Bacağımdaki selülit ve çatlaklara ne iyi gelir?

18 yaşındayım. Boyum 160 kilom 51. Gayet iyi bence. Buna rağmen bacağımda selülit ve çatlaklar var. Bitkisel ve kimyasal çözüm önerilerinizi bekliyorum !


0|0
9|4

En İyi Kız Görüşü

 • çatlakları geçirmen çok çok zor. bunun henüz bir reçetesi yok şimdilik ama teknoloji ile çözülür 5 yıla diye düşünüyorum.

  çatlak oluşumunu önlemek için, cildini bolca nemlendir. Kremlerden faydalanacağın gibi bebek yağları da işe yarar. Önemli olan, yağı duştayken çıkmadan önce kullanman ve birkaç dakika beklemen. Böylece nemi hapsetsin. Favorim kakao yağıdır. (aktarlardan bulabilirsin) Hem kokusu nefis, hem sıcak bir etki bırakıyor uygularken, hem de çatlakları büyük oranda önlüyor yapısı gereği.

  Selülit içinse, yine aktarlarda satılan doğal Kabak lifini kullanıyorum. Biraz sertçe bir lif ama muazzam bir etkisi var. Kan dolaşımını hızlandırır ve bu sayede selülitli bölgenin geçmesine yardımcı olur. Biberiye ve portakal yağı da yapabilirsin beraberinde. Ancak selülit için, en etkili çözüm spordur. Özellikle step yapmak, merdiven inip çıkmak gibi bacakları bol harekete geçiren egzersizler birebir. bol karbonhidratlı şekerli yiyecek ve içeceklerden de uzak durmak gerekiyor.

  umarım her ikisinden de kurtulursun :)

  1|0
  • Şikayet

   inş inş .saol canım +1