Spor yapmak mide bulandırır mı?

biraz acayip ama spora başladım 1 haftadır yapıyorum ve özellikle spordan sonra daha çok midem bulanıyor bir alakası olabilir mi?

0|0
1|12

En İyi Erkek Görüşü

• Spordan önce en az 1 saat önce protein ağırlıklı beslenmeniz gerekmektedir eğer direkt beslenip spora başlarsanız spor esnasında mide bulantısı kusma gibi şeyler normaldir ayrıca spordan hemen sonra elma veya muz yenmeli 1 saat içerisinde ise bulgur pilavı ve tavuk tarzı karbonhidrat ve protein ağırlıklı kana hızlı karışan şeyler tüketirseniz mide bulantısı kalmaz

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 11

• Spor yaparken vücuttaki oksijen miktarı artar, fazla oksijen de mide bulantısı ve baş dönmesi yapabilir. Normaldir. Iyi bir şeydir yani

0|0
    0|0
  • Sporunu tok yapmamaya ozen göster hafif karbonhidratlar al eğer ağır çalışmıyorsan yani evde yapıyorsan bu işi. Suyuda sporun bitene kadar surelere yay azar azar iç ama muhtemelen normaldir ilk haftalarda dikkat edersen kendine çabuk geçer.

0|0
    0|0
  • 2 veya 3 saat once yemek yemis olman onemli ayrica ne tur spor yaptigin onemli. yaninda icecek ve meyve bulundur ve spordan sonra hemen bir seyler ye. ve uyu.

0|0
    0|0
  • Yessss... Kanın hepsi mideye toplanıyo daha fazla enerji ihtiyacından.. Oda alışkın olmayınca bulantı yapıyo.. Geçer alısıtsın

0|0
    0|0
    • demek ölümcül bir hastalığım yokmuş bu yüzdenmiş iyi bari :P

• Öldurmeyen acı güçlendirir rocky :D

• Tabi ki de. Özellikle koşturan sonra çok olur. Sadece sporla olmaz beslenmene de dikkat etmen lazım. Uyku düzenine bile ;) Yoksa hep midede yanma ve bulantı olur.

0|0
    0|0
  • Çok su icersen oluyor hacı spor yaparkende au icmeyi azalt ^^

0|0
    0|0
    • bunu da yapıyorum çok su içiyorum meğer ben midem bulansın diye uğraşıyormuşum :)

• huhhuu en az 2bucuk içiyorum günde :D

• iç iç kusman yakındır :D günlük su tüketimini arttır ama spor yaparkenkini değil :D

• Ac karnina yspilirsa oluyor

0|0
    0|0
  • vücut alışkın değildir bu kadar harekete o yüzden olabilir gerçi bende antrenman sonrası yorgunluk harici başla birşey yok

0|0
    0|0
  • Zararı yok :D

0|0
    0|0
  • Zamanla alisirsin daha bir hfta olmuş

0|0
    0|0
  • Olur mide surekli karisiyo

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Yemek sonrası yapma birde ne tür sporlar yapıyosun , plates mi?

0|0
    0|0
    • hayır bir program var onu uyguluyorum

Yükleniyor...