Kim dişlerini sabah ilk kalktığında fırçalar?

GÜNAYDIN arkadaşlar sabah uyanır uyanmaz kim ilk etapta dişlerini fırçalar ve daha sonrasında kahvaltıya koşar?dişlerini hiç fırçalamayan nasıl gün boyunca hiç gülümsemeden durabiliyor, SÖYLERMİSİNİZ?

0|0
14|16

En İyi Kız Görüşü

• a) ben

0|0
    0|0
    • cok sevindim. diger arkadaslarada soylermisin nasil bir farki oldugunun?kahvaltidan once dis fircalamak?

Kızlar Ne Diyor 13

• benn fırçalarım kahvaltı yapar gene fırçalarım öğlen yemek yer yine fırçalarım küçük bi tatlıda bile fırçalarım hastalık gibi bu alışkanlık yapıo fena:D:D

0|0
    0|0
    • yooo okadari zarar verir biraz kisarsan daha saglikli olursun inan?

• Yanlış..Kahvaltıdan sonra yediğin yiyceklerin zararlarını bakterileri falan temizlemek için kahvaltıdan sonra olması daha makul

Ben yemek,içecek,çay,kahve içtikten sonra fırçalarım 2 dk.ka olmak kaydıyla

1|0
    0|0
    • tamam senin dedigin gibi,de olur?fakat kahvaltidan once fircalarsan hem daha saglikli hemde kendini daha rahat hisedersin..denemeni tavsiye ederim...?

• günaydın...

1) yüzü yıkama

2) kahvaltı ( ama ben kahvaltı yapmıyorum)..

3) dişleri fırçalamak...

3 şık 2 de geçerli benim için :)

0|0
    0|0
    • tamamen dogru dusunce tamamen dogru mizah...helal olsun kahvaltidan once dis fircalamasi sart evet..lakin kahvalti muhakkak yapilmali dusuncelerin son derece makul herkese tavsiye ediyorum...?

• uyanır uyanmaz dişlerimi fırçalamam. Ağız çalkalama suyuyla bir güzel çalkalarım.Kahvaltımı yaparım.Dişlerimi de sonra fırçalarım.

0|0
    0|0
    • oda guzel ama kahvaltidan once denemenizi tavsiye ederim denemekte fayda var...?

• her sabah işe gıderken öğle yemeği yedıkten sonra ve aksam yatmadan önce dıslerımı fırcalarım

0|0
    0|0
    • tebrikler buda cok iyi enazindan hic fircalamayan icin belki ders alsin?

• yokyaa. geçen gün sapsarı değilmiydi? ben dedimde gittim misvak aldın

• badana fırcası aldın de barı ınanadırıcı osun :D

• ben diş teli taktığım zamanlardan beri uyanır uyanmaz fırçalarm alışkanlık kaldı =))))

0|0
    0|0
    • iyi huylu bir aliskanlik.cok guzel bir durum saglikli olmanin bir nevi temasi...dimi?

• tabikide bide benim halam diş doktoru sıkarsa fırçalama öyle bi durumda var bende =P

• bak bu duruma sevindim daha guzel bir durummus seninki :)

• hemen fırçalamam.yüzümü yıkarım..kahvaltı yapacaksam yaparım ne koşulda olursa olsun evden çıkmadan fırçalarım mutlaka.sabah ve gece yatmadan önce.

yoksa o dişler o ağzın hali nice olur ..

0|0
    0|0
    • ONERIM SUKI?sabah kahvaltidan once fircala birkac gun surdur aradaki farki gor sonra ben burdayim tepkini soylersin?bide dis ipi aksam ihmal etmesen cene kismi cok rahatlar..

• ne gibi bir farkı hissedeceğimden bahsediyorsun?

• ruhen... ozellikle cene cok farkli bir rahatlik hisedeceksin?

• kahvaltıdan sonra koşarımm

0|0
    0|0
    • kahvaltidan once kosmayi denemelisin pisikolojik anlamda bile insan farkli konuma geliyor...?

• gece yatarkende fırçaladığım için kalkar kalkmaz değil kahvaltı sonrası ihtiyacım oluyor

• kahvaltı yapsam da yapmasam da diş fırçalarım mutlaka.

0|0
    0|0
  • ilk kahvaltı yarım saat sonra fırça

0|0
    0|0
  • ben

0|0
    0|0
  • Kahve,kahvalti,dis.

0|0
    0|0
  • Tabi her zaman bişeyler yemeden önce fırçalanır doktorlar bile öyle söyler :))

0|0
    0|0
    • Neyse sen bildiğin kabağa işe..Böyle devam et

• ogle devam edecem zaten ben kapaga isemiyorum disarda yesillikler oldugu yerde isiyorum cok zevkli oluyor... :)

Erkekler Ne Diyor 16

• Kahvaltıdan önce fırçalamak tat almaçlarını olumsuz etkiliyor =)

0|0
    0|0
  • en son dişlerimi ilk öğretim hocam nasıl diş fırçalanır? diye gösterirken fırçalamıştım .s.s.s. bida ..s.s.s son kez .s

0|0
    0|0
    • tahmin ederimki lagam gibidir şu an dislerin! kiniyorum seni!

• yıkamıyomda dişlerimin arasında parça kaldımı çıkartmıyom karnım acıktımı ordan araklıyom

• ben :-9

0|0
    0|0
  • ben gece yatarken fırçalıyorum.

0|0
    0|0
  • Sabah kalkar kalkmaz değilde bişeyler atıştırdıktan sonra fırçalasak olmaz mı ? O dediğin biraz ters gibi :)

0|0
    0|0
    • o benim dedigim aslinda olmasi gereken sadece denemeni tavsiye ediyorum...?

• yok. ipten kürdandan nefret ederim.

• evet bazilari ip kullanamaz biliyorum..ama kullanilmasinda ciddi bir faydasi var...

• Sabah yüzümü yıkadıktan sonra dişlerimi fırçalıyorum.

Ağız temizliği için önemli kahvaltıdan önce olması.

Gece de uyumadan evvel..

0|0
    0|0
  • Önce tuvalet

sonra eller yıkanır

sonra diş fırçalanır

bende sıra böyle

kahvaltı sadece haftasonları yapılmıyormuydu :D

0|0
    0|0
    • niye ogle bir adetmi var kahvalti sadece hafta sonu icinmi gecerli! kahvalti gunluk yapilmali bir insan sagligi icin sart...

• evet sende is yerinde ilerleyen saatlerde yap olmazmi?

• yasak :) masanda birşey yiyemiyorsun ! :)=

• Gece yatmadan dişlerini fırcalarsan eğer sabah uyandıgında o rahatsızlıgı yaşamazsın ve kahvaltıdan sonra fırcalamalısın :) ters birşeyler var sölemedi deme

0|0
    0|0
  • ben kalkınca hemen fırcalarım

0|0
    0|0
    • iste budur asil gercegi cene kismi ve agiz tadi cok daha farkli oluyor dimi kahvaltidan sonrasina gore..

• ben once dusa giriyorum sonra kahvalti sonra dis

1|0
    0|0
    • oda mukemmel ama dedigim gibi?kahvaltidan oncesini dene bence?

• elbette ama benim tavsiye ettigimi uygulamaniz hic bir zarari yok aksine tamamen faydasi var dimi?

• hayir zarari var. yemek yemeden once fircaladim, yemekte olusan agizdaki koku ve birikimler ne olacak? hadi diyelim bir daha fircaladim, o zamanda asinacak dislerim daha cok fircalamadan. gayet saglikli ve guzel dislerim var, riske atamam :)

• Özl günlerde

0|0
    0|0
  • Uyanınca ağzımı iyice çalkalarım yemekten sonra fırçalarım doğru olanı da bu sanırım

0|0
    0|0
  • diş dediğin nedir ki ben dilimi bile fırçalıyorum...

0|0
    0|0
    • dogru onunkide yani dilimizin ayri bir fircasi var ayni zamanda onunda bakimini uyguluyoruz tabi keske bunu bilmeyenler senden ders alabilse...?

• Ben hiç fırçalamam ki

0|0
    0|0
    • peki! bir ortama girdiginde mutlaka biran olup gulumsuyorsun?karsindaki insan veya insanlar senin fircalanmamis dislerini gorduklerinde ictenlikleriyle negibi bir yorum yapacaklarini hic dusundunmu? !

• ama hic fircalamamana ramen bembeyaz?oglemi?yemek artiklari maydanoz pul biber taneleri dislerin arasindan nasil temizliyorsun cok merak ettim?

• dişlerimde öyle kalıntılar varsa temizlerim çalkalarım. Hem bembeyaz demedim bembeyaz olmasada sarı değiller dedim. mormal yani

• Ben ikinci kalktığımda fırçalıyorum, olur mu?

0|0
    0|0
  • Ben hemen yüzümü yıkadıktan sonra fırçalıyorum. Sonra kahvaltı yapıyorum bi' süre sonra tekrar (diş ipiyle birlikte) fırçalıyorum. Yemeğın ardından diş fırçalanmazmış.

Öğle vakti tekrar bi' diş temizliği.

Akşam da yemekten sonra, yatmadan önce fırçalayıp diş ipiyle de temizledikten sonra yatıyorum.

0|0
    0|1
    • guzel bir titizlik ama bukadarina gerek yok aslinda?bu sekilde dis etleri yipranir!

• Sabah uyanır uyanmaz fırçalamamın sebebi temizlik için değil. Kendimi rahatsız hissediyorum, ağzımın tadı değişsin diye fırçalıyorum. Diş macunuyla ya da özel sıvıyla gargara yapsam da olur.Öyle hantır hantur fırçalamıyorum zaten.

Doktoru boşvermek olmaz. Hiç bi' sorunun olmasa da bence 6 ayda 1 görün derim.

• tavsiyen icin tesekkurler saygi duyarim..

Yükleniyor...