Fitness ile ugrasan arkadaşlarım bana yardımcı olabilirler mi?

cidden bu konu hakkında bilgisi olan ve tecrübesi olan arkadaşlarımdan cevap almak istiyorum. ben spor salonumu değiştirdim. eski salonda barla pazu çalışırken dirseklerimin vücuduma yakın ve z bar ile çalışmamı söylüyolardı. şimdi gittiğim yerdede tam tersi düz barla geniş tutmam gerektiğini söylüyolar. gerekçe olarakta kasın dışarı doğru gelişmesini istiyosan ole yap diyolar. sizce doğru olan hangisi hangisi yapılmalı?

0|0
0|5

En İyi Erkek Görüşü

• z barla dirsekler yakın tutuyorum geniş tutunca dışa doğru gelişiyo, dar tutunca içe doğru diye biliyorum. Z barla daha kolay tutuş sağlanıyo bence

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Erkekler Ne Diyor 4

• Cahil cahil şeyler. Bir kere dirsek kemiğin dışa açık olarak çalışırken hareketini kısıtlar. Kollar vücuda yakın olacak ve vücudun rotasyonuyla paralel olacak. Onun yerine bilek rotasyonunu değiştireceksin. Yani avuç içlerin karşıya bakarken yani biceps curl ve çekiç tutuşu yani hammer curl, hummer curl tutuşundan biceps curl tutuşuna dönüştürerek yani dumbell curl, bir de dirseğini dizinin iç tarafına dayayarak biceps ve hummer curl yapabilirsin. Static curl diye bir hareket de var, onu da yapabilirsin.

0|0
    0|0
    • bisey anlamadım desem ayıp mı etmiş olurum :) biraz daha türkce tabirle anlatırsanız sevinirim

• Annem senin internetin yok mu? Google emmiye yazıp hareketleri araştırsana !

• yazıyorum orda sadece hareketlerin şekelliri çıkıyor benim araştırmam biraz daha derine ne acıda ne kadar tutmam doğru ne kadar kaldırmam lazım gibi vs.

• Geniş tutmayla ilgili olan cevap doğrusu arkadaşım.

0|0
    0|0
    • omuz hizasında değil yani geniş tutarak mı çalışmalıyım

• Geçmişte daha çok uğraştım. Hatta bahsettiğiniz harekete '' Zenci hareketi'' derler. Siyahiler hapishanede sürekli o hareketi çalışırlarmış.

• iki salon arasında birkaç fark gördüm ilk antremandan hangisi doğru bilemedim mesela üst göğüs dambıl pres var biliyomusunz onda eski salonda omuz hizasına kadar indirip kaldırıyodum burada daha asagı indireceksin diyolar ust göğüs yırtılacak diyolar

• Bence her zaman dar tutus iyidir Z bardan şaşma kardesss

0|0
    0|0
  • Barbell curl hareketinden bahsediyorsun, evet genel olarak düz barla ve dirseklerini vücuduna yapıştırmadan standart bir genişlikte çalışılır ama dar açıda çalışanı da gördüm. Bu tip hareketler bölgesel oluyor bildiğim kadarıyla..

0|0
    0|0
    • kasın dışarı doğru gelişmesi için hangisi yapılmalı onu ogrenmeye calısıyorum

• Ağır girip az tekrar yapmak kasa hacim verir. hafif girip çok tekrarsa kastaki yağlanmayı alır ama fazla hacim vermez tabii..

• ben gereğinden fazla zayf olduğum için ağır çalışmam gerekiyor sanırım

Yükleniyor...