Ataerkil toplum teorisyenleri bu olay hakkında yorum istiyorum. Ne düşünüyorsunuz?

ota .oka ataerkil toplum lafını sıkıştıran arkadaşların yorumlarını istiyorum. pek çok insan pek çok sebepten birbirini öldürüyor ve bazen öyle olaylar oluyorki hiç kendimizi onların yerine koymadam ataerkil toplum işte. erkek kadını vurdu gibi basit açıklamalarla konuyu kapatıyoruz. şu olaya bir göz atın link kadın sevgilisini sudan bir sebepten öldürüyor (zorla cinsel ilişki noktasına indirgemeyin sevgili bunlar sadece o an canı istememiş). diğer sevgilisine ceseti temizletiyor. diğer kaç sevgilisi var o da belli değil

0|0
1|4

En İyi Erkek Görüşü

• İstisnalar kaideyi bozmaz :)

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• ataerkillikle ne ilgisi var ki bunun bildiğin ahlaksızlık ve pislik..

0|0
    0|0
    • ben de bunu diyorum işte. pislik her zaman herkesten gelebiliyor. cinayette kurban kadın katil erkek olunca aterkile indirgenecek bir tarafı yokmuş. değil mi?

• e tabi ki bunlar şeytan ve şeytanlaşmış insanların ta kendisi.. insan diyemeyiz bunlara çünkü, sadece kendi heva, heves ve isteklerini düşünür bunlar.. işlerine gelmeyen herşeyde her yol mübah bunlar için..ne ataerkil kural işler, ne ana erkil...

Erkekler Ne Diyor 3

• yönetmeyi bilmezsen yönetilen olursun.. basit mantık.

0|0
    0|0
  • onyargi bu sadece ata ilede erkil ilede alakasi yok.herkes kendi acisindan bakiyor.

0|0
    0|0
    • kutluyorum

• Tesekkurler.hersey iyi olsun istiyoruz ama dunya kotulerin dunyasi.iyi dilekte bulunmaktan baska birsey gelmiyor elimizden.

• Ataerkillikle ne alakası var bunun :S

0|0
    0|0
    • ben de bunu diyorum işte. pislik her zaman herkesten gelebiliyor. cinayette kurban kadın katil erkek olunca aterkile indirgenecek bir tarafı yokmuş. değil mi?

• abi görüyorsun. kadın adama her türlü pisliği yapmıştır. adam öldürmüştür. doğru mudur değildir ama konu en azından erkeklikle ilgili değildir. hemen altına yorumu yapıştırırlar ataerkil toplum diye. tepkim onlara. bir de kadın cinayteleri şu kadar arttı bilmem ne. sanki erkek cinayetleri artmadı. arkadaş basitçe cinayetler arttı. buna dikkat çekmek istiyorum

• Onlar ataerkil toplumun ne olduğunu ve içeriğini bilmiyorlardır.Salla sen onları.Ayrıca kadın cinayetleri artmadı.Sadece kadının toplumdaki yeri ve önemi arttı ve kadınlar böyle konuları polise bildirme durumunun bilincine vardı.Bu nedenle de , insanlar kadın cinayetinin arttığını sanıyorlar.Aslında öyle değişen bir sayı yok.

Yükleniyor...