Çok kitap iyidir de ne zaman hangi durumda iyidir?

Merhaba millet. Şimdi biz iyi güzel birsürü kitap okuyoruz da bizim beynimiz yok mu ki başkalarının fikirlerini paket halinde kendimize empoze ediyoruz. Amaç ne? Bilmem kim şöyle demiş te ben onu farklı söyleyince yanlış mı oluyor niye başkalarının fikirleriyle yaşamam gerekiyor onları benden üstün kılan ne? O yüzden kitap okumuyorum. Tek zararı da bilgi yarışmaları başka zararını görmedim. Kitap gibi adamım vesselam.

0|0
3|2

En İyi Kız Görüşü

• kitap okumanın amacı kitabı yazan kişilerinin düşüncelerini kabullenmek değildir,kitap yazanın amacı da düşüncelerini empoze etmek değildir.kitap farklı bir bakış açısıyla bakmanı sağlar,kitap okumayan birisi asla kitap okumanın ne demek olduğunu bilemez.bu daha önce tadına bakılmamış bir yemek gibidir,dışarıdan bakarak onun hakkında yorum yapabilirsin ama lezzetini tadını yemeden asla bilemezsin.kitap okumadan da kitabın,farklı pencerelerden bakmanın ne demek olduğunu asla bilemezsin.

1|1
    0|0
    • Tamam da zaten hayat da bunun için var Hayattan çıkarım yapmak bana daha doğru geliyor.

• Peki ben ünlü birinin sözünü onu okumadan söylediğimde neden aynı etkiyi yaratmıyor da onu ismini verince farklı sonuçlar oluyor onun tek özelliği dünyaya benden önce gelmesi sonra doğmak suç mu?

• kitapları bilmeden yargılıyorsun soran,bu da son cevabım...ünlü olmakla alakası fikirler düşüncelerle alakası var...

Kızlar Ne Diyor 2

• Akil akildan ustundur, bilginin, ogutun, fikir edinmenin zarari olmaz. Insanlarin tecrubelerinden yararlanmak gerek.

0|0
    0|0
    • Tamam öğrenelim de peki örnek verirken bunu yazan kişinin ağzından konuşmak ne alaka? hani nerde kaldı mantık süzgeci hani empoze yoktu? Bu bilgi benim mi yoksa yazarın mı oluyor o zaman?

• Nasip kısmet artık, yalnız öyle bir yazmışım ki okuyan da beni 5 vakit namazında biri zannedecek cumaları kaçırmasam bari ama nerdee :D :D Bu arada Tebrik koydum size. Vallahi 10 üzerinden 11siniz.

• ahahah cogu insan oyle

Tesekkur ederim

• ne güzel.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Ahh ahh.Sana başkalarının fikirlerini kendine empoze et denmiyor.Oku ve mantık süzgecinden geçir ve kendi fikirlerini yarat deniyor.Kitap gibi adamsın ama boş okuyorsun bence.

3|0
    0|0
    • Haha okumuyorum zaten ve kimse mantık, süzgeç, çatal, kaşık, bıçak falan kullanmıyor birini benimsiyor ve o ne dediyse doğrudur mantığıyla hareket ediyor.

• bende pes etmek üzereyim doğrusu soran...sadece kitap okumayı bilmeyen insanlar her okuduğuna inanır ve bu insanlar öyle cahildir ki aslında bir şey okumasalar birilerinden bir şey duysalar bunlara da inanırlar burada kitap suçlu değil,suçlu cahil olan insan;)

• Peki şartları daha fazla zorlamıyorum her bir kelime için teşşekürler o zaman.

• Soruyu yıldızladım dostum iyi..

0|0
    0|0
Yükleniyor...