Ortalama insan ömrü 40 sene olsa hayatınızı farklı yaşar mıydınız?

Eskiden 40 yaşlarında biri öldüğünde herkes 'ne kadar da gençmiş derken,ben neresi genç 40 yaşındaymış' derdim. 8 ay önce annem 42 yaşında vefat etti. Şimdi anladım ki aslında 40 yaş hiçbirşey değil çünkü zaman akıp gidiyor.Her günü son günümüzmüş gibi yaşayıp insanlara da öyle davranmamız gerek ancak hepimiz sanki 70-80 yaşına kadar yaşayacakmışız gibi yaşıyoruz hayatı.

0|0
6|16

En İyi Erkek Görüşü

• Başın sağolsun. Valla 40 sene yaşayacağımı bilsem 20 yaşına kadar baba parası yerdim sonrada kendimi diğer dünyaya adardım :D

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 15

• Başın sağolsun :(

0|0
    0|0
  • yaşadığım şeylerden dolayı aldığım her nefesin değerini biliyor ve ona göre yaşıyorum, jig saw ne demiş çoğu insan hayatın kıymetini bilmiyor o yüzden yaşamayı hak etmiyor

0|0
    0|0
  • aceyip bunalıyorum valla ben de bilmiyorum ezberlemişim yani ben bir günlük yaşıyorum yani bir günmüş gibi hayat bir gündür o da bu gün gerisini sen düşün yani

0|0
    0|0
  • Yarın ölecekmiş gibi ahiret için çalışmalıyız:) Ama biz hiç ölmeyecekmiş gibi dünya için çalışıyoruz.

0|0
    0|0
  • 40 yaşında da ölsek 80 yaşına kadar da yaşasak zaten açıklamalarınızda doğru olanı belirtmişsiniz. Her an ölecek gibi yaşamalıyız. Ölümün geçi erkeni olmaz. Allah takdir eder, olur biter. Annenize de Allah rahmet eylesin.

0|0
    0|0
  • öncelikle okul falan okumazdım. kendimi hatunlara daha fazla verirdim ve hayatın zevkini çıkarmaya bakardım.

0|0
    0|0
  • ölümün ne zaman geleceğini bilmemek belki de lütuftur. tabi ki garantim yok ama ne zaman olacağını bilmek,yaşamdan soğutur beni. Bilmiyorum :)

0|0
    0|0
  • dünya nereye giderse bizde öyle gidiyoruz fani hayat işte kimse bilemiyorki ne zaman öleceğini allah büyük dicez ve devam edicez her koyun kendi bacagından asılırmış :)

0|0
    0|0
  • butun hayatımı sevgılımle yasardım

0|0
    0|0
  • Yalan ne olcagımız bellı degıl oyuzden anı yasa tadını cıkar...

0|0
    0|0
  • öncelikle başın sağolsun sorunun cevabına gelince de yok aynen böyle sıkıcı yaşardım yine

0|0
    0|0
  • Aynı yaşardım :)

0|0
    0|0
  • gençlik birkez gttimi gelmez hayatn tadını çkarmalı

0|0
    0|0
  • ayni yasardim hem daha iyi iste yaslanmadan gum

0|0
    0|0
  • Başın sağ olsun, Allah rahmet eylesin. Dediklerinde haklısın. Birileriyle vedalaşırken sanki onu bir daha göremeyecekmişiz gibi vedalaşmak, öyle davranmak lazım. Ama gel gör ki insanlar hala birbirlerini sudan sebeplerden dolayı kırıyorlar..

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• öncelikle başın saolsun..haklısın yarın ölecekmiş yaşamak lazım ama işte,yaradılış gereği bilemiyoruz,bende ancak bir sela verildiğinde bir durup düşünüyorum,birgün bizimde selamız verilecek diye,dünya işi bitmez derlerya..fazla kapılıyoruz fani dünyaya,hiç ölmicekmiş gibi davranıyoruz..yarın öelcekmiş gibi,sevdiklerimize birkez daha sevdiğimizi söyleyip,bugün hiç ölmicekmiş gibide yaşadığımız anı yani şimdinin kıymetini bilmek gerekiyor sanırım..

0|0
    0|0
  • kesinlikle.

0|0
    0|0
  • Öncellikle başın sağolsun .. soruna gelirsem . Değişen bi şey olmazdi su an hayatı bos geciren o zamanda bos geçirirdi tadını cıkartan o zamanda cıkartırdı her sey insanda bitiyor aslında .

0|0
    0|0
  • asik olmazdim

0|0
    0|0
  • Aynı yasardım

0|0
    0|0
  • sanmam farklı yaşayacağımı. farklı gözükse bile herkes her an ölebileceğinin farkındadır.

0|0
    0|0
Yükleniyor...