Barfiks çekemiyor musunuz? sizi şöyle alalım?

Evet arkadaşlar insanın kendi vücut ağırlığı ile yaptığı hareketlerden en zoru barfikstir şimdi kimse bana bir sette 20 barfiks çekiyorum demesin hass.. ktir derim en elit sporcular bile en fazla 15 barfiks çekebilir bu kanıtlanmış bir gerçektir fazlasını çekenler zaten steroid almıştır buda bir gerçek ve bilmelisiniz ki insanların %67,2'si tek barfiks bile çekemiyor ben bir sette 12 tane çekebiliyorum ki 3 sene vücut çalıştım aslında barfiks çekememenin en önemli nedeni biceps kaslarının kuvvetli olmamasından kaynaklanır ben bugün size evde (vücut geliştirme salonuna gidemeyenler için) dambıllarla yana açışı öğreteceğim işte şu hareketi her iki günde bir 4 set 12 kere yapacaksınız eğer hergün yaparsanız kaslarının yırtıkları onaramadığı için zamanla deforme olur ve hacmi küçülür daha önce hiç spor deneyimi olmayanlar 5 veya 2,5 kilo dambıllarla başlasınlar ve her iki haftada bir kiloyu artırsınlar bakın önemli olan ağır değil hafif ama doğru yapabilmektir.

www.evdevucut-gelistirme.com/.../3.jpg

umarım yardımcı olabilmişimdir zaten bu hareketi bilenleride tebrik ediyorum peki çekebiliyor musunuz?

Güncellemeler:
arkadaşlar ben barfiks çekemeyen ve omzu az gelişenlere hareket öneriyorum omuzları gelişsin diye.

0|0
214

En İyi Erkek Görüşü

• barfiks ile baslayip biceps kasi onemli diyip lateral gostermen cok ilginc.20 barfiks cekerim. Daha fazla cekenide gordum eleman jimnastikci catir catir cekiyor.5 yildir fitness yapiyorum ayrica soru nerede? artistlik pesindeysen yarismaya cik bakalim podyum alcan mi?

0|0
    0|0
    • kardo bizde biliyoruz 20 çekmeyi ama sorun şu fazla çekmek kasları fazla yıpratıyor antremanı uzatıyor yani 48 saati 72'ye çıkarıyor hem al buda sana gelsin

http://www.youtube.com/watch?v=OUsv00vGTc8

http://www.youtube.com/watch?v=Am0P2MnZItg

http://www.youtube.com/watch?v=3Ppbp-3-PXU

• en elit sporcular bile 15 cekiyor demissin yukarda ben amator sporcuyum yani yarismaya katilmadim antrenorum salondakil genel hocalr harici kimse yok. 20 tane cekerim aksi gibi hic denemedimde hep set seklinde calistim 12 10 8 6 diye ama bu kadar tekrar yaptiysam 20cekerim her turlu iddasinada girerim :-) lafim ona idi. Bide biceps lazim diyim lateral yani omuz basi egzersizi gosterdigin icin laf ettim. Videolarin ilkini izleyemedim telden giriyorum diger ikisinde bir capu hareketi yapmissin burdan ne cikarcam bilemedim dogruya dogru bu hareketi yapamam cunku kick boks ile ilgilndim bizde boyle bir tekme yok.

• öncellikle en elit sporcular derken yani hani kaslarının dinlenimine önem veren sporcular yani nasıl desem istesem bende çekerim 20 tane ama kaslarımı çok yıpratıp geliştirme sürecini artırmaya çalışmıyorum yani zorlamadan 15 tane çekebilir demek istedim yanlış oldu omuz egzersizi söyledim çünkü bazen insanların kolları genetik olarak zayıf oluyor ama bunu omuzunu geliştirip omuzdanda destek alarak yapabilir hem zaten bu barfiks çekemeyip omzu az gelişenler içindi ayrıca ben martial arts ve parkour ile uğraşıyorum o yüzden gördüğün tekmeden ziyade trick hareketleriydi.

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 2

• Bu hareketi biliyorum. Oldukca zor ve fazla yükü kaldirinca ciddi sakatlayabiliyor. Sorunlavi alakasi var mi bilmiyorum ama ben bu kafayı zlr tasiyorum bedenime fazla geliyor onu napıyım nasıl bosalticam da rahatlicam? Sen buni cevaplayabilir misin

0|0
    0|0
  • Kardeşim 16 yaşında 1,75 boyunda 58 kilo civarı10 tane yapabiliyo çok rahat gerçekten.

0|0
    0|0
    • o zaman ciğerleri çok sağlam ya da biceps kasları genetik olarak güçlü.

• Karbonhidrat tozu kullanıyo zararı varmıdır sizce işe yararmı bu konuda bilginiz varsa söyleyin genç yaşda gitmesin çocuk :)

• öncellikle 16 yaşında karbonhidrat ve protein tozu kullanmak vücut gelişimini durdurur çünkü o şu an ergenlik döneminde vücuduna takviye almaması gerekir bu takviyeleri yanı tozları 24 yaşından sonra kullanmalı.

Erkekler Ne Diyor 13

• Bel vurmak serbest ise rahatca 8-9 cekerim.. daha once bir sinavda 13 yu puandi ciktim 13 yaptim indim

0|0
    0|0
  • Ben bir sette rahatça 15 tane yapabiliyorum barfiks. Benim gittiğim salonda herkes senin vücuduna göre en güçlü kollar sende diyor o yüzden kolu sağlam olan yapar hass.. diyecek bir şey yok bence

0|0
    0|0
    • ben zorlamadan 20 tane kimse yapamaz diyorum hani o yarışmalarda 50 cm pazularla 1 saniyede 1 barfiks çekenlerin hepsi steroid kullanmış bak bide hepsi kel.

• hocam ben 3 haftaya yaklaşık gidemiyoum bel ağrısı kulak amelyat çart çurt evde şınav mekik çeksem sadece doğru olur mu :)

0|0
    0|0
    • şınavı iki günde bir çek mekiği her gün çek.

• o senin görüşün bu benim kanka hergün 20 tekrar 5 set 2.5 dk dinlen kaslar hacimleşsin :)

• ne benim görüşüm lan? ne diyosun oğlum karşında üç yıl vücut çalışmış lisanslı bir sporcu duruyor ismim Nurettin Kırak (Nihat göbek adım) manyakmısın sen iyi ne bok yersen ye hergün çek şınav kaslarını yırtarsan benden bilme ama ben böyle gerizakalı cahil bir mal görmedim bide p**evenk demezmi o senin görüşün diye mk malı s-ktir git lan.

• ee Soru nerede?

0|0
    0|0
    • soru sizde sizin sorunuz varmı?

• arkadaşım sorumuz olsa başlık açıp sorardık zaten senin bu yazdığın anlamsız barfiks çekmek isteyen adam gelir sorar sende cevaplarsın böyleyken böyle diye

• bende 10 tane çekiyorum 8 e kadar çok zorlanmıyorum ama ondan sonrası zorluyor ben avuç içlerim bana bakıcak şekilde çekiyorum barfiks i

0|0
    0|0
  • ben 2 bile zor çekiyom knk :D

0|0
    0|0
  • yararlı dostun, Allah razı olsun deniyecem.

0|0
    0|0
  • O hareketi öküz gibi yapıyorum. Bicepsler de şiş ama kalkmıyor bu beden dostum :)

0|0
    0|0
  • İki çeşit barfiks var biri kanatlara etki eder diğeri bicepslere sen hangisinden bahsediyosun

0|0
    0|0
    • ben barfiks çekemeyen ve omzu az gelişenlere hareket öneriyorum omuzları gelişsin diye.

• Ben ondan 16 17 tane çekiyom

• ben zorlanmadan dedim yani her barfiksi bir saniyede çekebilen steroid kullanıcıları var yallanlama ben ağır ağır ve doğru bir şekilde en fazla 15 tane dedim zorlamadan yoksa zorlasam bende 18 falan bulurum ama 15'ten sonrası zararlı haberin olsun.

• Barfiks ile yanlara omuz açmanın alakasını çözemedim? onu açıklarmısın

0|0
    0|0
    • çünkü barfiks bicesps kaslarından çok omuz kaslarınıda yorar eğer kolların zayıfsa onu güçlendirmen en az 6 ay alır tam anlamıyla o zamana kadar gücü omuzlarından alman için yana açış yapmalısın.

• arkadaşım barfikste bir nevi omuzları çalıştırır tamam hedefi o değildir ama şöyle düşün bir evde orta hali bir adam ne yapçak yani spor salonu mu kuracak eve ben basit bir hareket gösterdim.

• spor salonu kurmasına gerek yok orta seviye bir dumbell set ile her bölgeyi ayrı ayrı çalışabilir. yanlız bu şekilde ulaşabileceği benim deyimimle amele senin deyiminlede plaj vücudu

• Sen bie sey bilmiyon askerde kaç tane çekiuolar hepsi ilaç ki aliyo

0|0
    0|0
  • Peki hafız bunu yaptıktan sonra ille proteğin amino asit felan almak gerekiyor mu?
    Bende bir 4 kiloluk dambıl var. İki gün arayla bu dediklerini yapayım diyorum, paylaşımın için teşekkürler.
    Ama kafama takılan aç karnına yapıp üzerine yemek yemek mi?
    Yoksa yemekten sonra yapıp üzerine ille de proteğin felan almak mı?

Proteğin tozu felan almadan bu antrenmanları yapsak hafifte olsa toparlanmaz mı?
    Boy 183 kilo 75

0|0
    0|0
    • öncellikle protein tozunu antreman esnasında kullanma benim sana tavsiyem tam anlamıyla aç karnına yapma ne aç ne tok yemek yedikten 1 saat sonra yap ama yemeğide et ağrılıklı ye veya protein ağırlıklı işte yoğurt olur vs.

• Hımm anladım.
      Ya işin aslı proteğin tozu felan extra takviye alacak fazla para yok :)
      Ama dediğin gibi doğal gıdalarla felan az çok gerekli proteğini tedarik edebiliyoruz anlaşılan.
      Sağol

• rica ederim.

• ben 7-8 anca çekerim ama sana şöyle diyeyim askerde bir Elazık lı Hasan vardı inan ki canı sıkıldıkça barfiks çekiyordu ben barajda karşıdan karşıya geçiyorum diyordu 2 saatte artık neresinden geçiyorsa bu adam 25 standant çekiyordu sınavda 31 de bıraktı ibneliğine 3 km 10 dk altında koşuyordu 100 şınavı yapıp kalkıyordu mekik çekmem diyordu ufak tefekte bir adam en fazla 55-60 kilodur ne dersen de gözümle gördüğüm adam at ciğeri vardı elemanda

0|0
    0|0
    • okul komutanı Albaşıda error verdi zaten adam ben doğduğumdan beri böyleyim demez mi birde
      her sporu süper yapan adam gel gör uygun adım yürüyemiyordu ya bölükle en komik kısmı oydu

Yükleniyor...