Büyük takımların penaltı sayısı neden çok farklı?

Son 36 haftada sadece 2 kez penaltı kullanan Beşiktaş bu vuruşlardan 1 tanesini gole çevirdi. Aynı dönemde Fenerbahçe 6 kez, Galatasaray ve Trabzonspor ise 5 kez penaltı kazandı.
Önce 14. dakikada Rizespor ceza alanına hareketlenen Gökhan Töre, sol bek Ali Adnan'dan sıyrılmak istediği anda yerde kaldı. Genç yıldız, uzun süre penaltı bekledi, ancak hakem Hüseyin Göçek oralı olmadı.
Sonrasında 61. dakikada gelişen Beşiktaş atağında ceza alanı dışı sol çaprazında topla buluşan Gökhan'ın ceza alanına koşu yapan Motta'ya pasında Brezilyalı oyuncu, Giray'dan sıyrılmak isterken yerde kaldı ve penaltı bekledi ama oyun devam etti.

Beşiktaş'ta, Gökhan Töre'nin ceza alanı dışından vurduğu ve Giray Kaçar'a çarparak dışarıya giden pozisyon sonrasında da, siyah-beyazlı oyuncular elle oynama olduğu gerekçesiyle penaltı istedi. Ancak oyun köşe vuruşu ile devam etti.
Öte yandan maç sonrasında yorumlarda bulunan Rıdvan Dilmen Ahmet Çakar, Beşiktaş'ın karşılaşmada penaltılarının verilmedini söyledi.

0|1
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• Beşiktaş'ın tek rakibi Türk Hakemleridir. Başka türlü başa çıkmazlar bizle..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• penaltı kazanmak için ceza sahasına girmek lazım gecen sezon bjk ceza sahasına girebiliyomuydu? maçlarını izlemedim ama bence sebebi budur

0|0
    0|1
    • Gokhan töre ve Olcay ceza sahasina en çok girebilen kanat oyuncularidir

• Futbolu severim ve Koyu Fenerbahceliyim gecen sezon tum maclarini izledim , 7-8 oyuncumuz rakip sahada oluyodu hep, sow emenike kuyt webo hep ceza sahasi icindeydiler caner ve gokhan ceza sahasina sureki orta aciyolardi ve ligin ceza sahasinda en cok topla bulusan takimi bbizdik penalti sayisindaki fark bu sebepten olusmustur , baska bir neden aramaya gerek yok bence

Erkekler Ne Diyor 3

• Beşiktaş TFF üzerinde fazla baskıcı olmuyor. Ondan olabilir. Ayrıca bu sezon hakemleri de yenip şampiyon olacağız diyerek başlayan bir takımdan söz ediyoruz.

0|0
    0|0
    • Neler yapmalı sence

• Burada taraftara düşen bir görev olduğunu düşünmüyorum. Sakatlıklara çözüm bulup paşa paşa futbolu oynayıp hakemlerde dahil kazanmak gerekiyor bence

• Trabzonspor da aynısıydı a m k hakemleri

0|0
    0|0
  • Söz konusu fenevbahçeyse akan sular duruyor ülkemizde pis şikeciler.

0|0
    0|0
Yükleniyor...