Spordan anlayanlar?

Ben zayıf bir kızım ama vücuduma göre kalcam bayağı var daha dik ve düzgün durması için squat yapmak istiyorum kuculttugunu söylediler böyle birşey söz konusu mu? Ve ne kadar sürede etkisini verir? Teşekkür ederim

0|0
0|16

En İyi Erkek Görüşü

• Squat hakkında çok yanlış bilgiler mevcut. Diğer arkadaşların da bahsettiği üzere squat küçültme etkisi yapmaz lakin etkisi daha çok omurga ve bacaklara olması sebebi ile vücut dik durur. Dolayısıyla kalça arkaya doğru çıkıntı yapar ve şık bir görünüm kazanır. Kalçanın büyük ya da küçük olması farketmeksizin squat her türlü daha faydalı olur, görüntüyü illaki güzelleştirir. Lakin buna kaç ayda ulaşırım gibi sorular yanlıştır. Genetik yatkınlık söz konusu olabileceği için kişiden kişiye farklılık gösterir. Ancak ortalama 6 ayda istediğin etkiye kavuşursun.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• yapacağın tekrar ve set sayısı da önemli.. direnç antrenmanlarında hareketler genelde seviyeye uygun verilmeli direk bütün kas gruplarını ( agonist antagonist ) etkileyen bir hareket olan squat değilde daha basit hareketler vücut koordinasyonu içinde yararlı olur diye düşünüyorum. Gluteus maximus ne kadar sık spor yaparsan o kadar kendini gösterir ( atletik sporcularda özellikle ) unutma link veremediğim için freetrainers. com a üye olup bütün kas gruplarına yönelik ağırlıklı ağırlıksız hareketleri bulabilirsin veya kendine ordan spesifik kas gruplarını geliştirmeye yönelik workout hazırlayabilirisn

.

0|0
    0|0
  • agirlik kaldirarak yaptigin her hareket vucudun hangi bolumune yaparsan yap, daha siki ve dahada buyumesine sebep olur, dusun agirlik kaldirdiginda adaleler yipranir ve gelecek sefere adalelerin o harekete kendini daha guclu kilmak icin gelisir. gelisen yerde yaglar erir ve sikilasma ve adale buyumesi olusur. bence spor yaparken vucudun tek bir yonune takilma, sporu gunluk hayat tarzinin icine koy ve uzun vadeli dusun. bir kac yil sonra farkedersin kendinde olan degisikligi.

0|0
    0|0
  • Squat en iyi kalça ve bacak geliştirme hareketidir , doğru şekilde yapılırsa kalça daha dik , daha sıkı ve seksi durur tabi biraz büyür kas gelişim gösterdiği için :)

0|0
    0|0
  • squat kucultmez aksine dolgun gosterir

0|0
    0|0
    • Bilmiyorum öyle duyunca sormak istedim

• Anlarız ama uygulamayz

0|0
    0|0
  • squat bol yap. bide vileda sapını al iki elinle ortası ensene gelecek şekilde otur kalk :d erkek olsan komanda yürüyüşü de yap derdim :D

0|0
    0|0
  • Senin söylediğinin aksine, squat bacaklara ve kalmaya extra hacim verir :) squatta ne kadar ağır çalışırsanda o kadar genişler :)

0|0
    0|0
  • Squat sıkılaştırır küçültmez

0|0
    0|0
    • Görünüş icin soruyorum daha küçük gozukmez değil mi zaten bir kalçadan kurtariyorum onda da olmayayım

• Yok yok aksine daha belirgin olur

• daha çok kas yapmasın sakın?

0|0
    0|0
  • Squad kaclayı büyütür bile cunku disari cikarmak zorundasın acele etmicen bir kaç ayı bulur

0|0
    0|0
  • 2.5 ayda görürsün etkisini tabi doğru yaparsan

0|0
    0|0
  • yapabilrsen topuklu ayakkabiyla yap cok güzel olur :)

0|0
    0|0
  • Geniş kalça çok güzel ince bel süper hatta

0|0
    0|0
  • jen selter, eva andressa yeni şampiyon özlem temel şen der susarım :)

0|0
    0|0
  • bunu yapıp bırakırsan daha kötü durur ama düzenli yapman gerekiyor 6 ay boyunca

0|0
    0|0
    • Nasıl bırakırsam biraz daha açabilir misin

• tabi, yani bir süre yapıp bırakırsan yapmayı daha kötü bir hal alır, tam olarak fayda etmesini ve şekle düzenli girmesini istiyorsan 6 ay boyunca yapmalısın ondan sonrada küçük hareketlerle bile formunu korursun ama ben aynı zamanda ısınma hareketleri baya zor olan ve yararlı olan boks yapmanı tavsiye ederim ben sporun yanında yapıyorum harika oluyor

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...