Biz de bilirdik sevgiliye karanfil almayı, lakin aç idik yedik karanfil parasını...

hep yokluk içinde büyüdük garibanlık diz boyu hep çalıştım tamirci gibi milletin lüks arabalarını çok kullandım hep işimden dolayı içimde ukde kaldı lüks araba 2 yıl da otoyıkama da çalıştım böyle manitasını atıp yanına lüks mekanlara girip çıkanlara baktım iç çektim ya olmadı dedim bizim cebimizde böyle baba parası ... manitamız bile olmadı çalışmaktan ya fakir olanların sevgilisi yok mu diyeceksin olmuyor işte ya amele stayla bakmıyor kızlar ne düşünüyorsunuz bu konuda ?

Güncellemeler:
gönül zenginliği para etmiyor apla be insanlar masaya bıraktığın eşyalara bakıyorlar kabarık bir cüzdan son model bir cep telefeonu araba anahtarı öyle düşük markalar da kesmiyor aşağıdan yukarı giyim kuşam...

0|0
7|7

En İyi Erkek Görüşü

• haklısın kardes, bende yıkamada 2,5 yıl calıstım. Cıcek, hedıye ıcın bahsıs beklerdık...

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• sonradan da zengin olabilirsin fakir doğmuş olabilirsin ama belki de gönlün zengindir ;) öyle düşünme bence

0|1
    0|0
    • zoruna mı gitti gardaş zer bülbül rahmetle anıyorum evet zoruma gitti :D

• boşver takma bunlara şans.. o gzl arabaların içinde de ne hayatlar var bilemezsin..dışardan göründüğü gibi değil hiçbişey

• Herşey para mı ya? Yaşın daha çok genç çalışırsın iyi paralar kazanırsın. Para dediğin çokta büyük birşey değil. Önemli olan sağlığın ve ailenin sağlığı. Sen ölümcül bir hastalığın olsa o paraları gözün görür mü? Ailenden biri hasta olsa o paraların sefasını sürer misin? Peki ya pahalı bir araban olsa ama sen sakat olsan? Evet haklısın iyi yaşayabilmek için para gerekli ama para sadece bir araç.Amaç olarak bakma.

0|1
    0|0
    • yaş 27 9 yaşımdan beri çalışıyorum apla 18 yıldır sanki 70 yaşıma geldim ... bir 18 daha çalışırsam yine aynı yerimde olurum :D her şeyden önce sağlık tabi Allah bundan aşağı düşürmesin ...

• Bu dünyaya ne için geldiğimizi sık sık hatırlarsak bunların pek önemi kalmıyor, yarına bile çıkacağımız malum değil. Hem sana söyleyeyim, insanoğlu doyumsuzdur, o bahsettiklerine sahip olanın senden çok farkı yok, onunda yine istedikleri vardır. Sonuçta yediğiniz belli, giydiğiniz belli. Seni gerçekten seven bir insanla evlenirsen yuvan cennetten bahçe olur, paranın veremediği şey.

0|1
    0|0
    • bu devirde kolay mı evlenmek asgari ücretle :D kız istemeye gidiyorsun oğlumuz ne iş yapıyor diyorlar ...

• soru başlığı güzel

0|1
    0|0
  • Herkes baba parası yemıyor calısıp kazanıp bır yere gelıyorlar tek zoruna gıden sanırım zengın dogmamak

0|0
    0|0
    • zoruna mı gitti gardaş zer bülbül rahmetle anıyorum evet zoruma gitti :D

• seni sen olduğun için seveckk biriyle birlikte olcaksınn belki cicekler biz kızları mutlu eder ama olmassada ypcak birşy yok...

0|0
    0|0
    • parkdan bahçeden falan yoluyorum gül filan bazen değişik gördüğüm çiçeklerden topluyorum işte ama gariban anama götürüyorum :) başka çiçek verecek kadın yok hayatımda :D

• evet haklısın ama sen doğru git eğri belasını bulur

0|1
    0|0
    • ya onlarda da bir yanlış yok ki doğasının gerektirdiğini yapıyor biz de doğamızın gerektirdiğini amelelik :D

• olsun sen yinede kendinden sasma

Erkekler Ne Diyor 6

• Kanaat, tükenmez bir hazinedir

Kanaat, alın teri karşılığı kazanılana razı olmak, başkasının kazancına göz dikmemek demektir. Başkasının kazandığını görünce, onu kıskanmamak, onun gibi çok çalışmaktır. Kanaat, çalışmayıp tesadüfen önüne çıkanı kullanmak, başka bir şey aramamak demek değildir.

Kanaat demek, ihtiyacından fazla kalan kazancını bir yere yığmayıp, İslamiyet'in emrettiği hayırlı yerlere vermek, fakirlere, kimsesizlere, hastalara, dinin yayılmasına yardım etmek demektir. Kanaat, böylece iyi ahlakın kaynağı olduğu gibi, insana mahrumiyetler içinde kaldığı zaman saadet temin eden sarsılmaz bir kale gibidir. Şairin dediği gibi:

"Ey zaman! İnsanlara hücum ederken, beni de herkes gibi sanarak üzerime gelme! Bileğimi bükemezsin! Karşında beni yalnız sanma! Arkamda kanaat gibi yenilmez bir ordu vardır."

Her günkü halinden memnun olmak, her halinden Allahü teâlâya şükretmek, kanaat sahibi olmak demektir. Kendinden daha iyi mevkide, kendinden daha zengin, kendinden daha kuvvetli, kendinden daha güzel bir insanı kıskanmayarak kendi halinden memnun ve razı olan insanın öncelikle kalbi rahattır ve Allahü teâlânın sevgili kuludur. Çünkü kendisine verilenden razıdır, böylece Allahü teâlâ da, ondan razıdır. Bunun için insan, kazandığına kanaat etmeli, Allahü teâlânın taksimine razı olmalıdır. Hadis-i şerifte; (Kanaat eden doyar) buyuruldu.

Ebu Sa'id Hudri hazretleri şöyle anlatır:

"Bir gün annem beni Resulullah efendimizden bazı şeyler istemem için gönderdi. Huzuruna varıp oturdum. Mübarek yüzünü bana çevirerek; (Kim sahib olduğu şeye kanaat ederse, Allahü teâlâ onu başkasına muhtaç etmez. Kim çirkin şeylerden sakınırsa, Allahü teâlâ onu iffetli eyler. Kim sahib olduğu şey ile yetinirse, Allahü teâlâ ona kâfidir. Kim bir ukıyelik miktarında bir şeye sahib olduğu halde, başkasından bir şey isterse, devamlı isteyici olur) buyurdu.

Ben kendi kendime falan devemiz bir ukıyeden daha iyidir dedim. Hiçbir şey istemeden Resulullah efendimizin huzurundan kalkıp gittim."

Kanaatkârlığı, yalnız İslamiyet değil, her milletin ahlak kitapları övmektedir. Zira kanaat, kişinin kendi haklarından vazgeçmesi, uyuşuk olması demek değildir. Kanaat, hakkına, kazandığına razı olup, başkasının hakkına saldırmamaktır. Bu ise, insanları uyuşturmaz, çalışmaya, ilerlemeye teşvik eder. Müslümanlık, çalışıp kazanmayı emrediyor. Kanaat, bir hırkaya razı olup tembel oturmak demek değildir. Dinini iyi bilen Müslümanlar, hep çalışmışlar ve kendi kazandıklarına razı olup, başkasının kazancına göz dikmemişlerdir. Zira Peygamber efendimiz; (Sizin en hayırlınız, başkasından beklemeyip, çalışan, kazananınızdır) buyurmuştur.

Kanaat, sinir hastalıklarını önleyen, geçimsizliği, düşmanlığı gideren, cemiyetlerin düzenlerini sağlayan bir faktördür. Kanaat, İslamiyet'in dünyaya yayılmasını, ilim ve fen abideleri kurmayı sağlamıştır. Hadis-i şerifte; (Allahü teâlâ çalışıp kazananları sever) buyurulmuştur.

Allahü teâlâ, beş şeyi, beş şey içine koymuştur. Bu beş şeyi alan, içindekine

0|0
    0|0
  • efkarlandim resmen

0|1
    0|0
  • yılmaz güneyden girme yaramızı deşme hocam...

0|1
    0|0
    • bu gece de efkarlanak ne olmuş sanki her gecemiz farklı geçiyor açak bir 35lik ( para anca buna yetiyor ) demlenek :D

• he ya her gün aynı vur 35liğin di*ne aç arkaya müzeyyen kendine gel:DD

• muazzez takılıyorum kral

• başlık süper

0|1
    0|0
  • Doğrusun .s

0|1
    0|0
  • paranın gözü kör olsun batsın bu dünya ... ben o lidyalıyı bulurum baba

0|0
    0|0
Yükleniyor...