Beyler / bayanlar bir yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar ben teakvando sporuyla uğraşıyorum. Bilenler bilir bu sporda bir hayli efor harcanır. Bu sebeble çok hızlı kilo veriyorum. iyi besleniyorum ama antremanlar çok ağır olduğu için yararı olmuyor. Tipim şeklim şemalim hep gidiyor eriyorum :) Sizce ne yapmalıyım. Nasıl bununla başa çıkabilirim. bırakıp daha hafif sporlar mı yapsam?

0|0
1|6

En İyi Erkek Görüşü

• Ne zamandan beri yapıyorsun? Yeni başladıysan eğer normal. Devam ettikçe vücudun hafif kaslanmaya, şekillenmeye, güzelleşmeye başlayacaktır.
    Bende uzun süre Aikido ve Wing Chun yaptım. Zaten zayıftım, iyice kilo verdim ama sonradan toplarlanmaya başladım. Zayıflıktan ötürü dik durma sorunun varsa sırt ve omuz için ağırlık programları var. Onlardan çalış haftada 3 gün.

0|0
    0|0
    • İki ay oldu. Sizce ne kadar süreden sonra toparlarım çünkü pantolonlarım belleri bol gelemye başladı o derece :)

• En az 6 ay sürer vücudunun şekillenmesi. Protein ağırlıklı beslenmeye çalış. Sabahları 2-3 yumurta beyazı ye mesela. Akşam tavuk, ton balığı gibi ürünler tüket. Gün içinde devamlı atıştır. Kuruyemiş, çikolata, yoğurt, elma... Hem spor yaparken daha dinç olursun, hemde sağlıklı kilo alırsın

Erkekler Ne Diyor 5

• eğer kilo kaybediyorsan iyi beslenmiyorsun demektir, beslenmem iyi diyorsan ve buna rağmen kilo kaybediyorsan beslenmeye takviye mama öneririm sana hem sağlıklı hemde enerji değeri çok yüksek bir porsiyo nerdeyse 300-400 ccale denk geliyor.

0|0
    0|0
  • bende boks yapıyorum ama daima diyetisyen eşliğinde besleniyorum bir diyetisyenle çalış tabiki ağır antrenmanlar haklısın

0|0
    0|0
  • Protein lif ağırlıklı beslen

0|0
    0|0
  • Korktum simdi :/

0|0
    0|0
  • Bence devam et

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• hayır ya bırakma niye bırakıyosun. bol kalorili yiyecekler al spora aç gitme. 2-2.5 saat öncesinde ve sonrasında tıkım tıkım tıkın :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...