2. Viyana kuşatmasının komutanı olsanız ne yapardınız?

osmanlı tarihinde dönüm noktası olan ticari gelirleri bakımından imparatorluğun akibetinde hayat mamat meselesi viyana kalesini kuşatan ordunun komutanı olsanız tecavüz(yağma) emri verir miydiniz?emri vermezseniz merzifonlu paşa gibi kelleniz vurulacak 20.000 en seçkin muharip asker ölecek ve parasız kalan osmanlının çökmesi mukadderat olacak.söz konusu emri verseniz öbür dünyada elim azab hangisini tercih ederdiniz?

• Malum emri veririm şehri alırım
    100% (2)100% (2)100% (4)Oy Ver
  • Merzifonlu gibi tarihi eserleri bahane edip yağmalatmam
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • 20.000 askere, osmanlıyı payitahtını yağmalatırım
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

Erkekler Ne Diyor 4

• valla ben az zaiyatla geri çekilme emrini verirdim hiç olmazsa eldeki topraklar kurtulurdu. yagmayı falan geçtim eldeki yerleri korumak esastır

0|0
    0|0
  • yakın surayı derım

0|0
    0|0
  • ben olsam yağma emri vermezdm ama orayı ele geçirmek için herşeyi yapardım heryerde yapılan osmanlı fetihleri gibi adaletli...

0|0
    0|0
    • yağma emri verilmediği her yerde osmanlıyı kıyma yaptılar.kahirenin fethinde bile ridaniye çarpışmasında türk ordusu osmanlı genel kurmayını bastı sadrazam ve paşaları öldürdü.ancak yavuz karargahta değildi.kurtuldu.sonra yağma emri ile şehri ele geçirdi.

• ben de diyorum ki "islam" kelimesine iftira atmanın belki müeyyidesi vardır.

• tm hocam sen haklısın

• Emri verirdim zaten osmanlı ordusu asla ama asla tecavüz hakka geçme gibi şeylerde bulunmaz.Kale bizim olur daha farklı bir gelecek olabilirdi.

0|0
    0|0
    • denyo padişah paşanın kellesini tecavüz emri vermedi diye vurdurdu.osmanlının tecavüz etmeden alabildiği bir karış toprak yok beylikten itibaren.osmanlı askerlerini keriz mi sandın?padişah sarayda yaşayacak onlar kışlaya talim yok öyle.kadına çocuğa tecavüz edip işini görecek sonra pazara götürüp satacak harçlık yapacak.osmanlıda sistem böyle.

• Şu söylediklerinden ve konuşmandan kapasiten belli.Tarih konuşman için git az oku öyle gel yaşın kaç olmuş ama hala cahil kalmışsın yazık boşa heba etmişsin ömrü.

• emri verirsind e sen iğfal edilirsin. kimse simseye zarar veremez herkes ancak kendine zarar verir.

Yükleniyor...