Siz olsanız evladınızı reddeder miydiniz?

Bugün biraz şok yaşadık diyebilirim..Annemin kuzeni ailesinin haberi bile olmadan yaklaşık 15 gün önce Yahudi bir adam ile evlenmiş.Bunu duyan annemin halası " benim öyle bir kızım yok. " diye ablamı evlatlıktan reddediyor.Sizin başınıza gelse ne yapardınız anne veya baba olarak?

0|0
12|14

En İyi Kız Görüşü

• Dinsel açıdan yaklaşmayacağım. Kimsenin dinini ve tercihlerini eleştirecek potansiyele sahip değilim. Gönül bu, müslüman yahudi diye ayırmaz. Bir anne ve baba için kızını telli duvaklı, hem gülerek, hem göz yaşıyla uğurlamak hak ettikleri,onur verici bir hayaldir diye düşünüyorum. Bütün emeklerine rağmen bu duyguyu onlara yaşatmayan evlat vicdansız olmalı. Atsan atılmaz, satsan satılmaz, içimde bir yarayla otururdum aşağı herhalde.

1|0
    1|1

Erkekler Ne Diyor 14

• hoş karşılamasam da yapcak bişey yoktur evlattır. iteklersem öbür tarafa tutunacak ve hata yaptıgını hıserderse geri donmeye cekecek bı omur o hatayı cekecek .kapımı açık bırakırdım

0|0
    0|0
  • zor bir durum herşeye evet derim ama yahudiye demem çünkü onlar dinlerinden dönmüyorlar kimseyide sokmuyorlar ama standart Türkler gibi çocuk olana kadar getirir kapına kabul edersinn heleki ilk torunsa

0|0
    1|0
  • dusunuyorum da, farkli inanctan birisi ile evlenmesine ne derdim. cok agir cikardim ama elbet kabullenirdim.

1|0
    0|0
  • bu dünyada bir tane kızım var, ne yaparsa yapsın o her zaman benim kalbimdir

0|0
    0|0
  • bu tarz konularda büyük konuşmamak lazım, onun haricinde din dil ırk vs bunlara göre ayırım yapmak artık çok saçma geliyo. ananenin halası olduğuna göre çok yaşlı eh tabi eski kafalı, öyle düşünmesi normal. gelsin gönlünü alsın

0|0
    0|0
  • böyle bir şey için asla evladımı reddetmezdim hayat onun hayatı neticede kararı yanlıştır doğrudur belli bir yaşa gelmiş vermiş. Ailesi hoşlanmıyor olabilir bu durumdan ama evlatlıktan reddetmek çok ağır bir şey kesinlikle.

0|0
    0|0
  • ben büyüttüm kişi evlendiğinde bana söylemezse beni takmıyor demektir zaten seviyorsa karışmazdım ama habar vermediği içi belki silerdim o anki ruh halime bağlı biraz yaşayan bilir

0|0
    0|0
  • büyük konuşmayayım . ama edemezdim herhalde. evlat başka bir şey

0|0
    0|0
  • Mutlu olacaksa dinin, siyasi görüşün, mezhep, ırk önemi yok, çocuğumla konuşurdum ama eşiyle konuşmazdım (bu da benim tercihim)

0|0
    0|0
  • valla özgür dünya. isteyen istediğiyle evlenir. bir insanı dininden dolayı dışlamaya hakkım yok. hepimiz aynı malzemeden yapıldık hepimiz insanız.

0|0
    0|0
    • önemli olan din değilki...söylemeden evlenmesi.

zaten 6 yıldır beraberliği vardı bunu da biliyorduk.

• tamam ya sen reddet :D

• damadı müslüman yapardım :D

0|0
    0|0
  • bnde benim öyle kızım yok derdm bnden habersz evlencek öyle bişi var mı

0|0
    0|0
  • Oturup düşünürdüm ve hatayı kendimde arardım. "Kızım neden bana haber vermeden evlendi. Ben kızımı nasıl korkutmuşsam gizli gizli evlendi." der ve kendime kızardım.

2|0
    0|1
    • Evlendiği adam bir hayli zengin yani anlatamam gördüm ben.

Sanırım ailesinden çekindi.

• İşte dediğim gibi "Kızım neden benden çekindi" diye sorardım kendime. Ben yetiştirdim onu sonuçta.

• Para hırsı :)

• Her ne olursa olsun evladımdır o benim. Her şekilde arkasında olup desteklerim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 11

• Şimdi uzaktan reddederim ya da reddetmem demek kolay gelir bana. Ama iki taraflı düşünmek gerekir. Ortada birbirini seven 2 kişi var. Ne oldu da gizli gizli evlendiler ? Kim ne yaptı da saklama yolunu seçtiler ? Bunları düşünmeli en başta. Sonrasında da aileye ve bir anneye bunun her ne olursa olsun söylenmesni arkalarından iş çevirilmeemesi gerektiğini.. Nitekim iki insan birbirini sevmiş .. Dini dili ırkı ne olursa olsun..Ama orta yol bulunması geerekirdi. Ne sevenler ayrılsın ne de sonucları istenmeyecek bir şekillde baş ağrıtıcak olaylar yaşansın... Ben olsam reddetmezdim ama kırılırdım elbet..

0|0
    0|0
    • Adamın elit kesim olması, ablamın ailesini beğenmemesi sorun bu...Çünkü hiçbirimiz karşı değildik.

• o zaman ablan hatanın en büyüğünü bunu kabullenerek yapmıŞ.

• Evladimin boylesine onemli bir kararini benden gizleyecek kadar iliskimizin kotu olmasina izin vermezdim ...

0|0
    0|0
    • kötü de değil ki...Halam gayet ilgili bir insan..Kendi yemedi onu okuttu yani.

• Peki neden sakladi o zaman .. Dedigin gibi olsada aralarinda iletisim kopuklugu var belli ...

• Adam çok zengin biri hakkaten yani kendimde gördüm,elit bir aile çevre falan...

Halamlarda normal bir insan sosyetik değil , örtülü bir insan , doğuştan bir gözünde de sorun var.

Bu yüzden ailesinden çekindiğini düşünüyoruz.

• ailesini hiçe saymış kız anneside karşılık vermiş evet ben olsam ben de reddederdim yaptıgı kabul edilir birşey değil

0|0
    0|0
  • Kararına karışmam. Tabiki herkes çocuğunun iyiliğini ister ama yinede her kararına karışılmamalı bence. Haber vermediği için kızardım.

0|0
    0|0
  • müslüman olmayan biriyle evlenmesine kızardım belki ama yapacak bişi yk kalbe söz geçmiyor

0|0
    1|0
  • Valla durduk yere bunu yaptıysa, hak etmiş..Sanırım o şokla ben de aynısını yapardım..Ama bir zaman sonra sinirler yatışınca oturup konuşulurdu..Hem haberiz hem de farklı bir din, zor karar..

0|0
    0|0
  • Yahudi olduğuna emin misiniz?Yahudi cemaati çok içine kapanıktır.Böyle birşey adamın da tamamen yok sayılmasına sebep olur.Başta o sinirle öyle derler de zamanla unuturlar.Evlat sonuçta.

0|0
    0|0
    • Evet yahudi..

• Neyse soruyu aştık:))) Affederler bir zaman sonra belki eskisi gibi olmaz ama evlatlarıdır kıyamazlar.

• Bence de...umarım öyle olur.

• Herkesin kendi hayatı, o mutluysa bende mutluyum.

0|0
    0|0
    • öyle deme...sen ne emeklerle büyütüyorsun çocuğunu ve çocuğunun sana karşı sorumlulukları oluyor...adam bir hayli zengin zaten elit kesimden bir insan.Ailesinden utandığını düşünerekten çağırmadığını düşünüyoruz.

• aranız iyiyse sen iletişime geç

• evet geçicem zaten birkaç gün sonra konuşmayı düşünüyorum.

• ne kötü ya geri kafalı olmak

0|0
    0|0
    • geri kafalılıkla ne alakası var ki?

senin kızın senden habersiz evlense sen ne düşünürsün?

• habersiz evlenmesine demiyorum yahudi olmasını sorun etmeleri saçma geldi

• onu sorun etmediler ki biliyorlardı zaten 6 senedir çıkıyordu.

• anne olarak kendime kızarım

0|0
    0|0
  • Allah evladında hayırlısını versin ..ne diyim bu soruyu okuyunca korktum=/

0|0
    0|0
Yükleniyor...