Arkadaşlar aikido nasıl bir spordur?

arkadaşlar aikido nasıl bir spordur? arkadaşlar aikido nasıl bir spordur? arkadaşlar aikido nasıl bir spordur? arkadaşlar aikido nasıl bir spordur?

0|0
1|5

En İyi Erkek Görüşü

• judoya benziyor eğer reflekslerin iyiyse ve gücün yerindeyse kendini savunmada kullanabileceğin bir spor ben 5 yıl judo yaptım aikido yapmadım ama bu tür sporlar adama bakıyor yeteneğin varsa kavrayabilirsin yoksa zorlasan siyah kemer alsan yinede dayak yer oturursun

0|0
    0|0
    • ben 5 yıl muay thai yaptım son 1 yılım ameliyattan dolayı sporsuz geçti bırakmak zorunda kaldım kasımda askere gidecem 6 ay yokum geldikten sonra aikido yu dünüyorum ağır basmaya başladı aslında düzgün bir dojo bulunursa iyi bir spor olduğunu biliyorum ancak tam aikido nun içini hiçbir şekilde bilmiyorum

Kızlar Ne Diyor 1

• Dans mı ediyorlar karate mi bilmiyorum ortaya karışık bir durum

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Aslında, üzerine çekilmiş felsefe sosunu kaldırdığında, rakibini en az darbe ile en kısa zamanda öldürmeye yönelik bir dövüş sanatı olduğunu biliyorum.

0|0
    0|0
    • evet o sosu kaldıralım öyle bakalım yani ben 5 yıl kick boks muay thai ve wı shu yaptım son 1 yıl ameliyatlı geçirdim 6 ay askere gidecem kasımda geldikten sonra aikido ağır basıyor ama dar bir bilgiye sahibim

• Kendi adıma cevap verecek olursam, ben bu spora gönül vermiş olsam bana katacağı şey öğrendiğim dövüş teknikleri kadar, anatomi bilgisi de olurdu. Nereden hangi sinirler, hangi damarlar geçiyor vs. Anatomi bilmeden bu sporun doğru yapılabileceğine inanmıyorum açıkçası.

Bir Sensei'nin videosu vardı, aradım ama bulamadım. Rakibinin boynunda bir noktaya sadece dokunuyor, ve rakibi bayılıyor, ayıltmak için sağlık ekibi müdahale ediyor. Show da değil, çünkü Guinnes Rekorlar Kitabı'na girmiş bir videoydu. Sen de takdir edersin ki Anatomi bilmeden böyle bir darbeyi vurmak imkansız olur.

• muay thai da şu an 9 khan da yım. 10 . khan aldıktan sonra 11 khan 1. kademe yardımcı antrenör olacam kısmet olursa orada anotomi sporcu sağlığı vs herşey öğretiyiliyor. evet dediklerinize katılıyorum teşekkür ederim

• bir uzakdoğu sporudur, bir uzakdoğu sporudur, bir uzakdoğu sporudur

0|1
    0|0
    • hakkında ne biliyorsun

• peki neden bıraktınız?

• hiç başlamadım ki

• Güzel bir spordur
    Güzel bir spordur
    Güzel bir spordur
    Güzel bir spordur
    :D

0|0
    0|1
  • iyi bir spordur

0|0
    0|0
    • ne kadar iyi? hakkında ne biliyorsunz?

• savunma sporu. tepkiler karşıdakinin etkisiyle orantılı

Yükleniyor...