz.ama bundan sonra allah katında zina etmek istemiyorum.ve aklıma şöyle bi yöntem geliyor.imam nikahııı...evet bu imam nikahı sayesinde erkek arkadaşımla her türlü şeyi allah katında uygun olarak yapacağım.tabiki bu adamla evlenmeyi düşünüyorum.bunuda belirteyim.şimdi benim sorum şu.erkek arkadaşım bu imam nikahı olayına nasıl bakar? erkek arkadaşım üniversite öğrenisi allahını peygamberini bilen namaz kılmayan oruç tutmayan zamanın da benden önce çok cinsel ilişki yaşamış bi adam bu.erkek arkadaşımında bu özelliklerini göz önüne alarak bu imam nikahı işine ne der? ne gözle bakar?

kimi diyor devlet nikahı olmadan imam nikahı olmaz.bu ne kadar doğru bunun hakkındada bilgi verirseniz sevinirim hepnizden şimdiden allah razı olsun

Güncellemeler:
ya bana gelipte hocalık yapmayın lütfen.benim sorum erkek arkadaşım bu duruma nasıl bakar? orum bu bilmem imam nikahı şöyle olur böyle olur.
link bunu dinleyin.cübbeli hocadan

0|0
6|21

En İyi Erkek Görüşü

• Nikahınıza 2 şahit bulup mehrini verise nikahınız tamamdır. Ama iki tarafta ciddi olmalı, iki tarafında niyetinde ölene kadar ayrılmamak varsa ancak nikah olur.

2|0
    0|0
    • evet en iyi en açık en doğru yorum sennkiydi...diğerleri saçmalamış resmen

• ben erkek olsam direk sazan gibi atlarım

• Dalış serbest abi :)

Erkekler Ne Diyor 20

• imam nikahını tek yapsanda olur eskiden büyüklerimiz hep imam nikahıyla evlenirlerdi!gelelim cocuqa cok yanlış bir karar yapmışsın namaz kılmayan oruç tutmayan bir insanla nasıl kalkıp oturursun ve nasıl imam nikahından bahsedersin imanı olmayan bi insanla dini ne konuşabilirsin ne tartışabilirsin gerçekten hayatındaki hatayı yapmıssın benim düşüncem yani imanı bilmeyen dinine sadık olmayan birisiyle evlenirsen gene zina yapmış olursun evlensende fark etmez o cucukla evli yada bekar yatıp kalkarsan zinadır.

2|0
    0|0
    • allah katında onunla yaptğım şeyler günah sayılmayacaksa bu zina olmaz.

• onunla öncedende sonradanda yaparsan günahtır dinine sadık olmayan bir insanla nasıl imam nikahı yaparsın?

• Öncelikle şunu söylemeliyim nikahın Allah katında salih olanı halk dilinde "İmam Nikahı"dır.Bu nikahın amacı evlilik öncesi dua etmektir,resmi nikah olmadan olmaz çünkü ülkenin gerektirdiği bir takım yasal haklar vardır bunlardan resmi nikahsız faydalanamazsınız.İmam nikahı insanları bu evliliğe şahit tutmak,mehir konusunda anlaşmak ve dua etmektir.

Şunu unutmayın zina yapmamak için imam nikahı kıyılmaz.Sırf bu niyetle nikahımı kıyayım harama düşmeyeyim derseniz sıkıntı olur.Doğru olan yapmış olduğunuz zinadan derhal vazgeçmek ve en yakın zamanda da evlenmek olacaktır.Unutmayın zinanın çok olduğu evlilik öncesi ilişkiler çürük temeller demektir.

Erkek arkadaşınız size imam nikahı kıydığı zaman sizi alıp götürmek zorundadır,sizi bakmakla yükümlü olacaktır.Nikah oldu bitti olayı değil,evliliğin ilk adımıdır.Nikahı kıymanız için anne ve babanızın müsaadesi olmalı ve yapmış olduğunuz nikahı herkese duyurmanız gerekmektedir.

1|0
    0|0
  • Her ikinizinde asli niyeti cok onemli. Bazi din alimlerinin de yaptigi gibi mankenlerle yatmak icin imam nikahi yapip sonrasinda bos ol diyorlarmis. Eger ikinizinde niyeti ayni ise yaptirin. Ama bildigim kadari ILE resmi nikah olmadan imam nikahi yapilmiyor. Onunda kolayi var. Abdest aldiktan sonra birbirinizi "Allah huzurunda Kari/koca olarak Kabul edin."

1|0
    0|0
    • hmmm bu da güzel fikirr.ben bu yaptğım işleri allah katında günah olmadan yapmak istiyorum...

• hayırr aslaaa öyle bi düşüncem yok.evlenene kadar bu yaptğım şeylere ben devam ediceem veya etmek istiyorum onunla yaşamak güzel şeylerr...evlenene kadar günaha girmeyelim diye

• Hakkindir O:)

• Birinci: Yaptığınız bir yanlış bir günah (inana için )

İkisini : Yaptığınız hata ve günahı, yapmayı düşündüğünüz bir başka hata ve günahla ve hatta bu hata ve günah yalanlar söyleyerek şahit tutacağınız insanları da dahil ederek örtmeye çalışmak gibi saçma sapan bir hatanın içerisine girme çabasındasınız.

" Erkek arkadaşım üniversite öğrenisi allahını peygamberini bilen ..." Diyorsan kusura bakma insanları yargılamak benim haddime değil ama Allah ve peygamber bilen zaten bu noktada olmaz diyerek yiyeceğim hakaretleri beklemekteyim :)))

1|0
    0|0
  • Evlenmeden once bu konulari boyle derinlemesine konusmamak daha mantikli, imam nikahini bu isler icin paravan kullanmak da riskli bence gunah acisindan. Ailene esine dostuna ben imam nikahliyim diyebileceksen o zaman sorun yok.

1|0
    0|0
  • Herşey imamda mı bitiyor yani?Hareketlere takılma önemli olan niyet

1|0
    1|0
    • evet herşey imamla bitiyor.eğer bu imam nikahı olursa onunla her istediğimi günahsız bi şeklde yapabilirm

• bi tane mehride ben alacam ben boşol demeden boşanmayız.bu işler ince işler.her kafadan ses geliyor olacak iş değil sizinkiler

• Tamam hatta mehri değil mehri muaccel verin olsun bitsin

• valla nikah teklifinin senden gelmesi enteresan:-)

2|0
    0|0
    • benden derken? bir kız olarak benden gelmesi?

• evet. genelde erkekler bu tür tekliflerde bulunur. bir kızdan ilk defa duydum desem yeridir.

• imamların resmi nikah belgesini görmeden dini nikah kıymaları suç çoğu imam buna yanaşmaz ayrıca ana baba nın da rızası olacak imam nikahının şartlarını araştırman gerekiyor imam nikahı konusunu erkek arkadaşına sormadan buradan türetilen yorumlarla bir şey elde edemezsin. ayrıca her türlü yatak muhabbeti diyorsun anal yaptığın zaman nikah bozuluyor bilgin olsun

0|0
    0|0
  • 0|0
    0|0
    • adam imam nikahı yok diyor dinden çıktı ben bu hocaya adama inanmıyorum

• Bence imam nikahı olayına sıcak bakar.Fakat seninle evlenmez dikkat et

1|0
    0|0
  • İslamiyette resmi nikah esastır.Eskiden resmi nikah diye bişey olmadığından imam nikahı resmi sayılırdı.Ama artık hukuk var devlet var ve dolayısıyla imam nikahının hiçbir önemi yok.Olsa herkes yapar zaten

0|0
    1|0
  • cocuk evet derse git evlen şu yorum yapan cahilleri takma ks bu kadar rezil insanlar war cocukı hepsi ya insanın sinirini bozuyorlar.

0|0
    0|0
    • evlenmek şuan için zor gözükyor maddi durum okul vs. ama inşallah 3 yıl sonra

• İNŞL AMA AİLEYE SÖYLESENİZ DAHA İYİ OLUR DİYE DÜŞÜNÜYORUM GENEDE KARAR SİZİN

• şule o adam bu nikahı kabul emez demedi deme 100 kere dedim yine diyorum 2 cisi yaptıgın nikahla sadece kendini kandırırsın ailelerin rızası alınmadan oyle nikah neyin yapılmaz ve 3 sü de olaki bu adam hayatından çıktı ne yapıcan ?

0|0
    0|0
  • önce fotoyu değişmekle başlaya bilirsin nikaha

0|0
    0|0
  • yahu gıt makaranı baska yerde yap...

0|0
    0|0
    • ne makarası ya ciddi ciddi soruyorum

• ımam nıkahın kabul olur mu sanmam ıkıncısı erkek arkdasın kabul etmez...

• Bu amaçla imam nikahına karşıyım arkadaş. İmam nikahı ne demek biliyor musun ?

0|0
    0|0
  • bundan adam olsaydı hoca haliyle hapse atılmazdı buna mu güveneceğiz? :) güldüm hemde çok

0|0
    0|0
  • Sen geçen gün bir soruda din peşinde koşan üye değil miydin?

0|0
    0|0
    • din peşinde koşan kim bilmiyorum ama sen bu gizli halinle ne peşinde koşuyorsun

• İkiyüzlü birini gördümde onun peşinde koşuyorum.

• Ne bilelim sevgilin nasıl bakar evliyamız biz!

0|0
    0|0
  • sana bişi sööylicem, imam nikahına inanmıyorum, bnde elhamdülillah müslümanım ama inanmıyorum, neden ?

eksi toplumlarda evlılıgı duyurmak ıcın yapılan bır nevı torendı ımam nıkahı ve o toplumda bunu uslenecek tek gorevlı ımamdı, zira bir çobanın kıydıgı nıkahı kımse takmaz, gunumzde bu olayı beledıyeler ustlenmıstır hem resmı hem ımam nıkahına ben karsıyım sacmalıktan ote degıldır, ha ben ateist falan değilim belritiym, ilahiyatta yuksek lısans yapan arkdasmla tartıstık ve ilahiyat kutuphanesnden eski kaynaklara Doç. hocalara kadar actık mevzuuyu, herkes haklı oldugumuzu soyledı. ama Turk ınsanı ınanmıs bır davaya gıder arkasından suru psıkolojısı,

Yaptıgının gunahını elbette cekersın ancak nıkahlıda olsan nıkahsızda olsan evlenmeden ılan edılmeden yaptıgın zınaya gırer gunahlarını cekrsın burda yda obur tarafta

0|0
    0|0
    • hz muhamed s.a.v peygamperimiz imam nikahıyla yapılmış o zmnlar devlet bu resmi nikah dairleri yoktu şimdi sen kalkıp bunlara inanmıyorsun ve bunun saçma oldugunu söylüyorsun peygamberimiz zina yaptıgını söylüyorsun şuan.

• ömer sen en doğrusunu diyorsun.tartışmaya lüzumyok düşüncelerinize saygılıyım ve düşüncelerini değiştirmek kendi düşüncelerimi size benmsetmekte haddim değil.

• sana yorum yazanda kabahat

Kızlar Ne Diyor 6

• bizim buralarda benim gördüğüm duyduğum nişan ya da söz olunca imam nikahı da kıyılıyo yani önce devlet nikahı olayı hikaye erkeklere nikahı basabilmek amacıyla uydurulmuş bence. imam nikahı kıyın tabi bana mantıklı geldi

1|1
    0|0
  • Konusmalısın bence en güzeli bu.

1|0
    0|0
    • önceden bu konuyla ilgili düşüncelerini kestirebilsem ben konuşmadan da ikna ederimdeee bilmiyorumişte dşncelrini

• Allah a inancı olan biriymiş sonuçta senide seviyorsa hayır diceğini sanmıyorum.

• Bunu düşünerekten kıydıgın imam nikahı Allah katında kabul görür mü ? Kaç yaşındasın sen ?

Erkek arkadaşın böyle birşeyi kabul etmez hatta duyarsa kaçar senden emin ol..

0|0
    0|0
    • evet haklısın son dediginle adam namazını orucunu imanına dinine sadık deqil ona kalkıp iam nikahımı yapallım diceksin o an bırakır onu ve imanına dinine sadık olmayan bir insanla nasıl yatıp kalkmış onu cözemedim hatayı ilkte yapmış arkadaşımız.

• seçimlere karşı birsey diyemem ama anlattıgı kadarıyla erkek arkadası asla yanaşmaz böyle bir duruma.

• hmm anlıyorum yaptığım bi hata kabul ediyorumm..şimdiden sonra hata yapmak istemiyorum günah işlemek istemiyorum zina etmek istemiyorum

• resmi nikahsız imam nikahı yapılır..o inanmıyorsada senin hatırın için yapsın...

1|0
    0|0
  • Dalgani gectin şimdi gidebilirsin.

0|1
    1|0
  • Erkek arkadaşın deist ise nikah kabul olmaz...Daha da günaha girebilirsin.

0|0
    0|0
Yükleniyor...